Német egészségügy

Több
12 éve 2 hónapja #13247 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Reggel még agyalgattam, meg este, elfelejtettem mondani valamit. Ez pedig a képzési idő. Nem tudom itthon, még hány éved van a szakvvizsgáig, de ott kint biztosan több időbe telne. Amúgy nem tudom, hogy tudod -e, de ott egy belgyógyásznak kell tudni echo-zni, gasztrozni, ultrahangozni, és nem árt ha ért a neuróhoz is. Itthon a gasztro pl. külön szakvizsga. Nem tudom ezekhez mennyire értesz, de a kinti szakvizsgához sajnos ezek is kellenek. :(
Nem tudom mit hagytam ki. Ha van valami jelentkezz.

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13298 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Szilvia!
Szivesen segitek, ha tudok.
Ne tudom, hol tart a tervetek, hogy kijöttök? Van-e mar allasod? Hova szeretnetek menni? Ferjed mit dolgozik? Irtad, hogy egyelöre te dolgoznal. Nemetül mennyire tudsz?
Termeszetesen eu kartya nem eleg, de ha te dolgozol, utanad a többi csaladtag biztositva lesz, hacsak nem privat biztositott leszel.
Az eü rendszerröl is eleg sok informaciot talalsz.
Nem tudom,mit ertesz azon,hogy nem homogen az orvosi szinvonal otthon, en ugy tudom,ennel lenyegesen nagyobb a baj.
En 3 eve dolgozom itt.Talan nem az a helyes szo,hogy maganpraxis - az volt otthon, mielött kijöttem az utolso 12 evben - itt ellatunk kassazs es privat betegeket is. Itt keleten nem sok a privat beteg, es a praxisom sem regi. Nemreg meselte egy kollega,aki Hessenben haziorvos, hogy 7-10% a privat betege.Na, en ezt meg sem közelitem.
MIndenesetre a beteg sokkal többet megkap itt, mint otthon, es ha eleget dolgozol - ez az eleg azert eleg sok - jol meg lehet elni. De olyannak,aki otthon sok halapenzt kap,nem erdemes kijönni,mert azert itt sincs kolbaszbol a kerites.
Szoval szivesen segitek, ha tudok.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13301 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Szilvi,

én csak szeretnék az eü-ben dolgozni, diplomás ápoló az eredeti szakmám, most kezdek majd el munkát keresni, csak még várok a diplomám honosítására.

Én azt gondolom, hogy nem kell privát biztosítás Németországban ahhoz, hogy megfelelő ellátást kapjon valaki komoly betegségek esetében sem.
Szinte biztos vagyok benne, hogy a férjed nem is lehetne privát biztosított.
Nekem 14 éves korom óta van glaucomám, rendben karbantartva, számottevő látásromlás nélkül. Először privát biztosítással próbálkoztunk, mert a férjemnek is az van (nem ragaszkodik hozzá, de sajnos nincs visszalépés államiba...), de visszadobtak, mert a glaucomám miatt túl rizikósnak ítéltek... Nem érném meg nekik... :-O Így állami biztosításom van. Szerintem a férjedet is túl rizikósnak ítélnék ezzel a háttérrel.
Decotex már többször leírta, hogy mennyire jól működött minden a felesége esetében, akit 5 éve mellrákkal kezeltek, pedig nekik is állami biztosításuk van.
Úgyhogy ne gondolkozz szerintem privát biztosításon.
Ráadásul privát csak bizonyos éves jövedelem felett lehet valaki. Nincs családi biztosítás, így sokkal többe kerül, mert személyenként kell havidíjat fizetni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13424 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Forrest!
18 hónapom van a szakvizsgáig, és igen, én is nemrég tudtam meg, hogy nagyon nehezen fogadják el a szakképzési időt, az én esetemben (kicsit hosszú lenne fejtegetni) még valószínűbb, hogy 0-ról indulnék. Annyit tudtam még meg - ez esetleg nektek is egy lehetőség - hogy lehet a kint eltöltött időt idehaza beszámíttatni - és itthon tenni le a szakvizsgát, ehhez Németországban akkreditált osztályon kell dolgozni.(jelentsen ez bármit kinti viszonylatban, itthon tudjuk ez mit jelent) - ha ez nem működik, akkor nem tudok kimenni. 36 évesen ennyi gyerekkel nem szeretném ismét elölről kezdeni - még ha jobb is a szakképzés. Az itthonihoz képest szorosabb a kontroll, több a lehetőség és nagyobb is az elvárás - már ami az eszközös vizsgálatokat illeti - ahogy le is írtad. Uh, Echo, gastro - ezek itthon tényleg külön ráépített szakvizsgák, ami nem rossz dolog. De az is szimpatikus nekem, hogy ennyi mindenhez "kell" érteni odakint, itthon is könnyebb lenne ha egy belgyógyász ennyi minden eszközös vizsgálatban kompetens lenne. Február közepén megyek egy tájékoztató beszélgetésre, remélem többet megtudok.
Üdv: Szilvia

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13427 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Eva!
A terv még csak terv, nagyon körbe kell járjam a dolgot, főleg a család miatt. A férjem jelenleg a vállalkozásában dolgozik, grafikus weboldalakat készítenek. szakmáját tekintve bolti eladó - a grafikusság "autodidakta" módon jött, ügyes szépen dolgozik, otthonról. Ő egyáltalán nem beszél németül. Az én nyelvtudásomról nehéz objektíven fogalmazni, amióta újra el kezdtem vele foglalkozni, sok minden jön elő, de nem naprakész, friss, nem elegendő még. Tudom, hogy ez a legfontosabb, de mivel nem mindegy milyen intenzitással kezdem el a frissítést, körbejárom a lehetőségeimet. Márciustól megyek vissza dolgozni - eddig GYES-en voltam (háziorvosi ügyeletet vállaltam mellette) egyik egri belgyógyászatra. 18 hónapom van még a szakvizsgáig, ha a kinti munkavállalás mellett döntök, nyáron kellene indulnom, addig itthon fogok dolgozni. Szeretném hangsúlyozni, hogy még "csak" érdeklődöm és nagyon köszönök minden segítő szándékot, tényleg. Üdv.
Ui1: ha csak közalkalmazottiból élek - felkopik az állunk, ha vállalkozásban dolgozom svihákkodni kell - ezt mostanában tapasztaltam meg élőben, ha a hálapénzre utazik az ember, akkor bennt változik meg valami, nem jó irányba. Ezek miatt is gondolkodtam el a váltáson.
Ui2: a homogenitás hiányán azt értem, hogy pl. az egész megyében egy gyerekpulmonológus elérhető hivatalosan - szakmailag és emberileg is volt afférunk, pedig én egy békeszerető, tűrő típus vagyok. a kisfiam részére nem találtam az egész megyében gyermekneurológust, Pestre mentünk - most még lehet, de később?

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13439 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia drnapene!
Engem is nagyon zavart a halapenz - nem is igen kaptam sosem, es a közalkalmazottibol mar regen sem lehetett megelni. 25 ev alatt sem tudtam -nem is akrtam megtanulni, hogyan lehet halapenzt kapni. Mert ugye, ha a betegnek szüksege van az ellatasra, akkor mindenkeppen meg kellett csinalnom, es nem adott halapenzt, mert minek. Sosem tudtam, ne m is akartam ugy dolgozni, hogy akkor csinalok meg valami szüksegeset, ha a beteg fizet. Ezert is tudom annyira, hogyan lehet sporolni. Szakvizsga utani 3800Ft-os fizetesböl ket gyerekkel eleg nehez volt( elötte 3300 volt). A ferjem sem keresett tul sokat akkor.
Ezert is kezdtem el maganrendelni, Esztergomban hivatalosan elsökent. Kesöbb kizarolag maganpraxisban dolgoztam - az utolso 10-12 evben. Illetve rövid ideig vallalkozoi szerzödessel a Honved korhaz rendelöjeben is.
Itt nincs halapenz, neha bedob a beteg a kavekasszaban 1.-2 eurot. de az is ritka, neha kapunk csokit, stb...de ezek ritkak, es nem is szüksegesek, mert meg lehet elni a fizetesböl, ill. a bevetelböl. Itt Thüringiaban pl. nagy a haziorvos hiany - es mivel haziorvos centrikus az ellatas, a haziorvos el a legjobban es dolgozik is sokat.
Pulmonologus itt is keves van, de sok mindent megcsinal a haziorvos is, lehet, a gyerekorvos is, de ezt nem tudom. Nem tudom, mennyi gyermekneurologus van, keress ra. Magyar neurologust tudok egyet, itt van nem messze Geraban. Itt vannak magyar gyermekorvosok is, a haziorvosom is magyar, söt most van magyar nögyogyasz is.
A beteg - es a gyerek is - a szükseges ellatasokat altalaban megkapja, es ez a szükseges - legalabbis a börgyogyaszatban joval több, mint otthon. Vannak szakmak, ahol hosszu a varakozasi idö - de ilyen otthon is van.
Sok sikert, irj, ha tudok segiteni.
Ha jol tudom, Decotext grafikus, talan tudna tanacsokat adni a ferjeddel kapcsolatban - de a nyelv mindig szükseges, ez a legfontosabb.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!