Vállalkozás Németországban

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #7501 Írta: Chrona
Chrona válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy Németországban vállalkozóként érvényes ill. használható-e az EU-kártya? Otthon fizetem a tb-t de itt élünk, a gyerekem itt jár suliba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #7505 Írta: Chrona
Chrona válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

folytatom a kérdéseimet :)


-az adókártyámnak kinél kell lennie? Nálam, vagy a megbízómnál? Esetleg a könyvelőnél? Hülye kérdés, de én nem láttam az enyémet, mert segítettek az ügyintézésnél.
-könyvelővel szerződni kell? - a felelősség vállalás miatt gondolom.
-ha van lehetőség, hogy egy cég bejelentsen, mi lesz a vállalkozóimmal? Vissza kell adni, vagy megtartható alkalmazotti viszony mellett?
-székhelynek elég a bejelentett lakcím?
-a színlelt vállalkozásnál kit vonnak felelősségre? Aki így dolgozik, vagy aki így dolgoztat? Esetleg mindkettőt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #7517 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia Chrona!
Az EU kártya alatt a biztosítást értetted ? Mert ha igen az sajna nem jó, főleg ha itt él az egész család,és ha itt is dolgozol. Természetesen sürgősségi ellátást megkapod vele, de bármi másért fizetned kell. Mi állami bitósítónál vagyunk és a férjem után az egész családnak jó 2 felnőtt és 2 gyerek, nem olcsó de muszáj,329 Euro /hó.
A vállalkozásról csak annyit: lehet az a címe a vállalkozásnak ahova be vagy jelentkezve, minden vállalkozással kapcsolatos papírt oda fognak küldeni, csak a postaládára legyen kirakva a vállalkozás neve. És igen a látszat vállalkozást büntetik :)
Most ennyi jutott eszembe:)
De ha bári kérdésed van írj nyugodtan
Üdv Annamari
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Chrona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7620 Írta: Chrona
Chrona válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Mi az, hogy vállalkozónak nem kötelező járulékot fizetni???
Sógornőm váltig állítja, hogy ő sem fizet, mert a könyvelője ezt mondta. Biztosítása van, de a járulék nem kötelező, csak az alkalmazottak után.
???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8545 Írta: Blanka78
Blanka78 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziasztok,
Sminkesként dolgoztam otthon, itt tudnék fotózásokon dolgozni, magánszemélyeknek tanácsadást adni, de ahhoz itt egyéni vállalkozónak (?) kellene lennem.
Mi a legjobb megoldást amin belül hivatalosan tudnék dolgozni?
Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #9082 Írta: Annamaria78
Annamaria78 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Próbáltam vissza olvasni, de nem találtam "pontos" infót. A kérdésem az lenne, mik azok a járulékok amit egyéni vállalkozóként havonta fizetni kell -adót ne nézzük, mert kezdő vállalkozóként, valószínűleg hónapokig veszteséges lesz-.
Összegszerűleg valaki tudna írni egy kb összeget a járulékokra (az itthoniakat tudom Tb, nyugdíj...stb)? És ha ezeket befizetem kint lesz betegbiztosításom?

És még egy kérdés -én januárban készülök kimenni- az itthoni vállalkozásomat szüneteltetem, és azt megtudtam hogy nem is tudnék azzal dolgozni. Az itthoni TB-ből érdemes kijelentkezni, vagy a havi 4500.- Ft-ot inkább fizessem és maradjak itthon is biztosított?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!