Vállalkozás Németországban

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16891 Írta: josefcs
josefcs válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Nos! Olvastam "Csekő László" írását az egyéni vállalkozásról Németországban.

kérdés: Nos ha egyéni vállalkozó vagyok,akkor muszáj több megrendelőnek dolgoznom??
a "színlelt vállalkozó"-ami ugye tilos! Ismérvei között szerepel a "/A színlelt vállalkozó árbevétele, illetve annak legalább 5/6-ot része ugyanattól a megrendelőtől származik./"

Szeretnék egyéni vállalkozó lenni Németországban! Van egy cég ,ahol korábban már dolgoztam és nagyon megvoltak velem elégedve! Sajnos a bruttó órabérem elég kevés volt(13-eur) ami kevésnek bizonyult .(albérlet,rezsi,stb) A családom még otthon van,jómagam jelenleg kinn dolgozom de vándorlok. A munkaadóm Németország területén dolgozik és hol itt vagyunk hol meg ott.(ha értitek mire gondolok!) Szeretném kihozni a családom is de ehhez, egy helyben kell dolgoznom itt! (különben mi értelme lenne,hogy itt a család ha úgysem vagyok velük.) Na ez végett szeretnék a korábbi cégemhez menni dolgozni egyéni vállalkozóként mert az egy helyben van és talán egyéniben több keresetem lenne mint a korábbi "13"eur CSAK! most itt ez a színlelt vállalkozó dolog! én csak ennek az egy cégnek akarok dolgozni egyéniben. Ez most tilos vagy sem??
Kérlek segítsetek tisztán látni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16903 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

josefcs írta: Nos! Olvastam "Csekő László" írását az egyéni vállalkozásról Németországban.

kérdés: Nos ha egyéni vállalkozó vagyok,akkor muszáj több megrendelőnek dolgoznom??
a "színlelt vállalkozó"-ami ugye tilos! Ismérvei között szerepel a "/A színlelt vállalkozó árbevétele, illetve annak legalább 5/6-ot része ugyanattól a megrendelőtől származik./"

Szeretnék egyéni vállalkozó lenni Németországban! Van egy cég ,ahol korábban már dolgoztam és nagyon megvoltak velem elégedve! Sajnos a bruttó órabérem elég kevés volt(13-eur) ami kevésnek bizonyult .(albérlet,rezsi,stb) A családom még otthon van,jómagam jelenleg kinn dolgozom de vándorlok. A munkaadóm Németország területén dolgozik és hol itt vagyunk hol meg ott.(ha értitek mire gondolok!) Szeretném kihozni a családom is de ehhez, egy helyben kell dolgoznom itt! (különben mi értelme lenne,hogy itt a család ha úgysem vagyok velük.) Na ez végett szeretnék a korábbi cégemhez menni dolgozni egyéni vállalkozóként mert az egy helyben van és talán egyéniben több keresetem lenne mint a korábbi "13"eur CSAK! most itt ez a színlelt vállalkozó dolog! én csak ennek az egy cégnek akarok dolgozni egyéniben. Ez most tilos vagy sem??
Kérlek segítsetek tisztán látni!

Attol függ mit csinálsz.
Ha teherautót vezetsz ami a megrendelöé és egész évben ugyanannak dolgozol akkor belédrugdosnak. Epp igy ha épitömunkás vagy és a vakolókanál is a megbizódé.
Ha mérnök vagy, a kuty sem bánt. Világos hogy nem dolgozhatsz a konkurrenciának is.#

Tulajdonképpen mivel foglalkozol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16919 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Josefcs,
a korábbi cégednek megvan a lehetösége, hogy alkalmazzon. Jelen esetben ez lenne a törvényes megoldás.
Ha nem akarnak alkalmazni, az azért van, hogy ne kelljen nekik a német tb-járulékokat fizetni, fizetett szabadságot, felmondási idöt biztosítani, stb.
Vállalkozóként "elhelyezkedni"´ (szinlelt vállalkozás) nem más, mint a német törvények kijátszása.
Ha vállalkozóként visszamész, és a Zollamt véletlenül ellenörzést tartana a munkahelyeden, és az állapítanák meg, amit a harmadik mondatban leírtam, akkor a két "szerzödö félnek" mélyen a zsebébe kell nyúlnia.:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16921 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Ezért mondom, szerzödj mint magyar cég. Nem csak az adón spórolsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bndsz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #18823 Írta: Bndsz
Bndsz válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Üdv Mindenkinek!
2011 novemberében a családommal (feleség + pici gyermek) együtt kiköltöztünk (családi és anyagi okokból), Frankfurt közelébe. Itt élnek távoli rokonok, akik segítettek/tenek. A pénzügyekhez és jogszabályokhoz nem értenek, így nem tudnak abban segíteni, hogy mit kellene tennem, ami a legjobb megoldás a következőkben.
A fórum bejegyzéseit szinte mindet elolvasva sem sikerült megvilágosodnom, ezért kérek most Tőletek tanácsot/segítséget!
Szeretnék itt kint egy vállalkozást indítani, amivel/ben számítógépeket és egyéb elektronikai eszközöket javítanék, esetleg kereskednék velük (új és használtak egyaránt). Ehhez melyik vállalkozási forma lenne a legjobb (leg előnyösebb) számomra?
Mivel itt élünk, szeretnék itteni egészségbiztosítást is, ezt szintén bele kell kalkulálni a cégalapításba. Emellett egyedül dolgoznék, esetleg ha kell, a feleségemet bevenném a cégbe, de egyelőre van egy mo-i munkahelye, ahonnan kap egy kis pénzt, mivel a kicsivel (márciusban múlt 1 éves) van itthon.
A vállalkozáshoz kelleni fog egy autó is (ami jelenleg nincs), de ez is kérdéses, hogy milyen rendszámmal (gondolom a cégalapítás országából kell). Ezt szeretnénk magán használatra is. A helyzetet bonyolítja, hogy nem volt még a nevemen gépjármű-biztosítás, így BRD-ben ez nagyobb anyagi terhet jelentene (feltételezem).
A cégekről sem tudok semmit (mivel jár az alapítás, működtetés), ezért ebben is „részletes” segítséget kérnék.
A válaszokat előre is köszönöm!

Bndsz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18843 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Bndsz írta: Üdv Mindenkinek!
2011 novemberében a családommal ........ Szeretnék itt kint egy vállalkozást indítani, amivel/ben számítógépeket és egyéb elektronikai eszközöket javítanék, esetleg kereskednék velük (új és használtak egyaránt). ....

Biztos wagy benne, hogy ebböl meg lehet élni, amikor egy Laüptop 5 bruttó órabérbe kerül?

Ehhez melyik vállalkozási forma lenne a legjobb (leg előnyösebb) számomra?

Gewerbeschein. 20-50 Euro a legközelebbi Gewerbeamton. Minden egyéb automatikus, kivéve a betegbiztositást.

Mivel itt élünk, szeretnék itteni egészségbiztosítást is, ezt szintén bele kell kalkulálni a cégalapításba.

Normál 600-650 Euro havonta. Ha 5000 brutto alatt keresel le lehet alkudni, de permanent be kell mutatni a finanzamt papirjait a biztositónak.
Mint kezdö "Existenzgründer" 230 körül indulhatsz amig nem keresel tényleg pénzt. A Krankengeldet 40 nap után ajánlom, mert bármikor balesetezhetsz és magánvállalkozóként üresen állnál.
Itt segitenek:
www.tk.de/tk/kundenberatungen-a-z/f/0043-frankfurt/151756

Emellett egyedül dolgoznék, esetleg ha kell, a feleségemet bevenném a cégbe, de egyelőre van egy mo-i munkahelye, ahonnan kap egy kis pénzt, mivel a kicsivel (márciusban múlt 1 éves) van itthon.

Feleséged egy családi vállalkozásban automatikusan benne van mert családi adózás van és a betegbiztositó is a családot biztositja. Ha felveszed munkára akkor viszont neki is kell biztositást fizetni. Ugyhogy hagyd meg háztartásbelinek amig egy kasszára megy.

A vállalkozáshoz kelleni fog egy autó is (ami jelenleg nincs), de ez is kérdéses, hogy milyen rendszámmal (gondolom a cégalapítás országából kell). Ezt szeretnénk magán használatra is. A helyzetet bonyolítja, hogy nem volt még a nevemen gépjármű-biztosítás, így BRD-ben ez nagyobb anyagi terhet jelentene (feltételezem).

Itt nincs "regisztrációs adó" itt a biztositás is olcsóbb.
Vegyél privát használt autót és számolj el kilométerpénzt ha hivatalosan használod. Majd ha lesz 5 munkásod akkor talán megéri cégautózni, addig csak ráfizetsz.
Céges autó privát használata a kocsi listaára szerint adózik. Ha veszel egy ócska Rolls-Royce-ot 1000 Euroért az adóalapot mégis a listaár 500.000 Euro 1%-a lesz. Ugyhogy felejtsd el egyenlöre.

A cégekről sem tudok semmit (mivel jár az alapítás, működtetés), ezért ebben is „részletes” segítséget kérnék.
A válaszokat előre is köszönöm!
Bndsz

Az egyszemélyes "egyéni vállalkozó" szerü Gewerbeschein 10 perc. Utána elmész és csináltatsz vele METRO igazolványt, mert azt minden magyar akar, aztán majd meglátod hogy a Metro drágább az ALDI-nál és messzebb is van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Bndsz, pimpa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!