Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10006 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!
A kolleganöimet nem en fizetem..a kolleganö,az kolleganö, tehat orvos.
A finanszirozasrol meg nem tehetünk, nem mi szabjuk meg.
Es: szived joga, hogy kit szeretsz es kit nem. De ne altalanosits olyan emberekröl, akiket nem ismersz. Te ismersz nehany embert, en meg itt elek,. Es ha figyeltel volna, nemcsak a betegeimröl irtam.
Azt gondolom, semmilyen nepet sem lehet elitelni egyertelmüen. Lehet bizonyos embereket nem szeretni, de az egesz nepet rossznak nevezni nem....illetve a te velemenyed barmi lehet, de attol az meg nem igaz. Te meg ugy beszelsz, mintha a te velemenyed lenne az egyedüli igazsag.
Igen, en szubjektiv vagyok, nem is tagadom, de te is az vagy.
Es: sok kedves dolog van ezen kivül is....csak nem jut mindig minden eszembe...pl a lanyomat megvarja a busz, ha kicsit kesne...de mast is,nemcsak öt. A peksegben elteszik neki a donutot, mert minden heten csütörtökön es penteken azt vesz...es folytathatnam. Ezek kedves dolgok, es gondolom, mashol is vannak. De az altalad emlitett agressziot, hangossagot, tudatlansagot nem tapasztaltam. Tapasztalom viszont minden napa baratsagot, a kedvesseget, mint ahogy mashol is, ahol eddig eltem. Jol erzem magam...ma ettem eppen magyar langost a karacsonyi vasaron.
Ha az ujjaepitesröl van szo, akkor a nyugati resz ujjaepiteseben ha jol tudom segitett a nyugat, a keleti reszben meg szinten a nyugat - mar a nyugatnemet resz, csak kesöbb. Mi itt a baj? Annyi a különbseg, hogy a keleti reszen elök tovabb szenvedtek.
Bizony itt kemenyen dolgoznak az emberek, ahogy a nyugati reszen is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10289 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Erdemes ide jönni, es talan több is a munkahely. Itt ugyan kevesebbet lehet keresni, viszont az elet is olcsobb, kezdve az elelmiszerektöl - es ugye, az kell a legjobban. De a lakhatas is olcsobb.szia:Eva

A volt NDK területén a munkanálküliség közel 16%-os, de nem a munka vagy a fizetés az, ami miatt negativ a véleményem, hanem a radikális politikai fejlemények azok amik zavarnak keleten! Pár évvel ezelőtt meg sem mertek mukkanni, ma meg nekik van a legnagyobb etetőjük.....

INFO: MUNKANÉLKÜLISÉG BRD

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #10291 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!

Erre is csak azt tudom mondani, amit - illetve hasonlot mar irtam Magyarorszag kapcsan.
Gyere, elj itt, es utana mondjal velemenyt! Nagyon könnyü a tavolbol szidni!
En itt elek mar 3 eve, es nincs problemam.

Es igen, ugy gondolom, a volt keletnemeteknek ugyanugy lehet velemenyük, mint a volt nyugatnemeteknek, es a magyaroknak - pl neked is.

De a te velemenyed messze nem objektiv, meg meg sem közeliti azt.

Mind szubjektivek vagyunk, ez termeszetes is, de ismetlem, nem kellene elitelni egy nepcsoportot azert, mert Keletnemetorszagban elt. Vagy barmi masert.

Itt Eisenachban - es amerre jartam a volt keleti regioban, mashol is, velem kedvesek az emberek, ugyanugy, ahogy a volt nyugati regiokban.

Pedig nem vagyok nagyon simulekony, es ha bajom van, altalaban meg is mondom, de legalabbis nem felejtem el - mar ha több alkalommal van problema, mert egyszer az nem erdekes.

En nem politizalok, es nem tudom, milyen radikalis feljemenyekre gondolsz - a többesszam nem veletlen, mert uzgye 1-1 politikai jellegü dolog mindenütt van - de sokrol en nem tudok. Illetve meg ha lenne is, az en mindennapjaimat nem zavarja semmiben.
Es ez a legfontosabb szerintem.

Igen, javaslom a volt keleti regiokat mindenkinek! Baratsagosak az emberek, es nagyon gyakran szeretik a magyarokat. Sokan utaztak vagy utaznak ma is közülük Magyarorszagra, nem vagyunk idegenek nekik. Es ez - szerintem -sokat szamit.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10296 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: ....Erre is csak azt tudom mondani, amit - illetve hasonlot mar irtam Magyarorszag kapcsan.Gyere, elj itt, es utana mondjal velemenyt! Nagyon könnyü a tavolbol szidni! En itt elek mar 3 eve, es nincs problemam.
De a te velemenyed messze nem objektiv, meg meg sem közeliti azt... .szia:Eva

Kedves Éva!
A véleményem éppen, hogy objektiv! (nem is hagyok esélyt arra hogy szubjektiv legyen. Egyszerűen a mindenanpos hirekből látom hogy mi a helyzet. Te szerencsés helyen laksz és a betegek függnek tőled, hát békén hagynak. Azzal is szerencséd van hogy ha kimész az utcára, külsőleg nem tünik fel a másságod (a "külföldiséged) majd mesélj erről a pozitiv élményekről annak a kis vietnáminak is akit Magdeburgban a vontasinre raktak megkötözve.... vagy annak a rendőrnőnek a szüleinek is, akit nem is olyan régen lelőttek.....

Az általad említett munkanélküliségi opciót is példával (link) megcáfoltam, de ez is elment a füled mellett!

Nekem az a véleményem, hogy inkább neked van szubejktiv és lefogult véleményed
s nem akarod a tényeket látni! Persze ez a szelekció jogodban áll! Egyébként viszonylag
közel lakunk a volt német-német határhoz, s bizony kezdteben sokat jártunk át. Aztán
ahogy romlott a politikai helyzet, s ahogy egyre több lett a radikális hangú csoportok létszáma, úgy csökkent gyakorlatilag nullára a látogatásunk! Velem ne pimaszkodjon egy bőrfejű 15 éves suhanc a lipcsei repülőtér közelében, csak azért mert se cigim, se 1 euróm adakozni, mert esetleg gondot okozok neki....
(Én speciel, szivesen befalaznám őket ismét. S hidd el, nagyon sokan vannak ezen a véleményen a nyugati oldalon, s nem magyarok mint én hanem németek!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #10297 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!
En nemcsak a betegeimröl beszeltem, hanem altalaban az itteni eletröl. Mas varosokban is voltam rövid ideig es mindenütt kellemes a tapasztalatom.
Es;: Frankfurtban bizony a föpalyaudvart latva az otthoni palyaudvarok jutnak eszembe, olyan piszkos es büdös. Bizony a multkor, amikor ejjel erkeztünk,es varakoznunk kellett, nem mertünk kimenni az utcara....pedig ez a Nyugat!
Es bizony lehetne az altalad irtakhoz hasonlokat talalni a nyugati reszröl is. Ugye nem akarod azt mondani, hiogy ott nincs bünözes?
En nem fogok hasonlokat keresni, mert erre sem idöm, sem kedvem nincsen.

De valtozatlanul irom: elj itt, es akkor mondd, amit mondasz! Ne nyilatkozz arrol ilyen elitelöen, amit nem ismersz szemelyesen! Az, hogy neha idelatogattal, nem jelent semmit! Elj itt 1-2 honapig, akkor meglatod!
En ismerem, ugy irom, hogy jo itt elni!

Eppen itt Thüringiaban sok gyönyörü, törtenelmi, szep varos! Es az emberek kedvesek! Baratsagosak! Nekem es a barataimnak ez a tapasztalatunk.

Ja, es velem a Brüsszeli föpalyaudvaron pimaszkodott valaki, mert nem adtam neki penzt. Azota az ilyeneket nem ertem meg....ilyenkor külföldi vagyok...igy kevesebb a kenyelmetlenseg. De en ezert nem mondom, hogy Brüsszelben pimaszak az emberek.

Mi es a magyar barataink elegedettek az itteni elettel - különben nem maradtak volna itt!
Nyilvan van munkanelküliseg, en ezzel nem vitatkozom - nem engedtem el a fülem mellett, csak nem kezdtem el vitatkozni valamin, amihez nem ertek.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10298 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Es, Frankfurtban bizony a föpalyaudvart latva az otthoni palyaudvarok jutnak eszembe, olyan piszkos es büdös. Bizony a multkor, amikor ejjel erkeztünk,es varakoznunk kellett, nem mertünk kimenni az utcara....pedig ez a Nyugat!szia: Eva

Kedves Éva!
Én ezen a szinten ezt igy nem folytatom! Ez olyan mint amikor anyukámnak kritizálok valamit az otthoni dolgokkal kapcsolatban, s erre azt mondja "mert abban a csodálatos Németországban minden jó!" Az nem érv, hogy a nyugaton is van ilyen! Sőt, Mexicoban még rosszabb a helyzet, de ha elmész Szomáliába vagy Etiópiába ott még ramatyabb dolgok vannak.....!
Én csak megindokoltam, hogy miért nem szeretem a keletnémet területet és az ott élőket! Ezek tények ami miatt nem megyek oda! Soha nem szerettem a köpönyegforgató népet s embereket! Ez ott majdnem olyan mint otthon Orbán! Volt nagy KISZ-es (Gy.F.-el együtt) és most meg úgy csinál mintha soha nem lett volna rajta, még csak úttörő nyakkendő sem! A keletnémet 40 éves nélkülözés nem indok arra, hogy most mellveregető, túlfűtött nemzeti érzelmekkel megáldott (gyilkos) pártokba tömörüljenek vagy tmogassanak ilyeneknek!!
(S hova tüntek a stasi dolgozók, mit gondolsz? Léggé váltak? A hivatalok ma is tele vannak ezekkel hidd el! Vagy senki nem is volt ott dolozó? Nagyon hamar elfelejtettétek ezeket a dolgokat, vagy csak úgy mint Te is, szemethunytok minden felett! Nekem az is már bajom, ha a békésebb lakoosság megtűri maga körül ezeket a szélsőjobboldali agresziv csoportokat aminek most a betiltásán rágódik a Bundesgerierung!)
:angry:

Jojcakát (Én a témát részemről kiveséztem) :unsure:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!