Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18502 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia mahlzeit!
Köszönöm. Gyakran erzem magam egyedül azzal, hogy a keleti reszben elek, es jol efrzem magam. Es bizony masok is elnek itt, nem is mindenki orvos....bizonyara oka van, hogy itt maradnak.
Igen, en is tudom, hogy a nyugati reszröl semmi penzert nem jönne ide az ertelmiseg....de amig en jol erzem itt magam, addig ez nem zavar.
Es Decotextnek igaza van, sok orszagbol allnak sorba, hogy jöhessenek, es diplomasok is. Tudjuk, hogy a magyar kepzes nagyon jo - legalabbis az enyem az volt. Igy en biztonsagban erzem magam, mert ha jönnek is kollegak, a szakmai tudasomnak köszönhetöen nem valoszinü, hogy elvesztenem a munkamat. Es ez is fontos, az en koromban mar nem ugral az ember 5 evente mashova.
Es itt lehet eselye az 50 ev körüli diplomasoknak meg - mert a nyugati reszen talan kevesbe veszik fel öket. Es amikor valaki mar bedolgozta magat, akkor ha megvan a megfelelö tudasa, mar stabil lehet a munkaja.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18515 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

A lenyeg, hogy jol erezd magad!:) A vilag nem fekete es feher, a kelet nemet reszeken is megvan az elet pro es con oldala. Addig mig neked tobb a pro, akkor jo. Egesz mas dolog odamenni valahova es nemi szemlelodes utan velemenyezni vagy odamenni, ott elni es megprobalni megerteni, hogy vajh miert is ugy van ahogy es utana velemenyezni. Az elso ilyen meghatarozo elmenyem az volt mikor Torokorszagban eltem!:) A masik meg amikor Nemetorszagba jottunk. Ide ugyanis nem keszultem es nem is terveztem soha jonni!:) teljesen mas kepem volt a torokorol es a nemetekrol is.. Kozben sokat jarok Oroszorszagba is. Sokkolo volt elsore, masodikra, de meg 3.-ra is. Erdekes, hogy meg Moszkvanak is van emberi arca, csak nyitottnak kell ra lenni:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18519 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

mahlzeit írta: A lenyeg, hogy jol erezd magad!:) A vilag nem fekete es feher, a kelet nemet reszeken is megvan az elet pro es con oldala. Addig mig neked tobb a pro, akkor jo. Egesz mas dolog odamenni valahova es nemi szemlelodes utan velemenyezni vagy odamenni, ott elni es megprobalni megerteni, hogy vajh miert is ugy van ahogy es utana velemenyezni. Az elso ilyen meghatarozo elmenyem az volt mikor Torokorszagban eltem!:) A masik meg amikor Nemetorszagba jottunk. Ide ugyanis nem keszultem es nem is terveztem soha jonni!:) teljesen mas kepem volt a torokorol es a nemetekrol is.. Kozben sokat jarok Oroszorszagba is. Sokkolo volt elsore, masodikra, de meg 3.-ra is. Erdekes, hogy meg Moszkvanak is van emberi arca, csak nyitottnak kell ra lenni:)

Főleg az aluljáró a "Kijevszkaja Vokzálon" :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18521 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Éva10
Meg szoktad locsolni néha a "Magyar Fát" Erfurtban ? :) Gebesee-ben meg az Attilla "kocsmája" tényleg jó :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18525 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Szia zigeuner!
Nem tudom, hol van a magyar fa.
De az Attila etterme tenyleg jo, szoktunk oda menni. Most is van meg hurkam a melyhütöben.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18526 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Szia zigeuner!
Nem tudom, hol van a magyar fa.
De az Attila etterme tenyleg jo, szoktunk oda menni. Most is van meg hurkam a melyhütöben.
szia:
Eva

Erfurtban, a Tettauer strasse-i perkban. :) :) :) Igaz, ez nem Eisenach :) :)
Megközelítése:

Az A71 autópályán az Autobahnkreutz-Erfurt csomóponttól Sömmerda felé az első kijáratnál (Erfurt-Bindersleben) lehajtva a B7 országúton kell a városba bemenni. A Gothaer Platz után jobbra fordulva a Benary Platz, Alfred Hess Straße, Espach Straße útvonalon lehet elérni a Tettau Straße melletti parkot. A Tettau Straße-ban lehet parkolni is (2009-ben még ingyenes volt). A környéken egyirányú utcák vannak, ezért ez az ajánlott útvonal.
A belváros felől gyalog érkezők az Anker végétől a Neuwerk Straße, Walkmühl Straße, Bonifacius Straße útvonalon rövid sétával közelíthetik meg a helyet.

Geo koordináták:

Latitude: φ 50° 58' 155'' (50.969149)
Longitude: λ 11° 00' 906'' (11.015181)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!