Vállalkozás Németországban

  • Bndsz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18856 Írta: Bndsz
Bndsz válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Hello Attila!
Először is köszi a választ!
A megélhetést nem tudom, csak remélem. A laptop mellett más elektronikus eszközt is javíthatnék, ha van rá igény. Ezen kívül, ha a céggel lehet, más fajta munkát is vállalhatnék (pl kertimunkát).
A cég esetleg lehetne Kft is, ha azzal jobban járnék. Nem tudom. Ebben az esetben a biztosítás ismét kérdéses.
Az autónál a biztosítás, ami érdekelne, mert eddig csak százalékokat hallottam, de összegszerűen csak egy kb 5-600 € volt. Igaz, a magyarországi díjjal sem vagyok tisztában. Azt mondod, hogy teljesen kezdőként és külföldi állampolgárként olcsóbb itt a kötelező biztosítás mint Mo-on?
A METRO-kártya jó ötlet, eszembe sem jutott, pedig a magyarországihoz van. :silly:
Ha magánszemélyként veszek rossz laptopokat, majd javítás után eladom őket (persze mindent a neten /eBay/), és csak munkanélküliként fizetem a biztosítást (kb 150€/hó), és mást nem fizetek, akkor azzal követek el szabálysértést?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18862 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Bndsz írta: Hello Attila!
Először is köszi a választ!
A megélhetést nem tudom, csak remélem. A laptop mellett más elektronikus eszközt is javíthatnék, ha van rá igény. Ezen kívül, ha a céggel lehet, más fajta munkát is vállalhatnék (pl kertimunkát).
A cég esetleg lehetne Kft is, ha azzal jobban járnék. Nem tudom. Ebben az esetben a biztosítás ismét kérdéses.

A Gewerbeschein nem korlátoz. Azt csinálsz amit akarsz és ott ahol akarsz. "Reparaturen und allgemeine Dienstleistungen" cimszó alatt annyit dolgozol amennyit tudsz.
Még munkást is foglalkoztathatsz.
Ha csak egyedül vagy és a saját erödböl dolgozol a Kft macerás. Azzal várj még amig a forgalmad 100.000 Euro fölé megy.

Az autónál a biztosítás, ami érdekelne, mert eddig csak százalékokat hallottam, de összegszerűen csak egy kb 5-600 € volt. Igaz, a magyarországi díjjal sem vagyok tisztában. Azt mondod, hogy teljesen kezdőként és külföldi állampolgárként olcsóbb itt a kötelező biztosítás mint Mo-on?

MO-on csak magyar rendszámu kocsit biztosithatsz. Drágábban veszed és minden szirszarért MO-ra kell rohannod.
Itt kezdöként 120%-ot fizetsz. Kezdjél kisebb kocsival és vidéken lakjál ne pont Frankfurt belvárosában. Egy Astra kombival 600-Euro alatt kezdhetsz. A Bugatti valamivel drágább.

A METRO-kártya jó ötlet, eszembe sem jutott, pedig a magyarországihoz van. :silly:
Ha magánszemélyként veszek rossz laptopokat, majd javítás után eladom őket (persze mindent a neten /eBay/), és csak munkanélküliként fizetem a biztosítást (kb 150€/hó), és mást nem fizetek, akkor azzal követek el szabálysértést?

30 évre visszamenöleg leverik rolad a különbözetet ha rájönnek. Márpedig rájönnek mert az ilyen piacokat mint ebay a Finanzamt fokozottan figyeli.
Már csak azért is mert bizonyos forgalom fölött üzletet szimatolnak és a nyereséget meg akarják adóztatni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Bndsz, pimpa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bndsz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18874 Írta: Bndsz
Bndsz válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Azt hiszem, akkor inkább tanulom intenzívebben a nyelvet, és megyek alkalmazottnak a szakmámban. Mellette majd hetente csak 1 laptopot adok el neten (vagy csak havi 1-et), a többit viszem Mo-ra, ott nem nézik a netes kereskedelmet annyira.
Köszi a segítséget!

Bandesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18889 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Bndsz írta: Azt hiszem, akkor inkább tanulom intenzívebben a nyelvet, és megyek alkalmazottnak a szakmámban. Mellette majd hetente csak 1 laptopot adok el neten (vagy csak havi 1-et), a többit viszem Mo-ra, ott nem nézik a netes kereskedelmet annyira.
Köszi a segítséget!

Bandesz

Ahhoz hogy minimális szinten megélj itt 2000 Euro tiszta bevétel kell. A laptopok amik a 2 éves garancián kivül vannak, tehát javitani érdemesek, 400 Euro alatt vannak. Vételi ára plusz költségeid után ha marad egy 100 Euro akkor ügyes vagy. Extrém ügyes.
Ez azt jelenti hogy havi 20 gépet kell eladnod minimum. Igy 12,50 brutto orabérre jutsz. Jobb takaritönök szintje.
Szerintem ha elektronikában olyan jo vagy, hogy Laptopot javitasz, akkor a dupláját megkeresheted a megfelelö cégnél.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bndsz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18898 Írta: Bndsz
Bndsz válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Igen, valszeg ezt fogom tenni, csak ahhoz még a nyelvtudásomon kell fejleszteni egy nem is kicsit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20118 Írta: wpet72
wpet72 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Munkahelyet szeretnek valtani es az uj munkahelyen vallalkozoival tudnanak alkalmazni. Kerdesem jobb lessz-e igy nekem anyagilag? Milyen költsegekkel jar a vallalkozas?
Elöre is köszönöm a segitseged!
Üdv.
Peter

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!