Elnémetesedünk

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9764 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: De mi van azokkal, akik állami cégnél dolgoznak, közalkalmazotti bértábla szerint? Szerited a közalkalmazotti bértábla személyenként alku tárgya?.

Erről én egyszer sem beszéltem, mert ez a réteg magasan túl van fizetve! Én bevezetném itt is a szigorú teljesítmény bérezést. Munkaügyi hivatal: 10 akta eiltézve 100%, 15 munkahely közvetitése/hó 100%, ennél ha töbet csinál kapjon túlóradijat, ha kevesebbet akkor le kell vonni a fizetésből! Ez a réteg az adófizetőkből él, s nem is rosszúl!
Most nyáron akadtam ki a földhivatalban! Nem részletezem, de kishijján ráborítottam a kisaqsszonyra az íróasztalát, mert "így van a rendszerben, nem tehetek róla" volt a válasza! Hibásan, amit ő maga is elismert! Javitsa ki, jelezze, hogy rossz, szóljon, hogy baj van, vagy akármi, de ne hagyjon rá semmit a dolgokra!!! Dolgozzon, azért fizetik!

Vagy épp egy üzletlánc vagy multicég, ahol adott pozícióban fix bért fizetnek (nyilván nem vezetői vagy magasröptű beosztásokról beszélek), ott lehet alkudozni?

Valószínű, nem. Itt két lehetőséged van: vagy nem vállalod vagy csinálod. Ennek ellenére, ha nem lenne aki csinálná ennyiért, ott lehetne alkudozni! Sajnos lesz balek mindig! Nos ha Te vállalod, akkor nem kell síri! Ennyi és kész! Lehet mást tanulni és lehet máshova menni! Nekem idestova 3 szakmám is van, és egy negyedikben dolgozom! 55 vagyok és még mindig tanulok, igaz ma már csak olyanokat ami szórakoztat: archeológia, computer, grafika, stb. Viszont a munkahelyemen igyekszem, hogy mindig előrébb legyek szakmailag mint a többiek! (Pl. mi a munkahelyen a photoshop régebbii verziójával dolgozunk már (CS2) Nekem itthon már megy régen a CS5-ös. Ha eljut a munkahely idáig, én már régen kenem vágom! A kolegáknak új lesz, s valószinű hogy megint én fogom kikápezni őket.....) Ezért lehet nagy szám, és ezért nem is fognak elküldeni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!