Német egészségügy

Több
11 éve 8 hónapja #22268 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német egészségügy

@angelsdream: A specifikus kerdesedre nem tudok valaszolni, talan Eva:) De a kiegeszito kezelesekkel nekem az volt a tapasztalatom, hogy mivel ez egy piaci igeny, ezert a praxisok kifejezetten bizniszt csinalnak belole. Szamomra nagyon meglepo volt, hogy ugy altalaban eleg sok orvosnak van valamilyen alter specializalodasa is. Homeopatiatol kezdve, akupunktura, reflexologia, meg egyebek. Igy nem hiszem, hogy ebbol gondod lenne:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22270 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

angelsdream, nem tudom, a biztositas dragabb lesz-e vagy sem. Privat biztosan, de abiztositos kerdesekhez nem ertek, Ha a ferjed altal vagy biztositva, az gesetliche, en nem is szolnek semmit semmilyen betegsegröl, ha nem kerdezik.
ha kerdezik, akkor az igazat kell irni, emrt különben esetleg az eltitkolt betegseget nem fizetik, es az problema lehet.
Autoimmun betegseg sok van, nem irtal semmi közelebbit. En csak a sajat szakmamban tudok barmit mondani. Lyme-rol annyit, hogy a pozitiv lelet nem mindig jelent aktiv betegseget, nalunk többfelet neznek, nemtudom, elisa vagy sem, de IgG, IgM es meg mast is. Nyilvan a regebbi leleteid is szüksegesek minden betegsegröl, hogy hozza lehessen szolni.
Es mi az, hogy kezelnek, ez sem jelent semmit nekem. Van-e Lyme-od, mik a leletek, mivel kezelnek, miota, milyen tüneteid vannak, voltak. Ezek nelkül nem lehet a kerdeshez hozzaszolni.
Mint ahogy az autoimmun betegseghez sem ezek nelkül. Nekem kicsit erdekes ez a gyogynövenyes kezeles, mert ugye tudjuk, hogy pl a colchicin is gyogynövenyböl szarmazik, es citosztatikum. Tehat nekem az, hogy gogynöveny, nem mindig pozitiv. De a himeopatias szereket, es a nem gyogyszereket nem fizetik altalaban a kassak.
Hogy mit javasolnak, es milyen vizsgalatok stb szüksegesek, azt a kezelöorvosod dönti el az összes informacio birtokaban.
En a helyedben vinnek mindenröl papirt, labor leletek,kezelesek, stb. Amit lehet nemetül, ha nem megy, angol is jo, de a leleteket altalaban meg lehet minden nyelven erteni. Ja, es az orvosnal lemasoljak, ha akarod, de lehet erte kerni 50 centet oldalankent. Jobban jarsz, ha viszel masolatot az orvosnak. Tudod, amikor valaki nekem megjegyzi, hogy masoljam le, mert en akarom tudni, en altalaban megmondom, hogy ez nem nekem fontos. Masoltatnanak sok oldalakat, erre nincs kapacitasom. Es ha leletmasolatot ker valaki, azert is lehet kerni ugyanigy oldalankent. Orvosi velemeny GOÄ 70 vagy 75. En ha daganata van, akkor nem kerek penzt a szövettani masolatert, de maskor igen. Szamits ezekre, mert ez szabalyos, orvosi kamara KV altal elfogadott. Es mkndenröl nyugtat kaphatsz termeszetesen.
Ja, a gyogynövenyröl meg annyit, hogy en lattam itt Magyarorszagon ( most eppen otthon vagyok) olyan - termeszetgyogyasz altal feirt - "receptet", gyogynövenytartalmut, hogy nem adnam a betegnek,olyan erös hatasu, es szerintem mergezö. Tudjuk,hogy sok gyogyszer van gyogynövenyekböl, erös hatasuak is. Hogy melyik orvos mit javasol, az egyeni, szabad valasztas van, valasztasz olyan orvost, aki megfelel. Negyedevenkent lehet valtani. Es: nem köteles az orvos elfogadni, itt nincs ellatasi kötelezettseg.
Ha van kerdesed, szivesen valaszolok, ha tudodk, de pontosabb infok kellenenek
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22275 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Éva, köszönöm szépen!
Tüneteket itt nem szeretném részletezni, illetve pontos kezeléseket, esetleg privátban, ha megoldható.
Gyógynövény terén Németországban hivatalosan elfogadott készítményeket szedek, egyiknek "feltalálója" Müncheni egyetemen végzett..... másik pedig olyan, hogy csak párommal tudtam Németországból meghozatni, itthon nem árulják. Teasel root tincture/Kardenwurzel tropfen
Kis adagokat fogyasztok, nem a maximumot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22283 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

mahlzeit persze hogy csinalunk mindent, amit lehet,es amit kifizetnek! De a homeopathias, es egyebek gyakran privatban vannak, es van amikor nem. Tudod, itt az a jo, hogy siman megmondjuk, ezt fizeti a kassa, ezt meg nem, es ennyibe kerül, erröl szamlat kap. Privatnak több dolgot fizet a biztositoja termeszetesen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • beil62
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #24877 Írta: beil62
beil62 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Üdv!

Muszáj volt a feleségem hát és derékfájása miatt háziorvoshoz mennünk.
Első alkalom volt, tehát 10EUR befizet, vizsgál, szuri, gyógyszer, táppénz, egy hét múlva visszamegy.Sokat nem javult.
Menni, dolgozni nem tud. Visszement és újból levették 10 euróval. (Ez normális lenne? Nem csak negyedévente esedékes?)
Azután pedig beküldte a sürgősségire.Ott csináltak egy röntgent amin nem találtak semmit, majd fizikoterápiát javasoltak.
Vissza kéne menni a házihoz és beutalót iratni vagy mi a teendő ilyenkor?
AOK-s biztosított

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #24885 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Üdv Beil62,
itt találod a kérdésedre a választ:
de.wikipedia.org/wiki/Praxisgeb%C3%BChr
Deha a nyelvtudásod nem olyan jó lenne, akkor elmagyarázom:
Minden negyedévben kell Praxisgebühr-t fizetni:
Január-Március
Április-Június
Július-Szeptember
Oktober-December
Szóval a 10eurót egy negyedévre kifizeted, mindegy, hogy melyik orvosnál. Ott kapsz egy igazolást erről. Ha a következő orvoshoz mégy, ezt viszed magaddal, és bemutatod.
ha nem teszed, újból kell fizetni!
Ilyen egyszerű!
Ja, meg beutalót kell kérni a háziorvostól, ha szakorvoshoz mégy, ezt is vidd magaddal!
A betegkártya meg logikus, mindíg legyen nálad!
A dolgokról, hogy mik történnek veled, veletek, illik a háziorvost tájékoztatni, és jó viszonyt ápolni, mert nem lehet tudni, mikor van rá szükség...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!