Német egészségügy

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6522 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia forrest,

Nem tudom, a betegekhez milyenek, valoszinüleg jok. De a dolgozoknak nem a legjobb egyhazi korhazban dolgozni, en ugy hallottam ott dolgozoktol. Meg azt is hallopttam,hogy a ber is kevesebb. Persze ez is lehet korhazankent valtozo. nekem sajat tapasztalatom nincs erröl.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6543 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Eva10 írta: En egyebkent ugy gondolom - lehet hogy ez csak az en velemenyem - hogy az egeszsegügyben is csak emberek vannak, mint mindenütt masutt. Vannak jobb es kevesbe jo szakemberek. Ebben nem mas a nemet egeszsegügy sem, az orvost is beleertve.


Na ezzel egyetertek, szerintem ez a topic lenyege:)
Azert nehany komment.

A "kenopenzt" azert nem ertetted mert nem igazan fejtettem ki.:) A fullorrgegesz rendeloje mellett van a patika. A "recept" amit felirt, mint kiderult egy sajat kutyulmany volt, amit a patika kevert. Azert nem kerdeztem, hogy ez micsoda mert elmondtak, hogy egy folyadek amivel oblogessem az arcuregem. Nyilvan egy normal orvosnal nem gyanus, ha nem mondja, hogy ez homneopatias humbug, mert nem szamitok ra. A "halapenz" resze az volt a dolognak, hogy a patika is jol jart meg az orvos is. De egyik sem mondta, hogy ez homeo. Szimpla sooldat helyett ramvagtak egy ilyet informacio nelkul. Nem volt szep dolog.
Nem mellesleg ha egy doki nekem homeopatiat emleget felallok es otthagyom. Az aki feleskudott az evidence based medicinara ne jojjon nekem egy hatoanyagot nem tartalmazo cukorgolyo velt hatasaval. Persze ebben is jo penz van.
Az arcureg CT-rol meg annyit, hogy biztos van olyan eset amikor indokolt egy arcureggyulladasnal, nem vagyok orvos.
De kivancsi vagyok, hogy MAyanak elmeseltek e a hypermodern rendeloben, hogy egy szimpla rontgen sugardozisanak a 200x-osat fogja benyelni v. azt, hogy az ilyen CT-k ismetlese fel even belul nem ajanlott, mert besargulhat a szemfeherje. stb.
CT-nek akkor szokas alavetni magunkat, ha rendszeresen visszatero arcureggyulladas v. vmi goc van es annak eredetenek kideritesere. Ezt viszont nem akkor vegzik amikor epp akut gyulladas van, hanem amikor mar nincs. MErt akkor nem a kivalto okokat fogjak latni, hanem a kovetkezmenyeket. Erre raadasul a hagyomanyos CT-k megint csak semmi, mert nem eleg a felbontasa, ellenben bazi nagy sugardozis. Jobb helyeken cone-bean CT-t hasznalnak. Na de ebbol sincs tul sok gep meg errefele sem. Mondjuk Mo.-n se ertenek az endoszkophoz, de ott legalabb nem kuld rutinbol CT-re:) Bar a tok se tudja. Jo fullorrgegesz orvos szvsz ritka mint a feher hollo, itt is, Mo.-n is. Sajna tapasztalat.

Ettol fuggetlenul 1 szo mint szaz, alapvetoen jo a tapasztalatom az itteni egeszseguggyel. De addig mig itt is emberek dolgoznak, jo es rossz szakik, addig itt is az a lenyeg, hogy megtalald a "JO" szakit es nem az a lenyeg, hogy lazac vagy bableves az ebed.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6549 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia dizel,

Teljesen egyetertek azzal, hogy meg kell keresni a jo szakembert, ez a legfontosabb.

Ugyanakkor, nem ertem, miert jart jol az orvos a "kutyulmannyal". alattam is van egy patika, megsem szoktam %-ot kapni a felirt gyogyszerekböl. Viszont a betegnek jo,mert amiket rendszeresen felirok, ök tartjak, a "kutyulmanyokat" is, es a betegnek kevesebbet kell ra varni.

A homeopatias medicina elismert, nem humbug. Ha neked nem tetszik, termeszetesen lehetseges. maskor kerdezz ra, mit kapsz. Es: en sem tartom jonak, ha nem tajekoztatnak.

De: En ugy gondolom, a CT-röl akkor terjesszel remhireket, ha pontos informacioid vannak. Nem ismerjük maya betegseget, sem a többit. Te tudod, hogy milyen tajekoztatast kapott esetleg a CT elött?

Egyebkent nekem semmi bajom akkor, ha a beteg megkerdezi, mit miert kap. Söt reszletesen el is mondom. De az a halalom, ha felmondatna velem a 10 centi vastag könyvet, hogy ha ez nem jo, akkor mit kap, es ha az sem, akkor mit, es tovabb....mert hogy varjuk meg elöbb, mi lesz.

Es tudod, mindennek lehet rossz mellekhatasa, meg a legartalmatlanabb gyogyszernek is. De az eletünk is egy veszelyes üzem. Pl ha allergias vagy a mehcsipesre....es sorolhatnam.

Ilyenkor össze kell vetni a haszont a kockazattal....

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6554 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Német egészségügy

MIvel az orvos sajat "receptje" volt ezert felteteleztem, hogy nem veletlenul irta a 10euros sooldat helyett a 70euros homeos orroblitot sajat "palackozasban". (Ami csak a mellette levo patikaban kaphato)
Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy "allopata" orvosnal a betegnek kell tudakozodnia, hogy nem e veletlenul vmi homeos placeboval akarjak epp megvezetni?? NAgyon csunyan meglepodnek. MI az, hogy en kerdezzek ra? Megkaptam a receptet es elmondtak hogy naponta 2x oblitsem vele. Ezen kivul mit kellett volna kerdeznem?
A homeopata temat meg hagyjuk. Az messzire vezet, nem a forum temaja.
A CT meg felreertetted. Ugy kezdtem, hogy "biztos van olyan eset ahol indokolt lehet", meg "kivancsi vagyok"..
A tobbi meg altalanos protokoll. HAgy ne meseljem hanyszor csinaltam vegig, hany mutetettel.

De lassan ugy tunik agyon szidom a nemet eu rendszert, nem errol van szo:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6677 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Érdeklődnék, hogy a barátnőm hogyan tudná az itthon elvégzett 2 és fél év képzést kint elfogadtatni? A rezidens vizsgája megvan és fél év szakorvosi képzés. Tud ebben valaki segíteni?
Előre is köszönöm!

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6874 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia forrest,

Talan kerdezzetek meg a területi orvosi kamarat (Ärztekammer). Itt most jelent meg a kepzesi rend a szakorvosjelölteknek. De mindegyik kamaranak van a szakorvosi kepzessel foglalkozo munkatarsa, öt kell megkerdezni.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!