Német egészségügy

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13659 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

söt a notdienstben is kell tovabbi 10 eurot fizetni, egyszer negyedevenkent, ha igenybe veszitek.
Az elsö orvosnal kell a 10 eurot fizetni - mindegy, hogy haziorvos vagy szakorvos, utana beutalot kapsz a többihez. Ha ninccs beutalo, elfogadjak a nyugtat is, de jobb a beutalo.
18 ev alatt nem kell a 10 eurot kifizetni.
a 10 eurok negyedevenkent ertendök.
Az akut beteg gyerek sürgössegi kategoria, de hogy az oltasok azok-e?
Es: eu kartyaval ala kell irni, hogy atmenetileg tartozkodsz Nemetorszagban, es nem gyogykezeles celjabol jöttel ki. Ez rajta van a nyomtatvanyon, amit ala kell irni, ha eu kartyaval mesz orvoshoz. A 10 eurok akkor is ervenyesek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13663 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Köszönöm a válaszokat sok hasznosat tudtam meg.
Remélem hogy ha már oltásról lesz szó rendes munkám lesz kint, legalább is így tervezem. Ha sikerülnek a tervek, csak az első néhány hónap a kérdéses. Kicsi gyerekkel nem ugrál úgy az ember az ismeretlenbe.
Mindenkinek szép estét és tényleg nagyon nagyon köszi.
Gabi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13666 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Német egészségügy

kisne írta: Szio

Már sokszor leirtuk,hogyí az EU kártyát mire használhatod.
Olvass vissza a topikban minden kérdésedre választ találsz.
Csak sürgősségi esetben jo !!!!!
Itt biztositást kell kőtnőd .
Üdv.Terézia

Bocs, de több helyen is utána néztem, rá is kérdeztem. A pontos szóhasználat: orvosilag indokolt esetben. Ami nem feltétlenöl azonos az sürgősségi ellátással.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13677 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Peteratde, direkt megneztem ma: a papiron rajta van, amit ilyen esetben ala kell irni, hogy atmeneti itt tartozkodas esetere szol.
Es igen, az itt tartozkodas ideje alatt felmerülö, orvosilag indokolt esetben.
www.kv-thueringen.de/presse/20_publ/01_a...t/10_RS_beilage2.pdf
Ez azert,ha nem is teljesen, de megiscsak azonos a sürgös esettel.
Tehat a chronikus betegsegek kivizsgalasa, a vedöoltasok, szürövizsgalatok nem tartoznak bele.
Es az sem,amire azt lehet mondani, hogy kibirja, amig hazautazik.
Erre irtam en azt, hogy sok vele a macera, mert papirokat kell alairatni, igazolvanyt masolni, es ezeket Abrechnungnal külön be kell küldeni. De egyszerü esetben altalaban egyszerübb ellatni, mint vitatkozni. Ja, es ha nem beszel nemetül, es nem hozott tolmacsot, az külön gond. De tolmaccsal is dupla idö, mint az atlag beteg - es ha tele van a varo, ez nem mindig jo.
Es nem tudom, ki hogy csinalja, de en a valoban akut, vagy arra rahuzhato esetet ellatom. De az extra kivansagokat, draga vizsgalatokat bizony meggondolom. Mert ha vegül nem fizetnek ki par 10 eurot, az nem nagy veszteseg, de ha egy 500 euros vizsgalatot vegül kifizettetnek velem, az nem OK. Bizony szigoru az ellenörzes, es ha valamit nem jol ir fel az ember, azt is kifizettetik utana. En ha el tudom dönteni, eldöntöm, ha kerdesed, beküldöm klinikai ambulanciara, ott majd eldöntik.
De miutan az ogazan sürgös esetek kivetelevel a dolog nagyon szubjektiv, gyakran az ellato orvostol függ.
Ezert jobb, ha van biztositas,mert akkor az ellatas nem kerdeses.
Es mar többször leirtam, de senkit sem erdekelt, hogy nem is tudjatok, mi minden jar, ha az ember biztositott. Mert ugye, en sem mondom el valakinek, aki eu kartyas, hogyha biztositott lenne, akkor meg ezt vagy azt kapna...erre idö sincs.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13690 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Es mar többször leirtam, de senkit sem erdekelt, hogy nem is tudjatok, mi minden jar, ha az ember biztositott. Mert ugye, en sem mondom el valakinek, aki eu kartyas, hogyha biztositott lenne, akkor meg ezt vagy azt kapna...erre idö sincs.

Jó reggelt Éva!
Kifejtenéd, hogy mire gondolsz? Köszönöm elöre is!
Szép napot! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13701 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Köszönöm a választ.

Az a helyzet, hogy csak ez első, remélem kevéske hónapban leszünk biztosítás nélkül mert nagyon szeretnék dolgozni. Az EU-s kártya kérdését pedig azért járom körbe, mert felelőtlen dolog lenne egy kisgyerekkel kiutazni úgy hogy majd csak lesz valami.....
Tudnom kell mi hogy működik mielőtt elindulunk. Párom már kint van és dolgozik. Tanulta a nyelvet, de úgy tűnik egy kicsit jobban bele kell jönnie mielőtt jobb állást kap. Majd akkor megyünk, ha már a keres annyit ne legyen gond hogy mi is ott vagyunk. De házasságtól ő azért elzárkózik. 2 éve vagyunk együtt de sok időt töltöttünk távkapcsolatban, nem biztos hogy eléggé ismerjük egymást. Eddig hajón dolgozott. Szeretnénk együtt élni együtt tervezünk még családot, de ez itt Magyarországon számunkra lehetetlen. Szeretnénk hát beleugrani, de azért körültekintően. Jó szakmánk van mindkettőnknek, szerintem ott el tudunk helyezkedni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!