Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18530 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia!
Ha Erfurtba megyek, akkor altalaban vonattal. Egyreszt a parkolas nem az erössegem, masreszt altalaban dolgozom, az Anger egyik rendelöjeben. Gyalog 10-15 perc vasutallomastol. Munka utan meg altalaban eleg faradt vagyok, nem akarok autot vezetni. Eisenacha eleg ygakran megy vonat.
Azert ha arra jarok egyszer, megnezem. Milyen messze lehet az Angertöl gyalog?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18532 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

zigeuner írta:

mahlzeit írta: A lenyeg, hogy jol erezd magad!:) A vilag nem fekete es feher, a kelet nemet reszeken is megvan az elet pro es con oldala. Addig mig neked tobb a pro, akkor jo. Egesz mas dolog odamenni valahova es nemi szemlelodes utan velemenyezni vagy odamenni, ott elni es megprobalni megerteni, hogy vajh miert is ugy van ahogy es utana velemenyezni. Az elso ilyen meghatarozo elmenyem az volt mikor Torokorszagban eltem!:) A masik meg amikor Nemetorszagba jottunk. Ide ugyanis nem keszultem es nem is terveztem soha jonni!:) teljesen mas kepem volt a torokorol es a nemetekrol is.. Kozben sokat jarok Oroszorszagba is. Sokkolo volt elsore, masodikra, de meg 3.-ra is. Erdekes, hogy meg Moszkvanak is van emberi arca, csak nyitottnak kell ra lenni:)

Főleg az aluljáró a "Kijevszkaja Vokzálon" :laugh:

Az a "csodapalota" a palyaudvar alatt a metroban? Arra gondolsz? Arra meg nem vetodtem. Foleg D-DK, city-ben mozgunk:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18536 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia mahlzeit!
Tartosan nem lehet ugy elni, hogy az ember nem erzi jol magat....illetve nyilvan lehet,de kesöbb megvan a böjtje. En altalaban probalom jol erezni magamat,es a jot is meglatni. Itt az volt a nagy elörelepes, amikor eszrevettem, hogy az emberek itt is csak ugyanolyanok - Agatha Christie utan szabadon. A nemet beteg is beteg, es hasonloan viselkedik, mint a magyar - nem olyan sok a különbseg, mint ahogy a kollegaknal sem. Es a kisvarosi emberek is ugyanolyanok. Pl amikor a multkor mondtam a kollegaknak, hogy elköltöztem, mar mindenki tudta. Amikor Esztergomban eltem, sok mindent tudtam meg magamrol a varosbol....pl az eppen aktualis szeretöm nevet. :) ...nem vicc, tenyleg igy megy a pletyka. De ha ezt tudja az ember, semmi gond.
Pl Esztergomban amikor pianinot akartam venni a gyereknek, elinditottam a kerdest, es par het mulva jöttek az ajanlatok: vettem is egy jot aztan.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18537 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

mahlzeit írta:

zigeuner írta:

mahlzeit írta: A lenyeg, hogy jol erezd magad!:) A vilag nem fekete es feher, a kelet nemet reszeken is megvan az elet pro es con oldala. Addig mig neked tobb a pro, akkor jo. Egesz mas dolog odamenni valahova es nemi szemlelodes utan velemenyezni vagy odamenni, ott elni es megprobalni megerteni, hogy vajh miert is ugy van ahogy es utana velemenyezni. Az elso ilyen meghatarozo elmenyem az volt mikor Torokorszagban eltem!:) A masik meg amikor Nemetorszagba jottunk. Ide ugyanis nem keszultem es nem is terveztem soha jonni!:) teljesen mas kepem volt a torokorol es a nemetekrol is.. Kozben sokat jarok Oroszorszagba is. Sokkolo volt elsore, masodikra, de meg 3.-ra is. Erdekes, hogy meg Moszkvanak is van emberi arca, csak nyitottnak kell ra lenni:)

Főleg az aluljáró a "Kijevszkaja Vokzálon" :laugh:

Az a "csodapalota" a palyaudvar alatt a metroban? Arra gondolsz? Arra meg nem vetodtem. Foleg D-DK, city-ben mozgunk:)

meg a csodalányokra. De benn a pályaudvaron volt a Donyeck étterem. 1,50 rubel volt az Ámor vermuth/üveg :laugh: Meg a pékség a sarkon, az is jó volt :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18558 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

mahlzeit írta: Egesz mas dolog odamenni valahova es nemi szemlelodes utan velemenyezni vagy odamenni, ott elni es megprobalni megerteni, hogy vajh miert is ugy van ahogy es utana velemenyezni. Az elso ilyen meghatarozo elmenyem az volt mikor Torokorszagban eltem!

Nekem nem abból alakult ki a véleményem, hogy egyszer -egyszer odamentünk, hanem hosszú évek óta dolgozunk a nejemmel keletnémetekkel. Nálunk a cégnél kevesebb a nejemnél sokan vannak akik még Berlinből is ingáznak (ICE). A legtöbben Magdeburgiak! Idestova 20. éve járnak át, de egyszerűen senki nem szereti őket itt nyugaton. Először is borzasztó a dialketusuk és irgalmatlan hangosak (irodában ez ciki). Pedig lehetne szépen is beszélni mert van egy koleganőm aki született Lipcsei és "Hochdeutsch"-ot beszél! Aztán kialakitottak amolyan "Klick"-eket, és folyamatos az ármánykodás a nyugati kolegákkal szemben! Együtt jönnek kocsival, együtt mennek (ez még okés) de állandóan megy a susmos a kolegák ellen! (Megszokták a stasi idejében?) Ki mit hallott, ki mit mondott, stb.Hosszú évek alatt nem tudtak erről leszokni! Nos, ha csak nálunk lenne ez így akkor, azt mondanám, hogy pech, de van más cégnél is ismerősöm, (Hannoverben is!) s állítólag ott sem jobb a helyzet!

Ezek a dolgok is nagyban alakitották a véleményünket! Aztán menjetek el egyszer Mecklenburg Vorpommern-be s beszélgessetek el egy-két emberrel pl. a falukban.....

No comment!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18561 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Decotext, en Thüringiaban lakom - es nem tapasztaltam olyanokat, amiket irtal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!