Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18580 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Köszönöm, zigeuner!
En azt gondolom, nem kellene ennyire elitelnie Decotextnek a keletet,de ez az ö dolga. Ugyanakkor ez elegge rasszista megallapitas, amit ö mond - szerintem. Azt gondolom, mindenki valaszthat, hol szeretne elni, es a valasztasa legyen szabad. Azert mert Decotextnek rosszak tapasztalatai, talan nem kellene mindenkit lebeszelnie a keleti reszröl.
Itt is elnek emberek, es nem rosszabbak, mint nyugaton. En azt az embert pedig, aki embertarsait egy elv miatt eliteli, nem tartom jobbnak a többinel, söt.....!!!!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18582 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Köszönöm, zigeuner!
En azt gondolom, nem kellene ennyire elitelnie Decotextnek a keletet,de ez az ö dolga. Ugyanakkor ez elegge rasszista megallapitas, amit ö mond - szerintem. Azt gondolom, mindenki valaszthat, hol szeretne elni, es a valasztasa legyen szabad. Azert mert Decotextnek rosszak tapasztalatai, talan nem kellene mindenkit lebeszelnie a keleti reszröl.
Itt is elnek emberek, es nem rosszabbak, mint nyugaton. En azt az embert pedig, aki embertarsait egy elv miatt eliteli, nem tartom jobbnak a többinel, söt.....!!!!
szia:
Eva

Nincs mit :)
Ha valaki, hát én ismerem a keletet is épp eléggé, ca 14 évet lenyomtam a "diktatúrában" :)
gyors és gépkocsivezetőként, így szinte csak németekkel érintkeztem, tehát ismerem Őket. :lol: Semmivel sem rosszabbak, mint a nyugatiak. Sőt, vannak dolgok, amiben a"wessi"-ket" magasan verik.Ez pedig pont az ellenkezője mit amit itt annyira hangoztatnak.
Mégpedig az emberség. Egy wessi csak érdekből cselekszik. Ennyi.
Üdv, Zigeuner
:) :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18585 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia zigeuner!
Köszönöm.
Ne haragudj meg, de veled sem ertek egyet egeszen: en azt gondolom, nem lehet az emgereket ugy nezni,ki lakik keleten, ki nyugaton. Nekem egyik oldallal sincs bajom, vannak barataim innen is, onnan is. Ahol megfordultam eddig, jok a tapasztalataim itt is, ott is.
Embersegben sem latok különbseget.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18587 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Sziasztok,

én kelet No-ban akkor voltam utoljára, mikor még javában szocializmus volt. Nincs érdemi tapasztalatom milyen mostanában.
De itt Bayernben nem igaz, hogy csak érdekből segítenek az embernek. Én annyi segítséget kaptam a tulajdonostól, ahol néhány hónapig dolgoztam, hogy azt el sem lehet mondani, pedig nem is az ő alkalmazottja voltam, mert egy Zeitfirma kölcsönzött ki.
Az egyik kollégám össze sem tudom számolni, hányszor szerelte meg az autómat, és nem kért, de nem is fogadott el semmit cserébe. Ha szimpatikus vagy, megkedvelnek, akkor igenis szívesen segítenek minden érdek nélkül is.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18600 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Azert mert Decotextnek rosszak tapasztalatai, talan nem kellene mindenkit lebeszelnie a keleti reszröl.Itt is elnek emberek, es nem rosszabbak, mint nyugaton. En azt az embert pedig, aki embertarsait egy elv miatt eliteli, nem tartom jobbnak a többinel, söt.....!!!!szia:Eva

A véleményünk, a nejemmel, nem véletlen! Lányom első férje mexicói volt, s egyszer Berlinben az Europa Pltz-on, egyszer Magdeburgban az állomáson kötöttek bele, csak azért mert olaszosan sötétebb bőrével feltünt már messziről!(Megúszta, de többet soha nem mentek keletre.) Egyébként ez még nem ok, mert lehet, hogy csak pech volt, de az irány amit felevett a keleti terület, na az nem tetszik! S pontosan az ilyen "elveket" kellene időben megfékezni!
Nekem erősen ugyan az a véleményem, ami a videóban volt. Ti direkt
nem akarjátok ezeket látni! Mint a politika! Ez nagyon sajnálatos!


VÉGEZTEM! :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18603 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

(Megúszta, de többet soha nem mentek keletre.)


Hasonló élményei voltak arab és indiai ismeröseimnek is. - MAGYARORSZÀGON-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!