Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9956 Írta: DECOTEXT
Kelet- vagy Nyugat Németország? téma létrehozva DECOTEXT által

Eva10 írta: Akar hiszed, akar nem, en itt jol erzem magam. Es itt a regi NDK területen is hasonloak az emberek, mint a nyugati reszen - legalabbis en igy latom. Igaz, eletvitelszerüen itt elek Eisenachban, de azert elö-elöfordulok mashol is; tovabbkepzesek, latogatasok. Komolyabb problemam sehol sem volt az emberekkel.szia:Eva

Kedves Éva!
Leirom mégegyszer, hogy miért nem szeretem (és a legtöbben igy vannak vele itt a nyugati részen) a keletieket, illetve pontosabban a keletnémeteket. Gergö azt mondta, hogy talán mégis bekerül!
Nos, hálátlanok, elégedetlenek, azon a területen túl sok a radikális politikai nézeteket valló réteg (finoman irva, s egy bizonyos szót kihagyva ami "n"-el kezdödik és "i"-vel végzödik)***
A legnagyobb része az SED-nek a PDS-be menekült és csodák csodája, senki nem volt a stasi-ban mint aktivista! A fura, hogy a hivatalok többségében ma is azok ülnek, akik akkor "nem voltak stasi dolgozók"! Senki nem is volt az.....!
Aztán: otthon (Mo.-on) kapásból hallatszik már messziröl, hogy sachseniek vagy hasonló délkeleti területröl jöttek, mert hangosak, és arogánsak."Megvesszük a világot" turisták! Tudod 20 éve nem tudták, hogy a piacot eszik e vagy isszák, most meg ök a legnagyobbak!

Voltunk Mallorcán is, hát ne tudd meg, hogy az egész délli parton szinte mindenhol drezdaiak és lipcseiek voltak, s mi szabály szerüen szégyelltük magunkat helyettük ahogy viselkedtek! S a szörnyü, az volt hogy nem csak a fiatalok, hanem idösebbek is voltak sokan.....

*** Ez a politikai irányzat százalékosan a legmagasabb keleten! Gondolom nem kell a zwikaui eseményeket részleteznem, s a szörnyü, hogy egyre több derül ki abból is, hogy nem csak az ottani rendörség, de a helyi hivatalokban is sok olyan alkalmazott van, akik ezt az alja csürhét fedezte! Nagyon sokan szivesen felhúzánk ismét a berlini falat, s a volt határt lezárnánk! A nejem itteni munkahelyén is "ök a legnagyobbak" s a "legjobbak"......

MIÉRT IS SZERTED ÖKET?
ÉN TÖBBEK KÖZÖTT EZEKÉRT NEM!

S megmondom öszintén, tudnám ezt még 2 oldalon folytatni......de senkinek
nem akarok a türelmével visszaélni! Várom szives cáfolataidat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9967 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!
En is jarok nyaralni, de bizony ha valaki nemet es hangos, en ugy tapasztalom, nemcsak a regi NDK-bol valo.
Es: itt elek a regi NDK területen, es bizony elöfordulok a nyugati reszen is. A multkor Würzburgban voltam tovabbkepzesen. Azon kivül, hogy a taxi ara majd ketszerese az itteninek, en nem tapasztaltam különbseget.
Amit latok, hogy a kisebb falvak eleg gyakran nagyon egyszerüek, de nem ismerem ugyanezt a nyugati resszel kapcsolatban.
Azert, mert volt 1-2 rossz tapasztalatod, talan nem kellene altalanositani.
En itt elek mar 3 eve, es sem halatlansagot nem tapasztaltam - a betegeim nagyon halasak pl., sem pedig udvariatlansagot. Nem mondom,hogy nincs, de ha Frankfurtban vagyok - ott eleg gyakran elöfordulok - ugyanugy van neha.
Söt mindenütt kellemes napot, estet,ma eppen szep elsö adventet kivannak.
Idegen vagyok? Itt nem annyira....Ma peldaul egy kolleganö hozott haza a tovabbkepzesröl -külön mentünk, mert en Erfurtbol mentem most, ö pedig Eisenachbol. Nekem mindenben segit mind a 3 kolleganöm - de ezt elmondhatom altalaban az emberekröl is. Nem ritkan mondanak magyar szavakat, ha tudnak. Söt,mivel a titulusom melle oda kell irni: Semmelweis Univ. Budapest - többen kerdezik,ki volt Semmelweis, es többen meg beszelnek rola mert tudjak,vagy utananeztek.
En ugy tudom, annakidejen megallapitottak a hatart,es aki az egyik resze volt, lett nyugatnemet, aki a masik oldalon, az keletnemet. Nagyon sokkal rosszabb volt az eletük a keletnemeteknek. En ugy gondolom, nem kellene most is büntetni öket azert,mert veletlenül eppen itt laktak... mert en mas különbseget nem latok. Bizony a mi finanszirozasunk is rosszabb, mint a nyugati reszen, joval rosszabb. De ennek ellenere nem panaszkodhatom.
Es: a fizetesek itt rossszabbal,ezt mar irtam, de az arak is alacsonyabbak.
Ne haragudj meg, de ha jol gondolom azt a bizonyos szot, amire celoztal, akkor az nekem veled kapcsolatban jut eszembe. Egyebkent en nem politizalok, es szerencsere a barataink sem, es szemelyesen nem talalkoztam meg radikalisokkal. En egyebkent azt gondolom, mindenki azt gondol, amit akar, ha a masikat nem zavarja vele.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9975 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Hogy ne csak mi vitankrol szoljon ez a forum.
Itt Thüringiaban nagyon sok szep hely van, hires, regi, gyönyörü varosok pl.
Kezdjük mindjart Eisenachhal. Itt született Bach, itt forditotta a Wartburgban Luther a Bibliat.Itt elt Szent Erzsebet. Mar elkezdödött a karacsonyi vasar a Wartburgban. ja,a Wartburgban - mivel Szent Erzsebet magyar volt,lehet magyar nyelvü tajekoztatot is kerni. A Wartburgot egyebkent hasznaljak, pl ott adjak at az erettsegi bizonyitvanyokat.
Mer elkezdödött a karacsonyi vasar Erfurtban is,ez messze földön hires.
Itt van Gotha, Weimar, Jena, csodalatos regi varosok.
Talan masok, akik mas területen laknak, irnak majd a varosukrol.
Az en rendelöm egy regi fachwerkhausban van, nagyon szep a haz, es jo allapotban van.
Alattam egy patika, felettem az öreg patikus, akie a haz. Nagyon kedvesek ök is.

sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9976 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: ....
En ugy tudom, annakidejen megallapitottak a hatart,es aki az egyik resze volt, lett nyugatnemet, aki a masik oldalon, az keletnemet. Nagyon sokkal rosszabb volt az eletük a keletnemeteknek. En ugy gondolom, nem kellene most is büntetni öket azert,mert veletlenül eppen itt laktak... mert en mas különbseget nem latok. Bizony a mi finanszirozasunk is rosszabb, mint a nyugati reszen, joval rosszabb. De ennek ellenere nem panaszkodhatom.
Es: a fizetesek itt rossszabbal,ezt mar irtam, de az arak is alacsonyabbak.Eva


Kedves Éva! Csak néhány dolgot mondok!
Az egyik, Te itt szubjektiv dolgokról beszélsz, a parxisoddal kapcsolatban! Ha a betegeid függenk töled, akkor hálásak. A koleganöidet meg Te fizeted azért nyalakodnak.

*** Én a súlyos poltikai (német általános csoportos idomokról) beszéltem. Megemlitettem a hivatalokban a volt stasi dolgozókat....stb. Ezek nem szobjektiv dolgok hanem általánosak!

A másik, Te is pontosan tudod, hogy a nyugat honnan fejlesztette fel az NDK-t a mai szintre, mégis Te is azt mered mondani, hogy alulfinanszirozottak vagytok! Városrészeket épitettek újjá Berlinben, Lipcsében, Drezdában, és a legtöbb nagyobb városban!
Arról meg a nyugat tehet a legkevésbbé, hogy rosszul éltek az NDK idején! Máig billók mentek oda, ideje lenne, hogy a saját lábukra álljanak!


S a finaszirozásról: a keleti városok, faluk milliárdokat kaptak s kapnak még ma is fejlesztésre, mig lassan a nyugat rosszabbul néz ki, mert nem jut! A bérek azért rosszabbak ott mert a termelékenység rosszab. Rosszabb bér > kevesebb elvonások > kevesebb jut a finanszirozásra. Jobban kell dolgozni > több marad a helyi dolgok fizetésére! Keleten a termelékenység csak 83%-a a nyugatinak.

(S itt megint csak nem rólad beszélek, hanem általában! Te biztsoan jó dolgozol, de akiket ellátsz azok nem.)

Ha én kevés pénzt teszek magamnak félre, akkor én sem tudom fizetni a dolgokat, mert NEM MEHETEK A SZOMSZÉDBA, hogy fizessen helyettem! Többet és jobban kell dolgoznom, akkor több jut mindenre! Rakjátok magatok rendbe a finaszirozást! Egyébként az árak is sokkal alacsonyabbak ott, a lakbérekröl nem is beszélve!!!

*** Ez "népség" engem személy szerint soha nem bántott, mert kerülök velük minden kapcsolatot, de borzasztó, hogy mennyire terjed ez a keleti oldalon! Na, ezek a dolgok, amiért én nem szeretem öket! Köpnyegforgató, hangos, agressziv és hálátlan népség!

A nejemnek van 3 kolegája is Magdeburgból. Ök a "királyok", "mindent tudnak", mindent "jobban" csinálnak, s állandáon sirnak, hogy keveset keresnek, pedig ugyan olyan a bérezésük mint a többi dolgozónak! Pár éve az FDJ nyakkendöben "Freundschaft" üvöltéssel integettek Honeckernek.... ma ök a világ megváltói! "Természetesen ök sem voltak soha" stasi dolgozók....!!
Szeritem ez tévhit is! Stasi sem volt! Ez csak nyugati kitaláció!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9978 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Nos ez a hozzászólásod totálisan politikai töltetű volt, de a tartalmi mondanivalóját nem feszegetném. Az európai újkori történelemben végigsöprő két vérzivataros világháború eseményei és a végső lezárásuk körülményei máig is ható kimoshatatlan tudatot formál az eseményekben részt vállalt, még ma is élő emberekben és hozzátartozóikban. Flusztrálttá váltak nemzetek lakosságai, mert a kényszerből elkövetett, a kis emberekre rákényszerített bűnöket az emberi elme nem tudja még ma sem normálisan feldolgozni, mert egy egyszerű és őszintének tűnő bocsánatkérés is túl kevés a milliók kiontott véréért, családok, népcsoportok kiirtásáért. A Nyugat Németországot felölelő gazdagabb tartományokban élő weste Deutsche sem a tökéletes boldogságukról híres emberek. Kevés az igazán nyitott jellemű, a viccet elértő, közvetlen karaktertípus közöttük. Viszont elég gyakori a mélabús, a munkáját a legmesszebbi precizitással elvégző, de a magánéletében már depressziós és a személyi boldogságában már sikertelen személyek száma. És a gazdagabb nyugati területeken is eléggé gyakori az öngyilkosságok száma. A német nép magába zárta a két világháborúban vállalt német szerepvállalás utáni felelősséget, amit még a mai napig is nyomasztó teherként viselnek sokan. Ezért az emberek gondolataikat magukba zárva, szájukat összeszorítva keményen dolgoznak, szinte a napi munka által kínált más irányú gondolatokat és elfoglaltságot igénylő tevékenységbe menekülnek. De a fájdalmukat hordozzák, mert ha felmész a hegyoldalakba épített háborús kápolnák valamelyikébe, akkor megértheted, hogy mekkora teher ez a kis emberek számára. A falakat beborító, kézzel faragott faalátétekről beillesztett régi fotók néznek szembe veled. Élénk csillogó szemű, fiatal, egészséges emberek arcképei, akik egytől egyig ottmaradtak a háborúk darálóiba.
De ne menjünk messzire, ott van kis hazánk, ahol hatvan év eltelte után is ugyanazon politikai éra családtagjai és későbbi egyenesági leszármazottjaik alakítják még mindig a mai napjaink politikáját. A mienk nyolcszor kisebb lakossággal rendelkező ország, még sem tudtunk ezen a területen előrelépni!
Ezekre a problémákra csak az idő múlása lehet a biztos gyógyír.

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9996 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

forsterh írta: Nos ez a hozzászólásod totálisan politikai töltetű volt, de a tartalmi mondanivalóját nem feszegetném.....
.... A Nyugat Németországot felölelő gazdagabb tartományokban élő weste Deutsche sem a tökéletes boldogságukról híres emberek......
.

Nagyon sajnálom, hogy csak ez jutot el hozzád! Komolyan olyan vagy, mint anyukám, aki most 77 éves. Ha beszélgetünk, és kritizálom az otthoni (Mo.) dolgokat akkor nagyon hamar igy reagál: "mert ott abban a gyönyörű Németroszágban minden szuper jó és szép, mi??"
Nálad is ez jött ki! Mert én sorban leirtam miért nem szeretem a keletnémeteket, (ez volt a kérdés itt) egyből világháborús történelmet kerekitettél az ügynek, holott akik abban résztvettek már nem élnek, s akik még élnek azok megoszlanak kelet és nyugat között!! Nem a keletnémet sinylette meg a háborúkat, hanem a német nép! Pontosan ezért kéne a keleten is csendben maradni az ilyen extrém irányzatú politikai csőcseléknek! Az igaz, hogy nyugaton is van belőlük, de nézd meg a statisztikát. Ott még a parlamentbe is bejutottak! S nem csak az a gondom, hogy megvetendő nemzeti politikát folytatnak, hanem az is, hogy gyilkolnak!
Úgy látszik ezeknek még mindig nem volt elég....!!!!

Nos mutass még egy nyugati várost, ahol ilyen irányú komoly gondok bannak.
Keleten: Eisenach, Drezda, Rostock, Neuruppin, stb.....És itt nyugaton hol?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!