Német egészségügy

Több
12 éve 2 hónapja #13540 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szio

Már sokszor leirtuk,hogyí az EU kártyát mire használhatod.
Olvass vissza a topikban minden kérdésedre választ találsz.
Csak sürgősségi esetben jo !!!!!
Itt biztositást kell kőtnőd .
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13549 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kedves Candy,


Ha jól tudsz németül, akkor itt tájékozódhatsz mindenröl, ami a német szülésznök munkáját illeti:
berufenet.arbeitsagentur.de/berufe/?dest...fession&prof-id=8839

A bizonyítványodat nem elég lefordíttatni, hanem honosíttatni is kell. Ezt te csak akkor tudod megtenni, ha van már német lakcímed, mert tartományi hatóságokhoz kell fordulni ezügyben.

anabin.kmk.org/no_cache/filter/anerkennu...-in-deutschland.html innen „Anerkennungs- und beratungsstellen in D majd beírod a megfelelö mezöbe, hogy „Hebamme“ és már meg is kaptad a címlistát, ahová fordulhatsz.

Ha jól tudom, rendes közvetítöirodák átvállalják a honosítási ügyintézést a munkavállaló helyett.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: candy000

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13585 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Német egészségügy

pingpong53 köszönöm.
Tehát akkor lehet háziorvosom, csak ha mondjuk ő elküld vizsgálatra, az fizetős. Csak hogy biztos legyek benne azért kérdezem.
Még egyszer kösz :) ez olyan infó, amit mástól nem tudhattam volna meg. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13590 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Köszönöm a választ.

olvasgatok itt a fórumon, de sokáig sokáig olvasgatom és hát mindent megtalálok csak az én gondomat nem. Ami az lenne, hogy akkor hogyan is lehet biztosítást kötni?
Én mennék a kislányommal Németországba. A párom kint van, de nem vagyunk házasok, nem is a gyerek apja. Keresek munkát, de ki tudja mikor találok, a nyelvet is most tanulom. A kislányom elég beteges. Hogy lehet neki kint biztosítása addig amíg nem találok munkát. Esküvőt nem tervezünk. Párom nemrég talált munkát de nem sokat fizet. Ma is állásinterjún van, hátha lesz jobb.
Köszönöm a választ: Gabi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13625 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német egészségügy

pannaanyuja írta: Köszönöm a választ.

olvasgatok itt a fórumon, de sokáig sokáig olvasgatom és hát mindent megtalálok csak az én gondomat nem. Ami az lenne, hogy akkor hogyan is lehet biztosítást kötni?

A biztositónál. Sajnos csak ha sokat fizetsz vagy van munkád.

Én mennék a kislányommal Németországba. A párom kint van, de nem vagyunk házasok, nem is a gyerek apja. Keresek munkát, de ki tudja mikor találok, a nyelvet is most tanulom. A kislányom elég beteges. Hogy lehet neki kint biztosítása addig amíg nem találok munkát. Esküvőt nem tervezünk. Párom nemrég talált munkát de nem sokat fizet. Ma is állásinterjún van, hátha lesz jobb.
Köszönöm a választ: Gabi

Sajnos vadidegennel nem tudsz csládi biztositást csinálni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13651 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kedves Pannaanyuja, Gabi!
Tehát, ha a háziorvosod, akinek már fizettél 10,- eurót beutal egy szakorvoshoz, akkor a szakorvosnál nem kell további 10,- eurót fizetni! Viszed azt a nyugtát, amit a 10,- euro befizetéséröl kaptál, azt mutasd fel!
Sajnos, amig nincs állásod Németországban, ha hajadon maradsz, akkor csak a Magyarországon kiállitott eü.-i kártyával látnak el. Amennyiben a kislányod beteg, náthás, torka stb. az sürgösségi kategória, tehát ellátják!
(Ha fogorvosi problémád van, úgy ott is kell 10,- eurót fizetni, ami szintén naptári negyedévre szól)!
Szép estét! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!