Német egészségügy

Több
12 éve 8 hónapja #6448 Írta: btgyrgytms
Német egészségügy téma létrehozva btgyrgytms által

Tisztelt Fórumozók!

Várom véleményeteket, hogy ti milyennek tapasztaltátok meg a jelenlegi német egészségügyi rendszert. Kezdve a körzeti orvostól, a szakvizsgálatokon át a kórházi vagy utókezelői ellátásokig.
Német honban mennyibe kerül például egy szülés? Van-e paraszolvencia rendszer?

További szép napot mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #6471 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Nekem csak jó tapasztalatom van. Arcüreggyulladással rögtön CT-re küldtek, (szupermodern rendelőintézet a kisvárosban) amivel rögtön megállapították,hogy tényleg az a bajom.
Körzeti orvos nincsen, házi orvos van, ahhoz mégy akit választasz.
3 havonta 10euróba kerül, szóval januártól márciusig, áprilistól júniusig, és így tovább.
Az AOK-nál vannak gyógyszerek, amit ingyen kapnak az arra rászorultak.
Nem létezik paraszolvencia, nem vár el senki pénzt a betegektől.
Barátnőm volt nem régen kórházban, kislánya született, olyan jól érezte magát, mint egy hotelben. Nem akart hazamenni.
Az időseknek külön "elfekvő" van, ahol hosszabb ideig tartózkodhatnak. Másik ismerősöm ebédre 3féle menüből választhatott, pisztrángból, salátából, levesből, és desszertből állt a menüje.
Az ásvány, kávé, gyümölcslé ingyenesen fogyasztható a Bühl-i kórházban az öregeknek. Természetesen van wc papír a szobákhoz tartozó fürdőkben.
Unalom elleni könyv, tv, váza, hűtő nem probléma.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6472 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia,

Szerintem olvass vissza, mert többen is eleg sokat irtunk e temarol.
Paraszolvencia, mint olyan nincs, de a beteg - ha akar - adhat par eurot un. kavekasszaba. Ritkan szoktak.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6473 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Barátnőm orvos 1 hónapja jött ki. Elég nehezen megy neki az itteni kezdés, mivel már otthon 3 évet dolgozott és meg kell szoknia az itteni gyógyszereket, meg a betegségek másfajta kezelését. Sajnos nem egyszerű szegénynek sír is miatta. :( Aki tud esetleg pár vigasztaló szót, legyen szíves ossza meg.

Nos ami a német orvosokat illeti, hát... Szakmailag nem mindig a legjobbak. A magyar orvos szerintem messze jobban képzett mint a német. És ha a magyar protokollt, eljárást(gyógyítási módszer) akarod alkalmazni, akkor az a válasz, hogy ez Németo. itt mások a szokások. Persze az embereknek itt is 2 kezük,lábuk van és csak egy fejük. :laugh: itt is működhetne a magyar protokoll.

Ami a kórházi körülményeket illeti, hát csak egy szóval lehet leírni.: Hilton-szálló, nagyon szép és igényes minden.

Minden jót! Már régen írtam innen a messzeségből.:kiss:

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6492 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia forrest,

Milyen orvos a baratnöd es hol dolgozik,ha megkerdezhetem? Egyebkent annyira nem mas az itteni ellatas, csak tobb a lehetöseg. A szakmai protokollokat "Leitlinie" cimszo alatt megtalaljatok. De: nagyon sok gyogyszernek meg a neve is hasonlo, masoknak meg a hatoanyaga. Legalabbis az en szakmamban keves az lyan ujdonsag, ami teljesen uj. Viszont több olyan szer hasznalhato a praxisban, amit otthon csak centrumokban lehet alkalmazni.
A kepzettsegröl alkotott velemenyeddel messzemenöen egyetertek. Itt pl nem is minden orvos dr, van aki csak dipl.med.
Szivesen adok egyeb vigasztalo szavakat is, ha lehetöseg adodik ra.
Aminnekem nagyon rossz, az a notdienst - legalabbis itt mindenkinek kell csinalni...
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6494 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia btgyrgytms!

Saját tapasztalatom nincs, mert mióta 1 éve kinn vagyok, nem kellett orvoshoz mennem szerencsére, de a német férjem elkerekedett szemmel bámult, mikor az otthoni paraszolvencia rendszerről beszéltem neki.
Azt mondta, hogy itt ilyet az orvosok biztosan nem mernének megkockáztatni, hogy külön pénzt fogadnak el, mert a biztosító meg is szakítaná velük a kapcsolatot, ha kiderülne (a férjem privát biztosított).

Olyan összehasonlítási alapom viszont van, hogy pl. a férjemnek fájt néha kicsit futás után a térde, rögtön MR-re küldték, hogy megnézzék mitől lehet (egy kis porckopás volt benne).
Nekem mikor megsérült a térdem (kifordult a helyéről), nem hogy MR-re nem küldtek otthon, hogy megnézzék mi sérült belül (pedig porc beszakadt, oldalszalad leszakadt, keresztszalag beszakadt), hanem még egy egyszerű ízületi UH-ot is magamnak kellett privát szervezni és fizetni, mert a kórháznak nem volt ízületi UH-ra alkalmas gépe... És ez egy bp-i kórház (János kh.), ahol van ortopédia, rendszeresen végeznek ízületi műtéteket és nincs egy ízületi UH-ra alkalmas gépük... MR-re meg nem küldenek, mert drága...

Egyébként pályaelhagyó diplomás ápoló vagyok (9 éve kaptam a diplomám, utána csak 2 évet dolgoztam otthon eü.-ben), de ha kapok lehetőséget így a kevés tapasztalatommal, januártól majd szívesen dolgoznék itt ismét ebben a szakmában, egyelőre a nyelvet tanulom, mert itt igen mások a körülmények abból ítélve amit hallottam.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!