Német egészségügy

Több
8 éve 9 hónapja #39611 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Az egészségügyi ellátásra visszatérve, nekem sajnos nagyon-nagyon rossz tapasztalatom volt azzal a 3 orvossal, akikhez kerültem a jelenleg fennálló betegségemmel kapcsolatban. (Ortopéd orvos + 2x sűrgősségi ügyelet)

Ha a háziorvosom 3 hét után nem ad beutalót MRI-vizsgálatra, talán még ma is otthon szenvedek, és nem derül ki a porckorongsérvem. (olyan óriási fájdalmakkal teli 3 hetem volt, Prednisolon kúra + Novalgin + Tilidin fájdalomcsillapítók mellett, plusz 2-3x Kortizon inj., hogy az ellenségemnek sem kívánom)
Emellett gyógytornára is a Háziorvosom küldött el, hiába mindenhol minden orvos leírta, beutalót senki nem volt hajlandó adni.
Az ortopéd orvoshoz a 3. héten újból személyesen elmentem, hogy nem bírom tovább a fájdalmat, sűrgős időpontot kérek, és szeretnék egy MRI-vizsgálatot. 1 hónapra adott időpontot, és postán küldött Schmerztherápiára egy beutalót.
Ennyi :(

Üdv.: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #39612 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német egészségügy

S ez itt történt veled Németországban? Szinte hihetetlen. Nálam úgyan úgy irgalmatlan fájdalmak voltak, de a háziorvosom azonnal egy porckorongsérvet állapított meg. Azt is mondta, hogy a 3. és 4. csigolya között lesz a baj. Mindezt röntgen, s egyéb kütyü nélkül. Azonnal beutalt CT-re. Ez volt pénteken. Ezután én haza, de hétfőn már e klinikára hívtak egy perzsa dokihoz. Ö mondta, hogy 3 lehetőségem van:
1./ Csomó gyógyszer, mellékhatások, s a baj marad csak nem érzem.
2./ Semmit nem csinálunk és élek a kínokkal.
3. Operáció, 1 hét a klinikán majd pár hónap rehab.
Pontosan 1 percig gondolkoztam, s azonnal az operációt választottam. Aznap haza sem engedtek, s szerdán már meg is operáltak. Szombaton már sétálgattam.... :-)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39613 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Bizony-bizony, ez sajnos itt történt velem Németországban :(

Mikor másodszor mentem ügyeletre, akkor a Dr-nő majdhogynem elküldött.
Azt mondta, ha annyira nagy fájdalma volt, akkor miért nem szedett a Novalginból napi 8 tablettát??
Mondom neki napi 8-at?? 1x azért, mert nekem azt mondták, hogy max. napi 4, másodszor a gyomrom folyton émelyeg, és hányingerem van. Na ezek után írta fel a Tilidint + gyomorvédőt, és izomlazítót.
Aztán később kombinálni kellett a Tilidint a Novalginnal, merthogy nem volt elég.

Aztán később vettem észre, amint a leletet átolvastam, (mert ugye miért is mondja ) hogy azt írta az ortopéd orvosomnak, hogyha továbbra sem fog szűnni a fájdalmam, akkor rtg, vagy MRI-vizsgálat.
Az én ortopéd orvosom ezt is figyelmen kívül hagyta.

Jelenleg az 5 infiltrációs kezelésből, 3-at megkaptam, plusz gyógytornára járok.
A gyógytornász is kérdezte, hogy miért nem mentem előbb kezelésre? 3 hétig úgy voltam otthon az irdalmatlan fájdalmammal, hogy nem történt semmi. Nem tudtam mit csinálni, nem volt beutalóm. Az ortopéd Dr-nőhöz hiába mentem személyesen, hiába telefonáltam, hiába küldtem e-mailt, csak egy beutalót küldött Schmerzterápiára -postán-.
Ja, és mindhárom orvos a vizsgálat végén úgy engedett el, hogy nyugodjon meg, operálni nem kell. (rtg, MRI nélkül)

Örülök, hogy neked pozitív tapasztalatod van, én is ebben reménykedtem, de ezek után kicsit fenntartásaim vannak, ha véletlenül operációra kerülne sor.

További szép estét mindenkinek!

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39615 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Ez mondjuk tenyleg erdekes, hogy surgoseggel 1 honap volt az MRI. Ilyen problemam meg nem volt, de mikor relativ surgoseggel kellett vmi, eddig meg minden ment par napon belul..

@DCT Azt tedd hozza, hogy az operacionak azert van egy eselye a lebenulasnak serv elhelyezkedesetol es allapottol fuggoen. Sajnos nekem egy regi munkahelyi ismerosom igy jart. Mutet utan toloszekben maradt. Ezert nagyon sokan nem veletlenul inkabb szenvednek.
Nekem nincs ilyenem, de csaladban van es latom iszonyat hogy tud szenvedni vele! Nagyon fajdalmas lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39617 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Az ortopéd orvosomhoz csak egy "S"-kontroll vizsgálatra kellett volna várni 1 hónapot, nem pedig MRI-re.
Az meg sem fordult a fejében, annak ellenére, hogy más orvos már javasolta.

Igen, iszonyatos fájdalommal jár.

Üdv.: Judit :)

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #39618 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kedves Mahlzeit!
Minden operációnak vannak rizikói! Van olyan, hogy valaki az altatásból nem ébred fel.... Engem akkor a hannoveri "Medizienische Institut" idegosztályára vittek, ami a BRD legjobb klinikája a statisztikák szerint. Mivel Németországban is szabad orvos választás van igy gobdolom ezt megrágtad!

Persze, hogy én is leltároztam utána, mert akármit is kivághattak volna.... :-)
Nem mondanád, hogy inkább szenvednél, ha a fájdalmakat ismernéd!
Hidd el még impotensen is jobb, mint mozgásképtelenül üvöltve a fájdalomtól!

Jegyzem mühiba lehet bárhol és bármikor, de én azt neked bármikor irásba adom hogy itt Németországban sokkal jobb az ellátás és Jutkával ez, kirivó ritka eset lehet, meg hát sok esetben nem mndegy, hogy melyik biztositó fedezi a dolgokat.

Nálam mindig TKK volt a nyerö!! A nejem súlyos rákjánál is!! Ma virgonc és klean! :-)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!