Elnémetesedünk

Több
12 éve 5 hónapja #9718 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

DECOTEXT írta:

astarta írta: Gergő, közben rácsodálkoztam egy ellentmondásra. Látod, ha egy ápolónő azt mondja, hogy már pedig én ezt ennyiért nem csinálom tovább, akkor nem azt fogják neki mondani, hogy jó, akkor alkudozzunk a bérről, mert szükségünk van rád. És miért nem? Mert jön majd helyette pl. egy román nővér, ahogy írtad, akinek annyi pénz is elég lesz...


Hát le a kalappal! Még engem is megszivattál, és tényleg azt hittem, hogy komolyan gondolod az egészet, de itt most elárultad magad:

Mert jön majd helyette pl. egy román nővér, ahogy írtad, akinek annyi pénz is elég lesz...

Egy munkahely pontosan annyit ér amennyiért elvégzi valaki! Itt tehát jön valaki, és "elég neki annyi" amennyit kap! Ha egy magyar kőműves kijön ide a BRD-be 1-2 évre, akkor elvégzi a munkát 1000 euróért, mert harmadmagával lakik konténerben és konzervet eszik, nem jár haza, és az ezerből 800-at elrak. Neki ez megéri, mig a németet jól megszivataja, mert ezt igy ő nem tudja elvállalni! Ez miért más akkor!? Ugyan ezt csinálják a keletről jövő munkavállalók itt a németeknél!!
Még 1x: aki olcsón elvállalja, az nem is érdemel többet! Kész! Ezen nem lehet vitázni! Kérj többet! Ha meg nem kapod meg a munkát "annyiért" akkor jó igy is, mert úgy sem lett volna elég a megélhetésre. Akkor meg mit vesztettél? Jobb éhbérért dolgozni? Ha meg elég akkor csináld annyiért amennyit adnakI! Ráadásul az otthoniak harcolták ki a minimálbért! Hát most kapják! (Csak azt!)

Ezt nem érdemes tovább ragozni! :sick:


Ez az amiért veled nem lehet szót érteni. Te nem tudod elképzelni, hogy valaki inkább dolgozik "éhbérért", minthogy mindent elveszítsen, (feje felül a házat, rosszabb esetben nem tud enni adni a gyerekeinek! Vagy legalábbis nem tudja befejezni az egyetemet a gyereke, Ha én nem vállaltam volna elakár annyiért is otthon a munkát, hogy az nem volt elég a megélhetésre, akkor hamarabb fogyott volna el a tartalékunk, és nem tudtam volna kihúzni eddig az évig, amikor végre ki tudtam jönni dolgozni. A te fogalmaid szerint itt ls éhbérért dolgozom, de NEM konténerben lakom, aktívan töltöm a szabadidőmet, és haza is járok. (igan nem tudok 900 eurot eltenni havonta "csak" 600-at.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9738 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Bizony, hogy értek! Pont 2 napja mondta be a Kossuth rádió (ez jön be a kocsiban) hogy 100 ezer foritot kapnak havota (külön) azok a dokik akik maradnak. Valamit alá is kell riniuk! Úgy értettem (néha sistereg), hogy 5 évre szól ez! Hidd csak el, hogy működik ez!
Én úgy tudom nem az orvosok, hanem a rezidensek kapnak + 100 e Ft-ot, ha aláírják, hogy 5 évig teljes, vagy 10 évig részmunkaidőben vállalják , hogy Mo.-on gyógyítanak. A már önálló orvosként praktizálók nem vehetik ezt igénybe. 600 ilyen szerződési lehetőségből eddig 524-ből lett valódi szerződés.

Én azt gondolom, ezzel pusztán elodázzák a dolgokat, ráadásul az egészségügyben dolgozók fizetését emelni kell, mivel a túlórák és az éjszakai pótlékok már nem járnak, így sokkal kevesebbet visznek haza, mint eddig, ezzel a rendszer önmagában gerjeszti az elvándorlást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9739 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Ambrusch írta: Ez az amiért veled nem lehet szót érteni. Te nem tudod elképzelni, hogy valaki inkább dolgozik "éhbérért", minthogy mindent elveszítsen, (feje felül a házat, rosszabb esetben nem tud enni adni a gyerekeinek! Vagy legalábbis nem tudja befejezni az egyetemet a gyereke, Ha én nem vállaltam volna elakár annyiért is otthon a munkát, hogy az nem volt elég a megélhetésre, akkor hamarabb fogyott volna el a tartalékunk, és nem tudtam volna kihúzni eddig az évig, amikor végre ki tudtam jönni dolgozni. A te fogalmaid szerint itt ls éhbérért dolgozom, de NEM konténerben lakom, aktívan töltöm a szabadidőmet, és haza is járok. (igan nem tudok 900 eurot eltenni havonta "csak" 600-at.

Lezárhatjuk, mert kiforgattad a szavaimat! Pontosan el tudom képzelni ezt, és elfelejtetted, hogy leirtam, hogy mi is nyomorogtunk a nejemmel. Én kezdettöl fogva arról beszélek, hogy van ilyen, DE EZ ÖNHIBA! Mi is azért voltunk padlón, mert én nem dolgoztam meg sumákoltam. Aztán a nejem "rámszólt"! Önként vállalja valaki ezt a tortúrát! Ezért nem szeretem, ha otthon sirnak az emberek! Legyen az devizás, vagy árokásó minimálbéres! Nem az állam s más hibája ez!!!
Arról volt szó, hogy ha valaki eladja magát áron alul, akkor ne csodálkozzon, hogy rosszúl él! Kész! Ezt emlitette Gergö is a példájában, ahol az 1%-ot kérö pályázó volt neki jobb! Ez az illetö és Gergö is tudta, hogy ha érdekeltté válik akkor mindenkinek jobb! Ezt csürheted csavarhatod, ha elvállalsz bagóért valamit akkor annyit érsz csak a munkaeröpiacon! Akár anyagi kényszer (mint esetedben), akár nem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9760 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Gergő, ez a műszaki boltos nem igazán jó példa. Te egy vállalkozó voltál, nyilván magad dönthettél a fizetésről, hogy mennyit adsz.
De mi van azokkal, akik állami cégnél dolgoznak, közalkalmazotti bértábla szerint? Szerited a közalkalmazotti bértábla személyenként alku tárgya?
Vagy épp egy üzletlánc vagy multicég, ahol adott pozícióban fix bért fizetnek (nyilván nem vezetői vagy magasröptű beosztásokról beszélek), ott lehet alkudozni?

Én a volt munkahelyemen interjúztattam embereket mikor újakat vettünk fel a Call centerbe.
Első lépésben telefonos interjú, természetesen rákérdeztünka fizetési igényre. DE nem azért, mert befolyásolta volna, hogy az illető mennyit fog kapni!!! Hanem azért, mert ha sokkal többet mondott, mint amennyi a valós fizetés, már be se hívtuk személyes interjúra, minek raboljuk egymás idejét. Ha valaki belefért a keretbe, be lett hívva személyesen.
De tök mindegy mennyit mondtak, hiszen minden operátort ugyanannyi alappal vettünk fel, alkudozhattak volna világba...
Persze hogy vannak maszek cégek, ahol alkudozhatsz, de azért ez a kevesebb és ezt nem veszitek figyelembe.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9761 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Jajj, Gergő, közben most esett le. :) A hol éltek nem személyes kérdés volt, hanem arra vonatkozott, hogy a Földön vagy máshol. :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9763 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: De mi van azokkal, akik állami cégnél dolgoznak, közalkalmazotti bértábla szerint? Szerited a közalkalmazotti bértábla személyenként alku tárgya?

Néhány hozzászólással korábban pont írtam róluk. Egy állami cégnél azért soha nem rezeg úgy a léc és nem olyan a túlórázás, hogy ne férjen be mellé egy kis tanulás. Már hónapok alatt bárkinek meg van a lehetősége, hogy belépjen a magánszektorba. Ott pedig, igenis annyiért tudja eladni magát amennyit ér. Ha szakmunkás akkor legyen 120-150eFt, ha programozó pedig legyen 200-500eFt.
Egy dolgot, egy nagyon fontos dolgot fel kéne ismernie már mindenkinek és ebben maximálisan egyetértek DECOTEXT-el. Vége van már annak a világnak amikor valaki egy életen át kihúzta egy szakmával. Vége, nincs tovább! Néhány, elhivatottságot igénylő szakma persze kivétel. Ám a jó hír az (lenne), hogy bárki, bárhol és bármi lehet. Amennyi a befektetett energia, annyi a plusz. Sok esetben még képeznie sem kéne az illetőnek magát mert óriási szakmai gyakorlata van de nagyon pontos képem van arról, hogy miként jelenik meg a munkát keresők nagy része a munkaerőpiacon. Nos, egy "Jelentkezés a munkára" fejléccel, egy sort nem tartalmazó e-mail, csatolva benne egy elbeszélős önéletrajzot, nos ez gyakorlatilag akármi de nem jelentkezés egy meghirdetett állásra. :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!