Kelet- vagy Nyugat Németország?

Több
12 éve 1 hete #18672 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Sok embernek van sokfele velemenye. Addig szep es jo mig valaki nem hiszi azt, hogy az utca ahol lakik az maga a VILAG..


Az emlitett események és tapasztalatok ezeken a helyeken történtek: Neuruppin, Berlin, Magdeburg, Rostock, Ribnitz Damgarten, Stralsund, Halle, Leipzig > Flughafen. Ezenkivűl folyamatos negativ élmények a saját munkahelyemen, a nejem munkahelyén és 2 ismerős hannoveri munkahelyén (nem egy helyen dolgoznak)! Nem tartom ezt csak egy "utcai élmények" és lokális dolognak. Az említett dolgok természetesen nem 1-2 hónapon belül történtek. Ez az elmúl 23 év "termékei".
:angry:
Nem kétlem, hogy sok rendes ember van keleten is, ahogy máshol is, de ha a meglehetősen ritka útjaink a keleti területen majdnem mindig valamilyen hasonló negativ élménnyel zárul, akkor bizony kézenfekvő, hogy általánosítunk, pláne ha az állami TV (ARD/ZDF) is gyakran számol be hasonló eseményekről!
:blink:
Lakóhelyemen a 23 év BRD tartózkodásunk alatt egyszer nem volt hasonló dolog vagy esemény!! Akkor most ezek alapján milyen eredményt hozna egy elemzés?
:whistle:

A multkor egy kollegammal beszelgettem es dicsertem neki, hogy milyen toleransak a nemetek. Kedezte, hogy volt e mar valamilyen negativ megkulonboztetesben reszem. Nem igazan. Erre azt valaszolta, hogy csak azert mert angolul probalok kommunikalni!!:) Mert az mar jelent egyfajta belepo szintet.. Ellenben arab (nem kifejezetten latszik) ismerosunk kapott 2 pofont csak ugy szo nelkul az utcan. Olasz kollegat is ertek inzultusok, csak abbol hogy elmondta, hogy o olasz. Masik magyar ismerosom detto. Es ez nyuga, raadasul egy olyan varos ahol min. 15-20% kulfoldi van! Itt is sorolhatnam az eseteket.
Nem ketlem, hogy megtortentek a tapasztalataid. A kritika annak szolt, amikor ebbol kijelented, hogy a keletiek nem normalisak..
A szelsojobb, nacionalizmus, antiglobalizmus az egy altalanos problema itt is es mashol is, de szvsz ettol nagyobb leptekben Mo.-on. A legnagyobb hiba ezugyben az altalanositgatas. Tovabb felesleges ezt ragozni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18700 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia mahlzeit!
Igazat adok neked....
Nekem az is eszembe jut, hogyha valakinek az az elvarasa, hogy rossz fog törtenni vele, akkor lehet, gyakrabban törtenik....
Ugyanakkor fontos az ovatossag.
Bizony en is feltem mar este a frankfurti föpalyaudvaron. Olyan otthoni erzesem volt, kosz mindenütt, es büdös...nem is mertem a neptelen területre menni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19810 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Decotext, en meg nem lattam olyat, es a magyar ismerösök sem meseltek olyat, hogy itt keleten ugy tekintenenek rank, mint aki elveszi a nemetektöl a munkahelyet.
Nekem is volt ismerösöm itt, aki öregotthonban dolgozott, es nem volt problema a nemet kollegaival. Inkabb örülnek, hogy van kollegajuk,mert a munka nagyon nehez valoban.
Hogy Agival miert baratsagtalanok a kollegai nem tudom, talan mas munkahelyen jobb lesz. De az biztos, hogy a jo kapcsolatot ket oldalrol kell csinalni, neki is kedvesnek, baratsagosnak kell lennie.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19811 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Decotext, en meg nem lattam olyat, es a magyar ismerösök sem meseltek olyat, hogy itt keleten ugy tekintenenek rank, mint aki elveszi a nemetektöl a munkahelyet.

Gondoltam, hogy reagálni fogsz, de akkor is tény! A fiamnak van egy barátnője. Német lány. A nagymama Bad Sülzen nevű kis faluban van egy idősek otthonában. (észak kelet, Mecklenburg Vorpommern) Többször (szerencsére nem sokszor) ezért át kellett mennünk nekünk is látogatóba. Ott van két ukrajnából jött két ápolónő, akik ugyan német szármozásuak és német államopolgárok is, s ők mesélték, hogy mennyire nehéz beilleszkedni mert mindig ezt vágják a fejükhöz! (Arraföl mondták el hogy mi mondtuk hogy mi nem vagyunk németek.) Az egyiknek ez már a harmadik (!) ilyen munkahelye 10 év alatt. Egy Rostockben is volt, egy Ribnitz Damgartenben > gíógítornát és hasonló dolgokat vezet, végzettséggel! . A fiatalabbik az csak 2 éve van itt, neki az első helye!
Kedves Éva, én ezt az információt első kézből kaptam, igaz nem voltam jelen, amikor ez történt és csak az elmondásuk alapján tudom ezt leírni! Tény, hogy nagyon el vannak keseredve, mert hiába próbálkoznak, nagyon nagy velük szemben az ellenszenv!

PS: persze azt is lehet mondani, hogy esetleg ők provokálják ki ezt s ők maguk az okai ennek, csakhogy a mami is igazolta a dolgot, hogy nem egyszer hallotta, hogy hogyan kezelik a két ápolónőt, ráadásul az ápoltak előtt is! Neked nagyon nagy szerencséd lehet hogy minden annyira pozitív ott a lakohelyed körül! Sajnos nekünk szinte minden alkalmommal ha átmegyünk van valami, ami arra ösztökél bennünket, hogy soha többet.....

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19812 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia Decotext!
Ezek a te tapasztalataid, nyilvan igy volt, nem ketlem.
Amig te idönkent jössz keletre, es negativ elvarassal, en itt elek. Es sem en, sem a körülöttem levök nem tapasztaltak a megkülönböztetest. Persze, ha bajuk van velem, akkor nyilvan ezt is mondjak, hogy nem vagyok nemet, de en meg ezt sem tapasztaltam. Sem keleten, sem nyugaton.
Ha valakivel, aki mar regen itt el, kekeckednek, akkor annak valami mas oka is lehet szerintem.
Es ha vakaki folyton munkahelyet valt, annak is van oka. Es ez nemcsak a munkahelyi körülmenyekben keresendö szerintem.
Nezd, lehet azt mondani, hogy en orvos vagyok, nekem nem mondjak a betegek,mert ram vannak szorulva. De mashol sem tapasztalom, söt az ismeröseim - akik nem orvosok - sem mondanak ilyet. Viszont az egyik gyerekorvos kolleganöm meselte, hogy amikor Bayernben dolgozott - ami ugye nem kelet - bizony megkülönböztettek, es megiteltek, meg a sajat dolgozoi is.
Ugyhogy szerintem ez nem a kelet vagy nyugat függvenye, hogy valakit megkülönböztetnek vagy sem.
Ja, es ha valaki azonnal elmondja a bajat valakinek, aki nem nemet, az azert erdekes. Nem hiszem, hogy en örülnek, ha a dolgozom folyton panaszkodna ram - es mivel ezek idövel visszakerülnek, nem is tartanam meg sokaig. En azt gondolom, nem kell letagadni a nehezsegeket, de meg kell latni a jot is. Növerre szüklseg van, föleg idösotthonban, igy nem is ertem, hogy talalhattak több olyan allast, amivel gondjuk volt. De ha mondjuk nem ugy vegzi a munkajat, vagy nem akar mindent megcsinalni amit kell - csak talalgatok, nem tudom, igy volt-e, kehet, talalt 3 rossz allast.
Lehet, ide kellene jönnöd - de lehet, hogy te itt is talalnal megkülönböztetest. En pl kifejezetten örülök, amikor a betegeim magyar szavakat mondanak. Egyik pl eppen a multkor kismütet közvben meselte, hogy a hetvegen Passautol Budapestig ment egy hajoval, es milyen szep volt Budapest. Es itt a Wartburgban adnak magyar ismertetöt is - ugye Erzsebet magyar volt - es mi kertünk 3-at, nem volt neki eppen annyi, de nem felejtette el, es a vegen adott. Ez meg az itt letünk elejen volt, nem ismertek meg engem.
Szoval en elhiszem a tapasztalataidat Decotext, de mivel nekem es masoknak jo tapasztalataik is vannak, nem kellene lebeszelni az embereket a keletröl. Mar csak azert sem, mivel itt ugyan a berek alacsonyabbak - es az arak is, de pont ezert bizonyops helyeken nagy a hiany munkaeröben, igy nemhogy megkülönböztetik, hanem örülnek, ha van, aki dolgozik. Es pont ilyen nehez helyeken, mint egy idösotthon.
Eleg sokan vannak ugy is - az en környekemen különösen, mert a hesseni hatarhoz közel lakom, hogy itt laknak, es nyugaton dolgoznak.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19814 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: ...Ezek a te tapasztalataid, nyilvan igy volt, nem ketlem.
Amig te idönkent jössz keletre, es negativ elvarassal, en itt elek. Es sem en, sem a körülöttem levök nem tapasztaltak a megkülönböztetest. Persze, ha bajuk van velem, akkor nyilvan ezt is mondjak, hogy nem vagyok nemet, de en meg ezt sem tapasztaltam. ....

Kedves Éva, már egyszer elmondtam, hogy Te egy speciális helyzetben vagy mert mivel orvos vagy, a saját praxisodban, igy rád szükségük van, a környezetedben az emberkenek. Nyilván akinek hasonló külföldiellenes hozzáállása van, az nem hozzád megy hanem német orvoshoz! Senkinek nem kötelező tehát hozzád mennie igy eleve csak szürten van kapcsolatod az emberekkel! Egy munkahelyen azonaban, ahol Te is csak alkalmazott lennél, ott nem válogathatod meg a kolégáidat!

Egyébként az én munkahelyemen is van a 70 kolega között kettő, akinek hasonló beállása volt (VOLT!) velem szemben. Aztán látták, hogy jól csinálom amit tudok (jobb vagyok mint a többi) és nem egyszer szükségük volt rám, privát is, hamarosan megváltozott a véleményük! Ma úgy érzem, hogy minden kolegámmal kivállóan együtt tudok dolgozni. A furcsa az, hagy az egyik legnagyobb pluszpontom az volt, a két "morgónál", amikor kijelentettem, hogy én soha nem akarok német állampolgár lenni, mert én magyarnak születtem és maradok is az....Ebből is láthoatod, hogy bennük is volt valamilyen hasonló ellenérzés!

Kétségtelen, hogy a saját hozzáállásunktól is függ, hogy hogyan reagálnak ránk külföldiekre!
Mi a 23 év alatt (hat hónap kivételével 1992 körül) mindig adóztunk és minden járulékot befizettünk, segélyeket soha nem kértünk, tehát "Schmarotze" nem vagyunk, ez tény!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!