Vállalkozás Németországban

Több
13 éve 1 hete #4352 Írta: geringerildi
geringerildi válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

én azt szeretném kérdezni,hogy mi kell ahhoz hogy bejelentett munkám legyen??!munkám már van és most akarnak bejelenteni,csak nekem azt kellene tudnom hogy nekem hogy érné meg?!!köszi a segítséget előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Nencike
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5881 Írta: Nencike
Nencike válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziaszok! :)

Segítségeteket szeretném kérni!
A párom munkahelyén tudnék takarítani,és a főnökével ma leiratattam,hogy mik kellenek: - Gewerbe Schein (ami elvileg 20euro), Steuernummer..., ha jól értelmezem kikell válltanom a vállalkozóit a takarításhoz!
Ez normális??
És ha igen mik a hátrányai,előnyei? Ez hogy működik? És hogy éri meg,több helyen kell dolgozni,vagy elég csak "itt" dolgoznom?
Magam után sok az adó? Teszem fel mondjuk keresek 1000euró/hó,akkor mennyi adót vonnak le tőlem,mennyi marad tisztán a kezembe?? Könyvelő is kell?
Ne haragudjatok a rengeteg kérdésért :P de biztosra kell mennem,mert jelenleg 1 fizuból élünk!

Előre is köszönöm mindenkinek,aki tud nekem segíteni!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5886 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Hello!Nem értem a kérdésedet,ha már itt vagy kinnt és most akarnak bejelenteni akkor biztos elmondták neked,hogy milyen papirokra van szükséged!És hogy mi kell hozzá,hogy érné neked meg a legjobban?Kicsit pontosabban leirnád a kérdésedet akkor talán tudok ill tud valaki válaszolni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5887 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Hello Nencike!Ha a férjed fönöke ezt mondta akkor csak vállalkozoival alkalmazna téged.Neked kell mindent magadnak intézni,tb,könyvelö,adobevallás,számlaleadás,stb.Mindent te fizetsz magad után.Az ado kicsit nehezebb téma.De ezt ugyis a könyvelö intézi.Dolgozhatol több helyen is de csak abban a munkakörben amire a vállalkozoid szol.Szeintem probáld meg megbeszélni vele hogy vegyen fel alkalmazottként és mellette csinálhatod a minijobsot.Ez végülis egy mellékállás ami 400eu-ig adomentes.Ez megint csak egyezség kérdése hogy mennyit és mikor kell dolgozni érte!Én is csinálom ezt a melot havi 4*7ora és 400eu ami adomentes!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Nencike
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5896 Írta: Nencike
Nencike válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia Feco!

Nagyon köszönöm a választ.:) De valójában nem értem,hogy ő miért nem vesz simán fel alkalmazottként,mert valójában napi 3 órát kell csak takarítanom?! Noh,mert ez az..mennyi marad meg nekem így vállalkozóként tisztán,érted? :) Tehát akkor kell lenni egy könyvelőnek folyamatosan,úgy mint otthon?
Minijobs az mi,ez a vállalkozói amit a takarításhoz kéne kiváltanom?
A havi 4x7órád az a mellékállásod?

Köszönöm válaszod előre is! :)
Szép napot!
:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5897 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia Nencike,

több észrevételem van a kérdéseidre.
1. Ha No.-ban vállalkozóként dolgozol, de valójában csak egy cégnek dolgozol meghatározott helyen, adott időben, akkor az csak "látszat" vállalkozás ("Schein-selbständigkeit", ha jól írom). Büntetik !!! Mert ezzel valójában a munkáltatód adót csal, ugyanis nem kell utánad járulékokat fizetnie !!!
2. Ettől függetlenül érdemes lehet számodra kiváltanod a vállalkozóit, mert hirdetheted magad és máshol is takaríthatsz, amivel növeled a bevételed.
3. Adótól ne félj, egyedülállóknál azt hiszem kb. évi 8600.-€-ig SZJA-mentes vagy, családosoknál ez valahol azt hiszem 14.000.-€ körül van évente. Nézz utána, hogy mennyi pontosan ez a határ. Adóznod a hivatalos (számlázott) bevételed után kell, azt meg ugye magyarosan ...
4. Ha már vállalkozó vagy, akkor a betegbiztosítást magadnak kell fizetned, a férjed bejelentett munkája révén fizetett biztosítása ezután már nem terjed ki rád.
5. Összkiadásként sztem kb. 400.-€-t kell számolnod havonta az egyes járulékokra (betegbizt., nyugdíj, munkanélk.bizt. stb.) Ekkor papíron kb. 750.- €-t kerestél brutto, ami ugye valójában akár 1300.- is lehet :))

Üdv ! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: napszaki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!