Német egészségügy

Több
12 éve 2 hónapja #13445 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

sziasztok!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy odakinn a szülésznők milyen feladatkörrel bírnak? Azt tudom hogy másabb mint itthon, de miben tér el? El fogadják odakinn a magyar szülésznői papírt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13448 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Astarta!
Én meg éppen azt gondoltam, hogy bizonyos dolgok csak privátra elintézhetők, és ilyen kórelőzménnyel ez pedig sokba kerülne... De akkor el se vállalnák, ok.
Itthon azért nem tudtunk neki (számunkra megfizethető) életbiztosítást kötni a számára, mert 5 éves kora óta cukorbeteg már. Pedig akkor még semmi "nagy baja" nem volt!
Drukkolok, hogy sikerüljön elhelyezkedned ápolónőként. Itthon tele a net ápolónő-toborzó hirdetésekkel, van ahol a nyelvtanulást is segítik nekik, bár a feltételek kicsit "jobbágy" sorsot idézők, de valamit valamiért ... Neked odakintről biztos könnyebb lesz. Ha jól emlékszem a te párod német, ugye? Én abban gondolkodtam, hogy az én párom kint tanulná a nyelvet, ha mást nem akkor az itthoni cégükben dolgozna tovább - sajnos alig-alig van munka, legtöbbször ők is külföldre dolgoznak (pl. USA). Amíg a gyerekek kicsik, addig Ő lenne otthon babysitter helyett . :cheer:
Üdv.

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13513 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német egészségügy

candy000 írta: sziasztok!
nekem olyan kérdésem lenne, hogy odakinn a szülésznők milyen feladatkörrel bírnak? Azt tudom hogy másabb mint itthon, de miben tér el? El fogadják odakinn a magyar szülésznői papírt?

Szerencsejáték. Egyébként itt Hebamme a neve, nagyrészt maszek, tehát saját munkaadója, még ha külön engedéllyel is.
A Klinikákban pedig az ismert bürokrácia folyik. Lehet, hogy egy hivatalos forditást sok szines pecséttel elfogadnak. Attol is függ mennyire ismert helyen tanultál.-

Keresheted pl:
www.jobrobot.de/jobs-Hebamme.htm
www.medi-jobs.de/medizinische-berufe/hebamme/
www.kimeta.de/Jobsuche__Hebamme.aspx

De dolgozhatsz is egy évet mint Hebammenhelfer és leteszed a német vizsgát is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: candy000

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13514 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Sziasztok. Az lenne most a kérdésem, hogy ha nekem és a kislányomnak kérek EU-s kártyát, akkor Németországban lesz rendes orvosi ellátásunk, vagy az csak a sürgősségi ellátásra jó. Szóval háziorvost lehet azzal választani?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13526 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

köszönöm a választ Attila_BRD!!!

tehát akkor nem sok eséllyel vágok neki?

S ha mondjuk elmegyek egy évet Hebammenhelfer-nek az önkéntes alapon megy? Vagy esetleg kaphatnék némi fizetést érte?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13538 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Sziasztok. Az lenne most a kérdésem, hogy ha nekem és a kislányomnak kérek EU-s kártyát, akkor Németországban lesz rendes orvosi ellátásunk, vagy az csak a sürgősségi ellátásra jó. Szóval háziorvost lehet azzal választani?

Jó reggelt Pannaanyuja :)
A Magyarországon kiváltott egészségbiztositási kártya sürgösségi ellátásra jogosit Németországban. Választhatsz vele családorvost. (Én igy tettem) 10,- eurót kell fizetni, amolyan orvosi vizitdijként, minden naptári negyedévre, természetesen csak akkor fizetsz, ha orvoshoz kell menned. Csak arra akartam utalni, hogy nem teljesen ingyenes. Szép napot! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!