Vállalkozás Németországban

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2524 Írta: erigold
erigold válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Takarításra vagy konyhai kisegítésre tudok-e vállalkozóit kiváltani? Ha igen, mi kell hozzá?
Köszönöm szépen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2538 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Igen, ki tudod váltani, be kell menni a lakhelyed szerinti önkormányzathoz és ott megmondják pontosan mire van szükséged.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2540 Írta: erigold
erigold válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Köszönöm a gyors választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2556 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia ! Igen tudsz Én mint takarító a lányom mint konyhai kisegítö dolgozik vállalkozoival. A vállalkozás kiváltása 10 euro. Jó lenne ha több helyre tudnál számlázni az az dolgozni nehogy kamu vállalkozásnak tünjön.

Mi egy helyen dolgozunk és ez mellé vállalunk kisebb munkákat a vállalkozóiba is több tevékenységet irattunk be hogy nagyobb legyen az esély a több munkára és keresetre.
A baj csak az hogy a nagyobb munkától függünk és a főnök oly jogokat képzel magának hogy már a szabad idönkkel is elszámoltat . Akár két három honap is eltelik mig kifizet . Mivel a lányom fix es minden eshető munkát ráakar vágni és mivel én órabéres vagyok akkor hív mikor megszorul mert jelenleg a hivatalbol kiközvetített dolgozóval jobban jár a támogatás miatt. Sajnos elég patt helyzet mert az ő álltala kiadott lakásba is lakunk.

Sajnos már a hangneme is sokszor meghaladja az orditás szintjét persze oly szavakkal ami már a méltóságot is sérti.
Ha röviden mondanám rabszolga módon bánik velünk. Félő ha szólunk még az elmaradt bért se fizeti ki vagy kitesz a lakásbol ami nálla ol modon is történhet hogy egy ora alatt hagyjuk el a lakást.
Mi probálunk mindenbe a legmaxinálisabban helytállni söt segítökézséggel , még szabira is felváltva mentünk hogy helyettesíteni tudjuk egymást / persze a helyettesítésre nem fizetett/ De semmi nem jó neki. Szabájos diktátor .

Már félünk mert idegileg kikészülünk a rettegéstől de nem is tudjuk hogy lépjünk ki az ördögi körböl.

Ha tudsz vagy valaki olvassa adjon tanácsot .
Vagy tud e valaki hogy ha esetleg hivatalosan fordulunk valahová milyen esélyeink lehetnek.????????????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tibor62
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2637 Írta: tibor62
tibor62 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Üdv mindenkinek!
Több mint egy éve dolgozunk egy német cégnek, mindkét fél megelégedésére. Felvetődött a kérdés, hogy csináljak kint bármilyen vállalkozást és vigyek ki magammal több embert és úgy dolgozzunk tovább.
Szeretnék véleményeket kérni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2691 Írta: aniundma
aniundma válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziasztok,
megkerülve a munkavállalási engedély kérelmet vállalkozóit szeretnék januártól kiváltani Németországban. Kérem, ha valaki információval tud szolgálni válaszoljon. Bejelentett lakcímem lesz. Milyen iratokra van kint szükség, Magyarországról kérjek-e ki erkölcsit, egyéb dokumentumokat, ill. miket kérnek ki a magyar hatóságoktól? Milyen előzetes költségekkel számoljak, ill. havonta milyen levonásokra számítsak? Itthon lesz az államtól bevételem (munkanélküli segély), erről nem szeretnék "lemondani", amíg nem stabilizálódik a kinti életem . Nem tudom, hogy ezt igénybe vehetem-e itthon, van-e rizikó? Válaszotokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!