Német egészségügy

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7433 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Terezia,

csak a negyedev vegeig kell megtartani a quittungokat, utana eldobhatod.
A varakozasi idö a szakorvosnal valtozo, irtam, hogy ha sürgös, akkor idöpont nelkül is lehet menni altalaban.
Mindenesetre ha közben kiderül, hogy evek ota van a problema, de most mar aztan azonnal kell a megoldas, az nem a legjobb. De ha valoban sürgös,akkor nincs gond.
En mar 3 eve nem elek otthon, nem tudom, most mi a helyzet az otthoni ellatassal.
Tudom, hogy itt is van varakozasi idö rendesen, a korhazi helyeknel is. Ugyanakkor pl ha atküldünk valakit sürgös esetben, mindenütt megnezik soronkivül. Persze ilyenkor telefonalunk, es a diagnozist is megmondjuk.
Csak a legutobbi peldamat tudom leirni: aug.25-en csütörtökön jött egy beteg ket melanomaval - az egyik eleg nagy volt (ez egy fajta börrak, ami, ha nagy az nem jo). Mondtam a betegnek, hogy masnap penteken menjen a korhazba vizsgalatra idöpont nelkül. Következö het szerdan megoperaltak - eleg nagy mütet volt, es addig az elözetes vizsgalatokat is elvegeztek. Mult het közepen jelentkezett nalunk, addigra a teljes test CT, es egyeb vizsgalatok is megvoltak.
Hat hasonlitsd ezt az otthoni ellatashoz.
Mindenesetre sok beteget latok, akik sulyos betegsegek utan jol vannak.
A sajat szakmamban is sokkal több a lehetöseg, mind a kezelesre, mind a vizsgalatokra.
Termeszetesen itt sem fizetnek a biztositok mindent, de en ugy latom, sokkal többet, mint otthon.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7445 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kőszőnőm Éva a gyors választ.

Tudod az ember hozzászokik Magyarországon a rendszerhez, és tudja mennyi idő a várakozás,itt még hálla Istennek nem kellett, csak 3 szor elmennem orvoshoz, de ez a kőrzeti orvos volt, és csak felirta a kenőcsőt és gyogyszert és kész, máshová nem kellett menni.
De ha majd valaha ;) akkor azért jobb ha tudja az ember hogy mint,
de pl.l azt is hallottam itt nem olyan jok az orvosok mint otthon :sick: de reménykedem mire orvoshoz kerülők akkor már ugy is fél magyarország orvosa itt lessz és akkor már telejesen szuper lessz.
Én a honvédkorházba tartozom, és ott nagyon megvoltam mindig elégedve az orvosokkal és a nővérekkel is.és természetesen a felszereltségük is kiválo.
De nagyon megnyugtato,hogy sürgősségin azzonnal ellátják az embert,itt Németországban mert sajnos magyarországon még arra is várni kell egyes esetekben :sick:
A multkor én is megijedtem mert a hátamon láttam egy piros valamit ami nem mult, na gondolhatod bepánikoltam :blush: felhivtam az otthoni SZTK-t időpontot kértem a bőrgyogyásztol na 2 honap után adott időpontot mondtam kőszőnőm, de nem.
Elmentem egy maszek bőrgyogyáaszhoz aki azzonnal fogadott másnap ,hogy hazamentem, megnézett és megnyugtatott hát sajna ez a magyar egészségügy :sick:
Szia Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7454 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német egészségügy

kisne írta: Kedves Forumozok.
Sokat vitatkozunk itt a biztositás fizetéséről és nem fizetéséről a forumokban.
Arra lennék kiváncsi a régebben itt élőktől németországban, hogy.?
Kronkrétan mi a tapasztalatuk, a betegség kivizsgálásárol ha kezdetektől pl. ha egy betegséggel orvoshoz forulok itt,mennyire gyorsan jutok el pl. Rtg-re ,CT-re Ultrahangra stb.korházban ?Mehetek itt azzonnal pl. Ortopédiára,szemészetre stb vagy mindjárt a kőrzeti orvoshoz kell menni és ugy tovább beutaloval? ....


Kedves Terézia!
Én 1989 óta vagyok tartósan itt kint. Kezdettöl fogva a TKK biztositónál voltunk a nejemmel. (Techniker Krankenkasse) Csak azt tudom mondani, hogy a 22 év alatt egyszer nem volt problémánk! A feleségem súlyos betegsége alatt is teljesen korrektül, mindent megkaptunk, s mindent fizettek ami szükséges volt! (Kezelése több mint 60 ezer euró volt) Igaz nem a legolcsóbb biztositó, de itt is látszik, hogy a minőségnek ára van! (
S EGY FONTOS: annak ellenére, hogy az itteni (alkalmazott) orvosok sem keresnek sokat, NINCS HÁLAPÉNZ!
(A magánprxisoknál a keresetek sokkal jobbak, ezért sok orvos vállalkozó státuszban dolgozik nem úgy mint Magyarországon!

_________
UI: egy másik példa: a jogi* biztositásunk az drága Allianznál van, de
messze megérte már most, hogy nem cseréltük le sokkal olcsóbbra!
*Jogi biztositás ilyen formában otthon Mo.-on nem létezeik! Ez itt érvényes: közlekedésre, munkajogra, magán perekre, utazásra, stb. Az egyetlen amire tudtommal nem érvenyes, az az öröklésjog!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7459 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Decotext,

Lehet, hogy szakvizsga nelkül, vagy frissen szakvizsgazva nem sok a fizetes - de a Magyarorszaginal azert meg mindig sokkal több. Es ha olyan helyre mesz,ahol keves az orvos, akkor jol kell targyalni, es akkor meg jobb. Az MVZ-ben is lehet fix fizetesert dolgozni, es lehet keves fix es az ellatas bizonyos %-a. Van olyan konstrukcio is, hogyy fix fizetes, es a privat ellatas bizonyos %-a.
Halapenz valoban nincs, nem is szükseges. Azert elöfordul hogy kapunk valamit, de ez inkabb kedvesseg....es nem szamottevö.
Aztan attol is függ, hogy a munkavallalonak mennyire van szüksege a penzre. En kb egy honapot ingyen dolgoztam egy praxisban, ebböl par het tanulas volt, utana mar dolgoztam is. De megerte, mert nagyon sokat tanultam az itteni ellatasrol. Utana kertek, dolgozzam meg ott - ameddig az en praxisom nagyon uj volt, es nem volt eleg betegem, nagyon szüksegem volt a penzre, bagoert dolgoztam, es sokat. Most mar megtehetem, hogy nem csinalom, ha nem eri meg - igy most eleg jol megfizetnek, es kevesebbet is vagyok ott. Ezeket mind ki lehet targyalni.
Van egy kolleganöm, aki korhazban dolgozott egy ideig, nem rossz penzert. Ugyanakkor beirtak a szerzödesebe, hogy ebben benne van az ügyelet is. Mondtuk neki, irassa bele, mennyi lehet maximum az ügyelet havonta. Nem csinalta meg, igy aztan, amikor valakivel konfliktusa lett, beosztottak minden masnap ügyelni. Termeszetesen utana mar nem maradt sokaig....Ez csak pelda, hogy nagyon meg kell nezni a szerzödeseket, akar le is fordittatni, ha nem ertjük egeszen.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7460 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Terezia,

Szakmailag en ugy latom, mi altalaban jol kepzettek vagyunk. Egyebkent itt is valtozo a szakmai szinvonal, csakugy, mint otthon. Nekem szerencsem van, mind a 3 kolleganöm itt a varosban jo szakember. Nagyon kedvesek is, azonnal felajanlottak a tegezödest, pedig az itt nem szokas olyan gyakran, mint otthon.
Van a környeken több magyar orvos is - de haziorvosbol pl nagy hiany van itt - meg jöhetne egy csomo magyar kollega.

Az ügyeleten termeszetesen azonnal ellatnak, de ha vannak elötted, akkor persze varni kell. Es - itt legalabbis mondenki ügyel, tehat nem tudod, hogy hazorvost fogsz ki vagy eppen röntgenest. Persze a tapasztaltabbak megkerdezik, ki ügyel. Es a kijaro ügyeletes is egy nehez napon allandoan uton tud lenni - ilyenkor persze varni kell, vagy pedig a mentövel besegit az ember egymasnak. Az a legjobb, amikor megjelenünk egy kis faluban, vagy 40 km ut utan, aztan vissza a masik iranyba, utana ujra ebbe a faluba hivnak....es ha hozza meg ho is van, akkor azert van varakozas.

Egyetertek Decotexttel abban, hogy az ellatas minösege sokkal jobb, es is latom, mennyivel többet tudok csinalni, mint otthon. Ha csak arra gondolok, hogy itt ketevente 35 ev felett ingyenes a börrakszüres, hogy pl az infuenza oltast minden - vagy csaknem minden - orvostol megkaphatod, es folytathatnam. Sok sulyos betegsegböl, akar rakbol gyogyult beteget latok.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7465 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Kedves Éva

Kőszőnőm a válaszaidat, megnyugtattál teljesen, és már mint ,hogy.
Itt Wiesentheiden 3 ezres kis településen 4 kőrzeti orvos van :blush:
Szerintem ez nem kevés ;)
Nálunk 15 ezres városban Magyarországon 3 kőrzeti van.
Amikor utoljára voltam kőrzeti orvosomnál akkor ugy áltak kőrül mint a sztárt :blush:
egy plasztikai szépészeti mütétem volt és a 4 nővér is bejőtt egyenként megnézni a sebet mint az ufot ugy bámultak. És megkérdezték Klaust ki vagyok én? mert ugye itt nem divat a plasztika, :blush:
Persze otthon csináltattam ,de sajnos elestem és a sebem megsérült, erre adott az orvos krémet,itt Németországban eus,kártyára szo nélkül. és a krém 2 nap után begyogyitotta a sebet :blush:
Szio Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!