Kelet- vagy Nyugat Németország?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19815 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Decotext, te csak azt olvasod el a hozzaszolasombol, ami neked tetszik? mert a hozzaszolasomban mas is volt....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19822 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Eva10 írta: Decotext, te csak azt olvasod el a hozzaszolasombol, ami neked tetszik? mert a hozzaszolasomban mas is volt....


Természetesen végig olvastam, de a többi meglehetősen általános
dolog volt. Örülök, hogy neked jó helyed van ott ahol élsz! Biztosan
van sok hely keleten is ahol nem lennének negativ élményeink, de
eddig ahol jártunk sajnos ezt bizonyitották a dologok. Itt egy rövid
felsorolás ahol gondok voltak: Lipcse repülőtér 2x, Magdeburg sokszor,
Rostock, Stralsund, Ribnitz Damgarten, Barth, Zingst, Prero, Rügen
és hát a berliner Ring (A10) Autobahn Berlin-Rostock A19 > parkolók
és Neuruppien A24 "Rastpltz". Mint látod nem egy helyen volt hol ez
hol az a gond! Hol ez, hol az. Néha kicsiségek, néha ki tudtam volna
tárazni, ha lett volna nálam egy Kalacsnyikov*!

*Orosz géppisztoly.

Egy kis anekdóta az egyik kolegámtól, aki 80 kilóméterre innen, Oebisfelde városkában (úgy tudom volt határmenit település) vett egy házat. Este huszonévesek megvárták és megverték, azzal az indokkal, hogy "mit keresel rohadt wessi itt a környéken?" . 3 hétig járt munkába "monoklival" a szeme alatt. Még rendőrségi ügy lett belőle, mert szerecsére felismerte a tetteseket...! Akkor most miről beszélgetünk?

Mit tudok mondani neked? Örülj a szerencsédnek. Elég ha csak az MDR TV
nézed! Ossi nosztalgia, töményen. Egyszerűen menthetetlenek! S
állandóan, mindenért a nyugat a hibás....!
:whistle: :whistle: :whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19828 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kelet- vagy Nyugat Németország?

Decotext, horrort mindenütt lehet talalni. Szerintem nem szerencsem van! En pl nem megyek olyan helyre, ahol veszelyes. De pl a Frankfurti föpalyaudvaron a multkorjaban kellett az esti vonatra varnunk. Nem mertünk kijebb menni, a sineknel maradtunk, de meg WC-re sem mertünk elmenni, olyannak tünt a közbiztonsag. Es ez nyugat!
Miröl beszelgetünk? Itt elek, es sem nekem, sem az ismeröseimnek nincs ilyen elmenyük, mint neked.
Nem nezek MDR tv-t, csak filmeket, ott, ahol vannak eppen.
Nem erdekel a politika, sem a balos, sem a jobbos.
Es ahol most lakom, nem egyszer mentem haza sötetben, egyedül, es sosem volt semmi baj, felni sem kellett.
Pedig az utca itt sem tul nepes ejszaka.
Ja, es nem tudom, mi az az ossi, amit mindig emlegetsz, es ne haragudj, nem is erdekel.
Az viszont fontos, hogy a sajat rossz tapasztalatod miatt nem kellene masokat elriasztani a keleti resztöl.
Itt is elnek emberek, nem tehetnek arrol, hogy ez a keleti resz volt regen. Ha csak az en jo tapasztalatom volna, azt mondanam, szerencsem van, de körülöttem elnek magyarok, mindenfele foglalkozassal, es nem meselnek ilyeneket, mint te.
Nem tudom, ismered-e azt, hogy egyes emberek mindig aldozatok lesznek.....es ebben az aldozat is benne van, talan nem kell ennek a pszichologiajaba belemenni, de ha szeretned, szivesen.
Ja, es en nem jarok kalacsnyikovval, es ha apro gondom van - ami akarhol a vilagon lehet, es neha van is, nem fogom arra, hogy most keleten vagyok.
De szerencsere apro gondok is ritkan vannak,de igy utanagondolva, ezek elosztodnak kelet-es nyugat között.....mivelhogy ott is elöfordulok idönkent.
Ja es meg egy: ha gondok vannak, en nem vagyok a legsimulekonyabb ember, altalaban meg szoktam jegyezni, es kerem a helyzet megoldasat.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!