Német egészségügy

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #6495 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német egészségügy

forrest írta: Nos, ami a német orvosokat illeti, hát... Szakmailag nem mindig a legjobbak. A magyar orvos szerintem messze jobban képzett mint a német. És ha a magyar protokollt, eljárást (gyógyítási módszer) akarod alkalmazni, akkor az a válasz, hogy ez Németo. itt mások a szokások. Persze az embereknek itt is 2 kezük, lábuk van és csak egy fejük. Itt is működhetne a magyar protokoll.


Ezzel nem tudok egyetérteni! Először is nem egyszer hiányoznak otthon fontos gyógyszerek, amik itt mindenaposak! Itt persze nem mandulagyulladásra vagy náthára gondolok hanem pl. rák! Nagyon sok esetben nem ismerik fel a valós betegséget, s mással kezelik (félre) a beteget. A szakmai képzés lehet, hogy nem rossz otthon, de a szakmi tudás az más! Messze nem ugyan az! Nem a gyógyítási szokások mások hanem az előírások. Arról nem is szólva, hogy itt az NSZK-ban nem azzal kezdik, hogy tartják a markukat az orvosok a külön borítékért! Ugyan olyan betegségtől aki ma vigan él itt, otthon az ismerősöm már régen meghalt, mert az orvosa későn vette észre a dolgot!

Lányomat otthon bevitték mert elesett kerékpárral! Először is ronda varratot csináltak a homlokán, másodszor a 3 napért (három!) a német biztositóm 1250 DM-et (akkor még márka volt) fizetett, miközben a kaja olyan borzasztó volt, hogy mi vittünk be az akkor huszonéves lányomnak ennivalót ....

Egyéb kórházi állapotokról inkább ne is beszéljünk.
PL 10-12 fő tömegkórtermekről, tisztaságról, levegőtlenségről, stb.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6505 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Eloszor is a nagy kulonbseg, hogy Nemetorszagban lathatolag van penz az egeszsegugyben. Egyelore..
Haziorvosi szintig hasonloan szervezett mint Mo., valasztasz magadnak egy hazidokit szimpatia alapjan, ugy mint otthon es hozza mesz mint elso kapu. Az orvosok magan orvosok, sajat praxissal. A finanszirozas meg nem 1 allami biztosito altal, hanem tobb krankenkasse es koztuk privat is lehet a finanszirozo.
A szakorvosi ellatas Mo.-on ugye sztk szinten valosul meg, itt meg maganpraxisban. A szakorvosok sajat "mini" kozpontokat hoznak letre, kb. ugy mint Mo.-n a maganrendelesek. Csak esetleg jobban (vagy epp kevesbe) felszereltek.
Ez igy jol hangzik, valodi verseny van a "betegekert" es valodi "szolgaltatast" kap a beteg. Ellenben ami nem tetszett az az pl., hogy pont ez a verseny miatt sok a "kuruzslo" es/vagy mas szakmai protokollt alkalmaznak, netalantan "latvanyosabbat", mintsem hatasosat. Kuruzslok alatt azt ertem, hogy az alternativ hulyesegek nepszerusege miatt, a dokik nem vmi hasznos masodlagos kepzest vesznek fel, hanem pl. homeopatia, kinai kuruzslas, etc.. Pl. adott haziorvos aki belgyogyasz, de homeopatiara specializalt. A masik meg akupunkturara.Ezeket gonolom nem fizetik a kasszak, de jo penz van belole.
Olyan mint halapenz nincs, de kokemeny prioritizalas van annak fuggvenyeben, hogy hogy fizetsz. MIlyen krankenkasse. A privat EGYERTELMUEN elsobbseget elvez.
(Sajat tapasztalat, ceges doki elkuldott egy vizsgalatra, majd leszakad a derekam. Hivom a megadott szamot, mondom ki kuldott, ma delutan megyek. Hat az nem jo nincs idopont. Mondom a ceg nevet, meghogy privat biztositas. Kis hallgatas, delutan fel 5-re johet) A privatkasszas kezelesek utan hamarabb kapnak penzt a praxisok es nem szoroznek veluk.
A "latvanyos" de kamu vizsgalatot, meg a fullorrgegeszeten sikerult megtapasztalni. Mo.-n tobb mutetem is volt mar, ismerem a dokikat, meg protokollokat:), mar sajat boron. (Meghat orvos a csaladban..) Egyszoval arcureggyulladas, antibiotikumert mentem, mert az enyem epp elfogyott. Mire a doki UH-val megnezi az arcuregem. Kb. 20 eve nem hasznaljak sehol, mert semmire nem jo, de marha latvanyos. Kb. ilyen lehetett Maya a te CT-d is. Egyszeri alkalommal arcureggyulladasnal semmi ertelme. Foleg ha belekalkulalod azt a kb. 200x rontgen dozist amit kaptal egy szimpla rtg-hez kepest.
Korhazban meg nem jartam, nem is szeretnek egyelore:) De azt meseltek, hogy a biztositos dolgokkal ugyanez van. Ha az osztalyvezeto foorvossal szeretned kezeltetni magad, akkor azert kulon fizetni kell. Na nem kenopezkent, hanem a privatbiztositasban emelt osszegkent. A normal kassaknal nem tom, de alapbol ezek a szolgaltatasok nem jarnak.
Paraszolvencia ugye nincs, ellenben a fulorrdoki olyan szepen felirta a 70euros homeopatia kezelest az antibiotikum melle, hogy orom volt nezni. En is neztem nagyokat, mikor fizetni kellett. Es mivel senki nem mondta, mi ez, naivan kifizettem. Nem tajekoztatott, csak kezembe nyomta a recepteket. Itthon kutakodtam, hogy mi is ez. Aztan laza csuklo merev konyokkel landolt a kukaban. En meg betudtam tanulopenznek. Vagy "kenopenznek":)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6507 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia dizel,

Igen, a privat biztositott elönyt elvez az idöpontoknal. De talan Magyarorszagon is inkabb kapsz idöpontot egy privat praxisban, nem?
Egyebkent a privat beteg utan valamennyivel több penzt is lehet kapni altalaban (nem mindig, de leggyakrabban). A privat kassza gyakran olyan dolgokat is fizet, amit a többi kassa nem. Pl. elmentünk szemeszhez a parommal. En privat biztositott vagyok, nekem fizette a kassa a szürövizsgalatkent vegzett szemnyomasmerest, neki ki kellett fizetnie.
Leveled vegen nem ertem a kenöpenz szot. A gyogyszerert nem a patikaban kellett fizetni? Mert ha igen, akkor az semmikeppen nem lehet kenöpenz az orvosnak. Egyebkent sok jo homeopatias gyogyszer van, en nem különösebben. En ugy erzem, az eset inkabb arra tanulopenz, hogy meg lehet kerdezni, mit es miert ir fel Neked.
A sajat betegsegedet a leirasod alapjan mar igen jol ismered. Az, hogy Maya CT-je indokolt volt-e vagy sem, talan nem tudjuk megallapitani.
En egyebkent ugy gondolom - lehet hogy ez csak az en velemenyem - hogy az egeszsegügyben is csak emberek vannak, mint mindenütt masutt. Vannak jobb es kevesbe jo szakemberek. Ebben nem mas a nemet egeszsegügy sem, az orvost is beleertve.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6517 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Sziasztok! Szia Eva10!

A barátnőm belgyógyász Saarlouisban. 1 hónapja van kint. Otthon 2 és fél évet lehúzott. Néha bánja, hogy kijött, bár az itteni fizetés jobb, mint otthon.Talán ma vidáman fog hazajönni. :) Ma még nem beszéltem vele.

Egy másik történet:

Volt itt egy kezdő magyar orvos fél év próbaidőre. Elbocsájtották, mert nem éppen egy nagyszájú emberke volt. Amúgy szakmailag szerintem teljesen korrekt és jó ember. Hála Isten azért talált máshol munkát magának, szintén Deutsch-honban. Ettől félek kicsit, hogy elkell innen mennünk. De ha nem megy a buli, van itt egy másik nagyobb kórház a városban: St. Elizatbeth Klinik, egyházi kórház. Majd ide bekéreckedünk munkáért ha a mostani helyről elkell menni. Itt úgyis orvoshiány van. Talán ebben a kisvárosban tudják fogadni. Itt talán a Chefarzt-ok lehet jobb fejek. Mondom ezt csak azért mert Egyházi kórház.

Visszatérve:

Ami most nehéz neki, hogy belgyógyászként ultrahangoznia kell endoszkópozni echozni, amit otthon nem kellett. A gasztroenterológia vagy az ultrahang otthon pl. teljesen más szakterület. Ezt nehéz neki megtanulnia.
Pl. a 60-as hemoglobinra, ha jól emlékszem annyi volt a betegnek. 1 egység vérért is könyörögnie kellett.
Otthon, ilyenre már az ajtóban kapja a transzfúziót.
Eva10 szívesen várom a bátorító szavaid.

Üdv.!

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6519 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia forrest,

Az eleje mindig nehez, hanyszor akartam en is hazamenni....es pl akkor is, amikor hazamegyek, bekapcsolom a telefont es idöpontot kernek...
Szakmailag en ugy vettem eszre, meglehetösen vegyes a nemet orvostarsadalom -is, mert a magyar is az.
Az egyhazival vigyazzatok, mert gyakran akarnak nagyon sok munkat, keves penzert. Helyet egyebkent biztosan talaltok, orvoshiany van.
Es: most nagyon nehez, de nem tudom, kesöbb milyen területen akar dolgozni a baratnöd. Fontos, hogy a tovabbkepzesekröl legyen papirja. ha kesöbb majd a sajat praxisaban akarja csinalni, ez hasznos.
Nekem pedig a notdienst nehez. Nem ertem, miert kell ezt mindenkinek csinalnia...illetve tudom, mert keves a haziorvos.
fel a fejjel...es varom a tovabbiakat:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6520 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Belgyógyászként szeretne, régebben érdekelte nagyon a kardiológia is. Abból írta a szakdoliját. Fejvadász cég hozta ki. Most mindenképpen erre a cégre kell, hogy hagyatkozzon. Elintéznek szinte mindent.
Amúgy az Egyházi kórházakban tényleg emberségesek? Csak abból indulok ki, hogy láttam ott apácát is képeken. Bár tudom ez nagyon egyén függő, hogy ki hogyan látja az egyházi kórházakat.
A jelen fizetés egy kezdő orvosnak 2100€ NETTO. Ez az alap. Nem tudom az egyháziak miképpen számítják a bért. Ez egy állami kórház ahol most van. DRK Klinik

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!