Vállalkozás Németországban

  • popi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1642 Írta: popi
popi válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Helló Mindenkinek,

Egy kérdésem lenne. Három hónapot töltöttem Németországban, bejelentett lakcím, vállalkozóit is kiváltottam. Amikor elhagytam az országot a vállalkozást megszüntettem, viszont a kijelentkezést a lakcímemről nem csináltam meg. A kérdésem a következő lenne, mivel a vállalkozásommal egy vasat sem kerestem azért kell az adóhivatal felé tennem valamit? Mi történik ha nem adok le bevallást mivel nincs is miről, bűntetést nagyon nem szeretnék, de tudom, hogy a németek nagyon körülményesek ebből a szempontból.

Vélemény?

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1644 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia Popi!

Hogy nem jelentkeztél ki, az a kisebbik baj (azért meg kellene tenni, mert az ABH-val támadhatnak késöbb gondjaid, ez Freizügigkeitsbescheinigung-ban foglaltaktól függhet). A nagyobbik gond a Finanzamt, ugyanis ha nem adsz be adóbevallást, akkor becsülhetik a jövedelmedet. Ugyan 3 hónap alatt valószínüleg nem saccolnak adóköteles jövedelmet, de MwSt hátralékod keletkezhet. Szóval irány egy Steuerberater, ez valószínüleg nem fog sokba kerülni. Persze ha keletkezne valami hátralékod akkor ezt nem tudják behajtani (most még) rajtad, ha Magyarországon vagy, de ha késöbb újra munkát vállalnál Németországban, akkor gondjaid lehetnek majd.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • moncsy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja - 13 éve 6 hónapja #1647 Írta: moncsy
moncsy válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Segitsetek légyszi!
a németországban kiváltott vállalkozói igazolvánnyal lehet Ausztriában dolgozni?
előre is köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1648 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia Popi!

Ha lejelentetted a vállalkozásodat, valszeg kaptál rögtön egy Gewerbeabmeldung-ot. Ez jó, mert akkor a FA-t értesíti a Gewerbeamt a kijelentésröl (Meldepflicht) Nos, a lakcímkijelentést is meg kéne tenni, mert így zárod le tisztán a németországi tartózkodásodat, ugyanis az EStG §1 szerint korlátlan adózási kötelességgel bírsz (bevallási kötelezettség), amíg németországi lakhellyel rendelkezel. Ez egy formális kötelezettség. Bevallást pedig muszály lesz készítened, mert akár van vállalkozásból származó jövedelmed, akár nincs, be kell vallanod, különben becsülnek...és ezt követöen egy hónapod áll rendelkezésre, hogy fellebbezz, különben a becslás "bestandskräftig" magyarul behajtható és nem korrigálható lesz. Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja - 13 éve 6 hónapja #1649 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

moncsy írta::

Segitsetek légyszi!
a németországban kiváltott vállalkozói igazolvánnyal lehet Ausztriában dolgozni?
előre is köszi!

Lehet. A számla kiállítása viszont speciális.

Szolgáltatás esetén (sonstige Dienstleistung): UStG 13b
Szállítás esetén (Lieferung): innergemeinschaftliche Lieferung szerint, UStG §6a

Mindkét esetben a megbízót terheli az ÀFA fizetési kötelezettség.

Van nemzetközi adószámod (Umsatzsteueridentifikationsnummer)? Ez egy alapfeltétel. Ha nincs, az illetékes FA-nál tudsz igényelni.

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mbali84
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1702 Írta: mbali84
mbali84 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziasztok!

Mi kell ahhoz, hogy Németországban ki tudjam váltani a vállalkozói igazolványt?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Balázs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!