Német egészségügy

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11850 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Decotext!

Teljesen egyetertek, en is mindent megnezek, elolvasok most mar.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13229 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kedves Éva! Kedves Fórumozó Társaim!

Örömmel olvastam, hogy Éva és Astarta is az eü-ben dolgozik, ha jól értettem háziorvos mellett.
Én magam hasonló cipőben járok mint Forrest barátnője, belgyógyász szakorvosjelölt vagyok és kint szeretnék a közeljövőben dolgozni. A családomban 2 krónikus beteg is van, ezeknek a gondozása, a szakvizsgálatok, beavatkozások finanszírozása érdekelne, ha van hasonló esetről tapasztalatod. Férjem 1.típ. cukorbeteg gyerekkora óta, 1.5 éve átesett egy szívinfarktuson :unsure: (4 stentet kapott). Ő a rizikósabb, bár a szívUH lényeges kórosat nem ír le, azért szokott mellkasi fájdalma lenni, igen szűkek az erei, vele kerülhetünk akár gyakrabban is kórházba. A nagylányom 9 éves és 6 éves kora óta asthmás, most lekopogom jól van, de akadhat nem kevés probléma vele is. Egyenlőre csak én dolgoznék, mivel van két ovis korú manónk is.
Mindenkinek akinek van tapasztalata megköszönöm. :kiss:

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13232 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Meglehet próbálni, fel lehet úgy fogni, mintha otthon lennétek. De a biztosítás nagyon fontos, mindenki legyen biztosítva. Ezt azért írom ,mert ahogy látom elég komoly gondok vannak. Nem tudom hova mennél dolgozni. Kint ~2100EUR Netto az assistentarzt fizetés. De ez szerintem tartományonként is más. Ebből kihozni egy családot elég nehéz. Most hírtelen csak ez jött le, késő este. De nagyon örülnék, ha összejönne a terved!

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: drnapene

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13237 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia drnapene!

Elöször olvasd el a temaban az eddigi hozzaszolasaimat, es ha marad kerdesed, szivesen valaszolok.
Nem szivesen irnam le meg egyszer, amit mar leirtam.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13244 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Köszönöm, végigolvastam az egészség témában a hsz-idat.
Most már tudom hogy bőrgyógyász vagy, magán szakorvos, ha jól értettem.
Ha jól értem az állami biztosítással is megkap mindenki minden ellátást, a kiegészítések csak a kényelmet, gyorsaságot, szabad orvosválasztást segítik. EU kártya nekünk nem elég. Igazából azért írtam le ezeket a problémákat részletesen (amik egyébként elég személyesek, tudom) mert attól tartottam, hogy aki sok ill. komolyabb betegségben szenved, annak nem elég az állami biztosítás. Szeretném számukra a legjobbat. Ha követed az itthoni eseményeket, egyenlőre a szabad orvos/kórház-választás megszüntetése a cél, az átjárhatóságot külön díjazás (biztosítás) fogja majd talán megoldani, de ez még várat magára. Itthon én úgy érzem még nem olyan homogén az orvosi színvonal, hogy ez ne okozzon egyeseknek gondot.
De ez most nem ide tartozik.
Elnézést hogy már az első hsz-mal a tipikus kezdő fórumozó hibát követtem el, nem tudtam jól használni a keresőt, bocsi. Minden elismerésem, hogy ilyen aktív vagy.
Üdv: Szilvia

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13245 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia!
Olvastam, hogy a Te párod is orvos, méghozzá belgyógyász gyakornok. Nekem még 18 hónap lenne a szakvizsgáig - itthon, mivel úgy tájékoztattak, hogy nehezen fogadják el az itthon letöltött rezidensi és szakgyakornoki rendszert. Szakorvosként már 4700 lenne a bruttó.
Kicsit késő lett, éppen ügyeletes vagyok és ma rengeteget mentem.
Szívesen beszélgetnék még majd Veled arról, hogy érzi a párod idekinn magát. Olvastam néhány hsz-od, látom, hogy nem könnyű neki sem.
Ledőlök, mert már tele van bakikkal az írásom. :blink:
Köszönöm még egyszer! Szilvia

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!