Kelet- vagy Nyugat Németország?

Több
12 éve 1 hete #18563 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

@Decotext:
Azt kritizalni, hogy hogy beszel egy echte nemet nemetul egy nem nativen nemetet beszelonek, az enyhen szolva nekem vicces. Foleg Nemetorszagban ahol kismillio dialektus van. Itt NRW jonnek olyan emberek a Holland hatar mellol, hogy azt nem tudtam megkulonboztetni, hogy most epp hollandul v. nemetul beszel. Ettol az meg az o nyelve en csak tanulom, nem szulettem ebbe a "nyelvbe."
Nalunk az irodaban van 2 "fo" szoba. Az egyikben nehany kulfoldi (en is), Ruhr videk, Holland hatar mellol meg vhol NRW delrol vannak kollegak. MAsik szoba K-Nemeto., Hannover es NRW-s arcok ulnek. A kelet nemet kollega az esz, a mindentudo az irodaban es abban az irodaban allandoan csend munka ezerrel van. A mienkben meg a hangoskodas, rohoges es pletykalkodas. Rosszabb mint Mo.! A pletykalkodas..
En ezzel az egesszel csak az altalanositas ellen erveltem. Eleg nehez lenne elhinni, hogy kb. 20mio ember mind hulye:) "Eszlenyek" minden kulturaban vannak..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18568 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

mahlzeit írta: ... Azt kritizalni, hogy hogy beszel egy echte nemet nemetul egy nem nativen nemetet beszelonek, az enyhen szolva nekem vicces. Foleg Nemetorszagban ahol kismillio dialektus van. Itt NRW jonnek olyan emberek a Holland hatar mellol, hogy azt nem tudtam megkulonboztetni, hogy most epp hollandul v. nemetul beszel. Ettol az meg az o nyelve en csak tanulom, nem szulettem ebbe a "nyelvbe."...

Nézd! A nejem egy terevező cégnél dolgozik és meg egy "Mediengestalltung" atmoszférában töltöm a napomat! Nekünk tele a csukánk ha valaki extrém hangos és ráadásul majdnem, hogy érthetetlen a gagyogása! Elvileg csedes zene szól egy kisebb rádióból, de gyakorlatilag mindenki MP3 lejátszóval ücsörög egy fülhallgatóval..... Itt nem külföldi (holland, magyar vagy francia) akcentusról beszélek hanem mély sachseni torokhangú kaffogásról!
S mondom, lehet, hogy nem tehet róla, vagy nem akarja javitani a beszét, az magánügy. Beszélej ahogy akar! Viszont ha bömböl egész nap és rászólsz akkor még neki áll fejebb! Fura tőled ez a szimpátia ilyen irányban, mert én nem csak a beszédről beszéltem, hanem a több éves forkálódásról is! (A szakmai értelmüket a nejem cégénél nem tudom megitélni, (a nejem szerint nem rosszak), de nálunk a cégnél még ez sem a csúcs! Akkor mi az úristenre vannak annyira oda??)

PS: én szebben beszélek németül mint ők, s ezt a helyi lakosok s
kolegák mondják, nem én állítottam! Most akkor, hogyan tovább?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18569 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

@Decotext:
Teljesen mindegy te vagy mas milyen jol beszel nemetul. Az akcentus, tajszolas egy helyi kultura resze amibe beleno az ember. Buszkek is ra. A gyokereik ha ugy tetszik. Inkabb ugy tegyuk fel a kerdest, hogy te, hogy reagalnal egy Mo.-on tobb mint 20 eve elo kulfoldi nemzetisegu, de magyarul kozel tokeletesen beszelo ember kritikajara. Ha mondjuk megemlitene, hogy olyan kaffogo akcentusod van:) Ezert irtam, hogy vicces a kritika. Mert forditott esetben en meglehetosen idegesen reagalnek.
A tobbi lehet felreertheto volt. Nalunk az irodaban az NRW-s nemet kollegak ordibalnak, nevetgelnek. Es ok pletykalnak allandoan. Rosszabbak mint a nok:) (Bar egy dolog biztos, ezekkel az allando kritikakkal, piszkalodassal magukat szorakoztatjak. A munka rovasara nem szokott menni) Mindamellett zavaro es ok Ny-nemetek. Raadasul nehanyuknak nagyon eros holland hatar menti akcentusa van. MIndamellett nagyon is buszkek erre a kiejtesre! Szerintem ezek a dolgok emberfuggok..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18573 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia mahlzeit!
Egyetertek, szerintem is emberfüggö. En nem vettem eszre lenyeges különbseget a keleten es nyugaton elök között. Bar nyugaton ritkabban vagyok. De ahogy irtam, itt Eisenachban semmi olyasmit nem vettem eszre, amit Decotext ir.
De: ma a lanyomnak volt egy iskolai programja.Többek között arrol szolt, hogy egy tanu elmondta, mi volt a jo az egyesites elött, es mi rossz. Egy jött keletröl, egy nyugatrol. A nyugati azt mondta, semmi nem volt rossz, a keleti azt, semmi nem volt jo.
Ha megis van különbseg a nyugatiak es a keletiek között, talan ez ad nemi magyarazatot erre.
A lanyom, aki Baden-Württemberben el, több dolgot mashogy ejt, mint mi itt Thüringiaban. Ennyit az akcentusrol.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18574 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/1398458/Ausl%C3%A4nderbeauftragter+verl%C3%A4sst+Schwedt#/beitrag/video/1398458/Auslaenderbeauftragter-verlaesst-Schwedt
No. comment!

Nézzétek végig, és okuljatok!


MÉG: info az egész keleti részről. Részemről lezártam a témát.
INFO

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18577 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?



ilyen videó tömegével van mindkét oldalról. Ez nem "keleti" jelenség, hanem általános. Ugyanezt tette az akkori bajor Ministerpresident, günter Beckstein is !!!! Leállíttata a nyomozást!!!
Ez nem érv a kelet mocskolására. Ez az egész országban egy "trend". Sajnos.
:( :( :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!