Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #10302 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!

Vesezted vagy nem vesezted, ertsd meg vegre, hogy itt nincs annyi stasi, es egyeb agresszov ember, mint azt te kepzeled! Esetleg orvoshoz mehetnel, ha ennyire kepzelödsz!

Szived joga, hogy oda menj, ahova akarsz, de a bekes embereket nem kellena elriasztani a keletnemet regioktol.

Mit szolnal,ha valakim hasonlo horrorotörteneteket kerene - es talalna - a nyugati reszekkel kapcsolatban, es riasztana el a bekes embereket.

Szoljon ez a topic a kelet es nyugat azonossagarol, különbsegeirol, de ne a kepzelt horrorrol.
Es a szepsegekröl is, amik mindket oldalon vannak!

En pl. biztosan visszamegyek meg Nürnbergbe - csak 1 napig voltam ott, de nagyon tetszett!
Es Lipcsebe is,ott is egy napig voltam csak!
Es Berlinben meg nem voltam, de lehet, januarban megyek, a kolleganöm eppen tegnap emlitett egy tovabbkepzest - itt azert ezeket altalaban magunk fizetjük, nem a cegek, de össze lehet kötni a kellemest a hasznossal. Mi gyakran maradunk pl 1 nappal tovabb, es megismerjük a varost, ahol eppen vagyunk.
Igy volt ez a multkor Weimarban is: csodalatos! Lovaskocsival utaztuk körbe!

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10305 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Sziasztok

Kelet vagy nyugat mindkettőnek megvannak a szépségei,csak meg kell látni, és természetesen hátulütőit is. És igy kell elfogadni.
Pár hete voltünk Kőlben- Koblencz ben hétvégén autobusszal utaztunk és mikor Frankfurthoz értünk a német idegenvezető azt mondta "kis csikágo" igy hivják a bünőzési statisztika miatt a németek. :sick:
Münchenben fényes nappal kizsebelnek, de ez mellett csodálatos város imádom. :blush:
Mikor a volt NDK területre érünk párom mindig azt mondja "sőtét németország" én pedig mikor egy városba bemegyünk és szépségét, és emberek kedvességét látom, akkor kicsit elkeseredek, mert mindig azt érzem és te is ezt irod mindig, Elfogultság mint otthon egyes nemzetiségekkel kapcsolatban :blush: pedig ott is vannak jok és persze rosszak.

A munkanélküliség igen itt is van ,de van egy igazgato ismerősőm Münchenben aki elmondja egy állásra behiv 15 németet az mind valami oknál fogva nem vállalja el, mig behiv pl-ul egy magyart vagy lengyelt az azzonnal elfogadja.
És mikor rákérdeztem miért szuper fizetés és miért nem fogadják el ? akkor elmagyarázta mert jobb otthon ülni és a szociális ellátást igénybe venni, és ez igy van itt nyugaton és keleten is. :sick: Itt is vannak bőven akik kihasználják a szociállis hállot és eszükben sincs dolgozni, :blush: mindegy hol él keleten-vagy nyugaton :sick:
Álltalánositani nem lehet egy negativum miatt, ott kell élnünk kőztük és ugy megtapasztalni a dolgokat.
Üdv Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10, peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12920 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Sziasztok Fórumos tagtársak !
A volt NDK-ás, vagy az NSZK-s területen keressen-e valaki munkát ? Fogalmazódott meg bennem a kérdés.
Olvastam sok érvet, és ellenérvet mindkét országrésszel kapcsolatban, de a döntésben nem segítettek a vélemények. Olyan ez, mint amikor meghallgatjuk az esküvői vacsorán kinek mi ízlett-tetszett a legjobban, és tulajdonképpen mindenkinek igaza is van..., az ő szemszögéből.
Igazából nem is várok választ most, csak kiírtam a véleményemet, hátha ez is segít a döntésben.
További jó hétvégét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 órája - 12 éve 8 órája #18450 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Sziasztok!Decotext nem ertek egyet veled - illetve talan reszben.
En ugy gondolom, az emberek itt is ugyanolyanok, mint otthon. Otthon is megvalogatod a barataidat, es itt is - csak itt kevesebb a magyar. Persze, hogy nem kell mindenkivel joban lenni - ezt en is nagyon hamar megtapasztaltam. De ha lehet, mi is segitünk - de megvalogatjuk, kinek, es mennyit.De ahogy itt vagyok, egyre több olyan magyarral talalkozom, akivel erdemes tartatni a baratsagot, a többiek meg lemorzsolodnak....en sem keresem öket. Es sok az olyan, aki ide hazasodott, most pl. a konyhamat egy nemet ember csinalta, akinek a felesege magyar. Ja, es a ferfi igen jol beszel nemetül - es szuper a konyha.
Erfurt mellett nem messze egy magyar etterem is van. Szerencsesebb, mert itt a szakacs magyar. Es olyan hurkat csinal, amilyet a nagyanyam csinalt - es a többi etel is szuper!
Decotext ha erre jarsz, es egyeztetünk, szivesen meghivlak oda csaladostul: ilyet ritkan lehet enni! Es mindent csomagol is, nekem is van meg hurka a melyhütömben.
www.gaststaette-geratal.de/sziasztok:Eva

Kedves Éva!
Egy nagyon fontos, de alapvető dologról megfeledkeztél! Te keleten vagy, ahol a magyar vendégmunkásoknak és a beházasodó magyaroknak már a 1970-es évektől tradiciója volt! Keleten sokkal több magyar él mint nyugaton és ami még fontosabb: sokan még Honnecker idejéban mentek ki, s teljesen másképpen nevelődtek bele, ebbe az új rendszerbe!

Mi a keletnémetekkel sem tudunk dűlőre jutni, s csak akkor megyünk keletre, ha abszolult fontos, mert egyszerűen nem értjük őket (nem a beszédet, hanem ahogy élnek s ahogy még ma is mindig csak követelődznek). Pontosan ez nevelte fel az akkori, mai is ott élő magyarságot..... S még egy! Ne feledd, hogy nekik szükségük van rád, mert orvos vagy! Ez nagy előny, és mindent megtesznek, hogy a kegyeidben járjanak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 órája #18454 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!
En nem vettem eszre követelözest, es jol erzem magam. Lehet, hogy a betegeimnek szüksegük van ram - söt ez biztosnak mondhato, mert itt ugy kap az ember engedelyt a praxisra, ha van ra igeny, ezt kiszamoljak valahogy.
De ahol nem ismernek, is jol erzem magam, es nem vettem eszre negativumot ilyen teren a regi keleti es a nyugati reszek között. Es bizony nekem jo, hogy van magyar is a közelben - olyan, akivel szivesen beszelgetek. Söt, a haziorvosom is magyar, es nögyogyasz is van magyar - egyik sem a varosban, de nem messze. Gyerekorvos is van, de arra nincs szüksegünk, mert a lanyom mar majd 18 eves.
Mindenesetre mivel többen ugy gondolkoznak, ahogy te, es a nyugati reszen sokkal jobb a finanszirozas, valoszinüleg nyugdijig lesz a munkamra igeny. Nyilvan fognak jönni mas orszagokbol is orvosok, de a mi kepzesünk nagyon jo volt, igy azt hiszem ezzel nem lesz gond.
En ugy gondolkozom: itt a beteg harcol azert, hogy legyen orvosa, mig nyugaton az orvos, hogy legyen betege. Nekem az elsö jobban megfelel, akkor is, ha kevesebb a jövedelem. Sok munkaval kenyelmesen lehet elni.
A mindennapi elet itt olcsobb, mint nyugaton, nyaralni meg nem mindenm honapban megy az ember....
Persze akinek haza kell küldeni penzt, annak fontos, hogy minel többet keressen. De aki itt akar elni, annak mindegy talan, megelni hasonlo szinten lehet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18489 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Dolgoztam egy egy eves "nemzetkozi projektben". Kelet Nemet regiokbol, Stuttgart kornyeke, NRW meg olasz, spanyol, portugal kollegak. Nem nagyon jartam a Kelet Nemet regiokban szemelyesen, de a kollegak iszonyu jofejek voltak. Az amit Decotext irt, megcsak veletlenul sem tapasztaltam. Ellenben az osszes nemet a stuttgarti kollegat rohogte. Kb. mindegyik elmondta, hogy ezek a svabok olyanok mintha a holdrol jottek volna:)
Na ez volt 1 tapasztalat. A legveszelyesebb, amikor az ember egy ekkora orszagnal, ennyire inhomogen kulturanal, altalanosit. Szoval nem tudom milyenek az emberek a Kelet Nemet regiokban, de az en tapasztalatom pozitiv volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!