Német egészségügy

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21851 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia angelsdream,
En ha autoimmun betegsegre van gyanu, elkezdem kivizsgalni, ha valami autoimmun betegsegre utal a leletek között, akkor korhaz. Kivizsgaljak, beallitjak gyogyszerre, vagy ami kell, es visszaküldik. Amig lehet, ambulansan kezelni, lehet, ha kell, akkor mindig korhaz, illetve korhazi ambulancia. Bizonyos esetekben rendszeresen kerik vissza oda is, mindig beutalo kell, amit irunk.
A Lyme gyanunal laborvizsgalat, es kezeles, ha chronikus, akkor a tünetektöl is függ. Ha nem megy ambulansan, akkor szinten korhaz.
A fogaszathoz nem tudok hozzaszolni, en privat biztositott vagyok, nekem mashogy fizetik.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21860 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Engem is erdekelne a fogaszatra kiterjedo biztositas, a biztositotol kapott "lista", hogy mire terjednek ki, hat az nem valami reszletes. Nem teljes fogsor kellene, de pl vizsgalat, fogkotisztitas, tomes (feher), korona, implantacio is esetleg, de csak 1, az remelem nem 23 ezer, de egyaltalan barmit is fizet ezekbol a biztosito? (BKK, ha ez szamit)

Azoknak, akik hosszabb tavra terveznek Nemetorszagban: nekem nagyon szimpi a fogaszati extra biztositas, havi 10-20 euro, es a harmadik evtol mar nagyon szep szazalekot fizetnek a dragabb kezelesekbol is, felso hatar nelkul! (most nincs elottem, de 60-80% korul volt, a tipustol fuggoen).

Meg egy kerdes, van egy feltetel lista ennel a biztositonal, amik teljesitese eseten ev vegen penzt lehet visszaigenyelni (megfelelo kondiciokkal, csak bizonyos celokra, de akkorse rossz, azt hiszem 150 euro), es az egyik a Tetanus, Diphteria es Polio oltas meglete. jol sejtem, h ezek a biztositas altal nem fedezett oltasok, ugye? konkretan a Polio erdekel, a tobbi megvan mar. Es ezt sima orvos is beadja, vagy csak valami tropusi kozpontban lehet beszerezni?

Koszonom szepen a valaszt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21864 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Keek, tetanus-diphtheria ha jol tudom 10 evente ingyenes - a biztosito fizeti. a poliot nem tudom, de szerintem sima orvos is beadhatja, de lehet, hogy azt fizetni kell. kerdezd meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21872 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!
Ez mind nagyon sok hasznos és fontos információ!
Akkor mérlegelünk, mert úgy tűnik pl fogászati dolog miatt megéri inkább hazajárni...... s az itteni orvosban bízok is.
Köszönöm szépen, és nagyon szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22100 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Eva10 írta: Szia angelsdream,
En ha autoimmun betegsegre van gyanu, elkezdem kivizsgalni, ha valami autoimmun betegsegre utal a leletek között, akkor korhaz. Kivizsgaljak, beallitjak gyogyszerre, vagy ami kell, es visszaküldik. Amig lehet, ambulansan kezelni, lehet, ha kell, akkor mindig korhaz, illetve korhazi ambulancia. Bizonyos esetekben rendszeresen kerik vissza oda is, mindig beutalo kell, amit irunk.
A Lyme gyanunal laborvizsgalat, es kezeles, ha chronikus, akkor a tünetektöl is függ. Ha nem megy ambulansan, akkor szinten korhaz.
A fogaszathoz nem tudok hozzaszolni, en privat biztositott vagyok, nekem mashogy fizetik.
szia:
Eva


Szia!

Köszönöm a válaszod!

Kicsit pontosítok.
Autoimmun betegségem van. Gyógyszer egyelőre nem szükséges rá, gyógynövényekkel viszonylag elvagyok. Évente kötelezően kontroll vérvételre kell járnom. Ha történne romlás, akkor pedig gyógyszer szedése is szükséges. Akkor elméletileg ez az évi kötelező kontroll vérvétel is belefér a betegbiztosítás körébe, tehát nem kell pluszban nagy összegeket kifizetni rá?
Vőlegényem kint dolgozik, s ha már én is kint fogok élni (addigra a férjem lesz), be leszek jelentve, azaz ha jól olvastam azáltal, hogy ő biztosított egy állami biztosítónál, én is automatikusan biztosítva leszek. Esetleg többet kell neki fizetni majd a biztosítója felé, mert hogy autoimmun beteg vagyok?
(Olvastam, hogy pl privát biztosító esetén, ha valakinek alap betegsége van, jóval nagyobb a biztosítás összege, államinál nem tudom, mi a helyzet.)

Lyme esetében Magyarországon épp kezelnek, de egyik orvos szerint szükséges, másik szerint nem..... szóval nagy az ellentmondás!

Köszönöm előre is!

Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22263 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német egészségügy

angelsdream írta:

Eva10 írta: Szia angelsdream,
En ha autoimmun betegsegre van gyanu, elkezdem kivizsgalni, ha valami autoimmun betegsegre utal a leletek között, akkor korhaz. Kivizsgaljak, beallitjak gyogyszerre, vagy ami kell, es visszaküldik. Amig lehet, ambulansan kezelni, lehet, ha kell, akkor mindig korhaz, illetve korhazi ambulancia. Bizonyos esetekben rendszeresen kerik vissza oda is, mindig beutalo kell, amit irunk.
A Lyme gyanunal laborvizsgalat, es kezeles, ha chronikus, akkor a tünetektöl is függ. Ha nem megy ambulansan, akkor szinten korhaz.
A fogaszathoz nem tudok hozzaszolni, en privat biztositott vagyok, nekem mashogy fizetik.
szia:
Eva


Szia!

Köszönöm a válaszod!

Kicsit pontosítok.
Autoimmun betegségem van. Gyógyszer egyelőre nem szükséges rá, gyógynövényekkel viszonylag elvagyok. Évente kötelezően kontroll vérvételre kell járnom. Ha történne romlás, akkor pedig gyógyszer szedése is szükséges. Akkor elméletileg ez az évi kötelező kontroll vérvétel is belefér a betegbiztosítás körébe, tehát nem kell pluszban nagy összegeket kifizetni rá?
Vőlegényem kint dolgozik, s ha már én is kint fogok élni (addigra a férjem lesz), be leszek jelentve, azaz ha jól olvastam azáltal, hogy ő biztosított egy állami biztosítónál, én is automatikusan biztosítva leszek. Esetleg többet kell neki fizetni majd a biztosítója felé, mert hogy autoimmun beteg vagyok?
(Olvastam, hogy pl privát biztosító esetén, ha valakinek alap betegsége van, jóval nagyobb a biztosítás összege, államinál nem tudom, mi a helyzet.)

Lyme esetében Magyarországon épp kezelnek, de egyik orvos szerint szükséges, másik szerint nem..... szóval nagy az ellentmondás!

Köszönöm előre is!

Üdv!


Szia!

Szeretném újra megkérdezni, amiket az előző hozzászólásban kérdeztem:
- autoimmun betegség miatt Magyarországon rendszeresen járok kontrollra (egyelőre vérvétel, de speciális, amit csak Pesten csinálnak). Németországban ezt fedezi az AOK betegbiztosítás, vagy ezért plusszban kell fizetni?
- betegbiztosításom első időben a párom által lesz (aki hamarosan a férjem is lesz), az ő biztosítása által leszek biztosított, amíg nem kezdek el dolgozni én is...... az ő biztosítása emelkedni fog azért, mert nekem autoimmun betegségem van, vagy nincs a két dolognak semmi köze egymáshoz?

Ez pedig egy újabb kérdés.... ha esetleg míg Magyarországon vagyok, nem gyógyulok meg a lyme borrelia miatti kezelésben, és Németországban is folytatni kell, akkor háziorvos első körben, és majd ő dönt hogyan tovább? Esetleg tudsz-e arról, hogy ott mi a döntő Western blot vérvétel + tünetek együttesen, vagy csupán az ELISA típusú labor eredmény alapján döntenek, hogy kezeljenek-e valakit, vagy ne?
(Magyarországon sajnos magán úton tudtunk csak jó szakemberhez, orvoshoz eljutni, nem tudom, kint hogy működik.)

Németországban az orvosok mennyire nézik vagy nem nézik jó szemmel, ha a beteg a hagyományos gyógyszeres kezelés mellett kiegészítő kezelésként gyógynövényeket is szed?
(Olyan gyógynövényeket, amik nem "vesznek" össze a gyógyszerekkel.)

Ha bármelyik kérdés megválaszolása túl sok utána járást igényel, akkor hagyd, böngészek a neten a válaszok után, de ha esetleg kapásból tudod a választ ezen kérdések bármelyikére, akkor köszönöm szépen előre is a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!