Német egészségügy

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13749 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia pingpong!
Munkam soran naponta latom, mennyivel jobban ellatottak az itteni betegek, mint otthon. Es azt is tudom, mennyivel többet tudok en nyujtani - amit a kassak fizetnek - mint otthon.
De ezeknek jo reszet eu kartyaval nem vagy macerasan lehet megkapni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13786 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Éva 10

Még egy kis kérdés: ha én a gyerekemmel kimegyek és felveszik oviba de még nekem nincs munkám, Akkor az oviba kell igazolás hogy mehet közösségbe. Ez vajon indokolt vagy nem? Nem fázott meg és nem is törte el a lábát. Ki is fizetném a 10 eurót a negyed évre de kisgyereknél nem kell. Lehet hogy buta kérdés de mégis felmerült bennem és úgy tűnik te talán tudod a választ. Mi ilyenkor az eljárás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13823 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia pannaanyuja!
Sajnos nem ertem, mi a kerdesed?
Nem tudom, hogy kell-e igazolas, es ha igen, akkor az szerintem nem eu kartyas dolog. Hiszen aki atmenetileg tartozkodik itt, az nem jar itt oviba.
De egyebkent sem tudom, hogy ha te nem dolgozol, akkor felveszik-e a gyereket oviba.
De itt ugy müködnek a rendelesek, hogyha valami nem megy kassara, akkor megmondjak, mennyibe kerül, es kered vagy nem kered. Egyebkent ezek az igazolasok gyakran ha biztositva van valaki, akkor is fizetösek. Nem tudom, hogy az ovis igazolas ilyen-e, ezt talan gyerekorvos tudna megmondani.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13844 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kedves pannaanyuja,

Azt nem tudom megitélni, hogy mennyire szükséges az orvosi igazolás, de azt gondolom logikus, hogy legyen.
Viszont, azt tudom, hogy az ismerős házaspár 15 Eurót fizetett érte, mert valóban nem érvényes rá az EU kártya. Az, hogy nem vennék fel oviba, az fel sem merült.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13908 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Pannaanyukája!

A kislányom Decemberben kezdte itt az ovit.Kaptunk egy kiskönyvet az ovitól amibe minden személyes adatot,kontoszámot stb.-t be kellett írni és egy oldal volt a dokinak is amit vele kellett kitöltetni és aláiratni.Nekünk nem kellett ezért fizetni 10 eurot sem.De a barátnőm 10 km-rel odébb lakik és tőle kért a gyerekorvos pénzt.
Szerintem ez is erősen területfüggő.Igaz én általánosorvoshoz vittem,még nincs kifejezett gyermekorvosunk,de ma nekilátok keresni egyet a környéken,mert mindkét lányomnak most van a szülinapja és minden évfordulásnál gyerekorvoshoz kell őket vinni.
Üdv.

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20995 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Sziasztok! Szilvi vagyok, belgyógyász szakorvosjelölt, 3 gyerekes anyuka.
Az eü. téma jó ideje leült. gondoltam hátha erre téved néhány kolléga vagy érintett.
A német orvosi mentalitásra lennék kíváncsi. A határátlelő-n olvastam egy posztot egy doktorról, aki elég lehangoló leírást adott ( merevség, hierarchia, konkrétan katonai kiképzéshez hasonlította :)) , forrest és barátnője is hazamentek (szakképzési különbségek miatt - bár gondolom ha tuti jól érezte volna magát, nem tántorítják el.) Egyszer olvastam egy gyerekorvos főorvosról is, de ő már idős és a családját nem is hozta magával. A fejvadász cégek oldalain sok tuti rövid "heuréka-happy-am besten" élménybeszámoló van.
Eva10 , Te tudom jól érzed magad.
Milyen egy kórházi orvos? Mondjuk egy belgyógyász? Leginkább a személyes attitüd érdekelne. De az is érdekes, mennyi idő jut egy betegre, milyen az orvos-beteg kapcsolat, mi az amit másnak éreztek az itthonihoz képest - jobb is rosszabb is.
Köszönöm előre is a hozzászólásotok.

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!