Német adásvételi szerződés

Több
12 éve 5 hónapja #8720 Írta: kisne
Német adásvételi szerződés téma létrehozva kisne által

Tanácsotokat szeretném kérni, kocsim ügyében.

A kővetkező a problémám, itt van kint a magyar rendszámu kocsim, amiről most lejár a rendszám, vagyis müszakiztatni kell. Gonbdoltam jővőhéten hazaviszem és levizsgáztatom, aztán meg mivel uj autot szeretnénk már beis számitották volna az uj kocsi árába,természetesen otthon.
És tegnap jőtt itt németországba egy ismerős és kőzőlte ne vigyem haza a kocsimat ő megveszi tőllem igy ahogy van.
Hát én őrülők neki mert nem kell hazavinnem vizsgáztatni, de ?
Mi a teendő most? Tudom otthon most valami speciális adásvételi szerződés van amit okmányirodában kell megvenni ?
És eladás után ugye be kell mutatni a biztositonak, és az okmányirodának ha jol tudom?
De mi a teendő ha németországban adom el a magyar rendszámu kocsimat?
Az itt kiállitott németadásvételit elismerik otthon:
Vagy hozzak egy magyar adásvételit és azt tőltessem ki a vevővel?
Ki járt már ebben a helyzetben:?
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8726 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

kisne írta: Tanácsotokat szeretném kérni, kocsim ügyében.A kővetkező a problémám, itt van kint a magyar rendszámu kocsim, amiről most lejár a rendszám, vagyis müszakiztatni kell. Gonbdoltam jővőhéten hazaviszem és levizsgáztatom, aztán meg mivel uj autot szeretnénk már beis számitották volna az uj kocsi árába,természetesen otthon.
És tegnap jőtt itt németországba egy ismerős és kőzőlte ne vigyem haza a kocsimat ő megveszi tőllem igy ahogy van. Hát én őrülők neki mert nem kell hazavinnem vizsgáztatni, de ?Mi a teendő most? Tudom otthon most valami speciális adásvételi szerződés van amit okmányirodában kell megvenni ?És eladás után ugye be kell mutatni a biztositonak, és az okmányirodának ha jol tudom?De mi a teendő ha németországban adom el a magyar rendszámu kocsimat?Az itt kiállitott németadásvételit elismerik otthon:
Vagy hozzak egy magyar adásvételit és azt tőltessem ki a vevővel?Ki járt már ebben a helyzetben:?Üdv.Terézia

Ebben a helyzetben nem voltam, de gondolkozzunk, logikusan! A kocsi bizonyithatóan a tied, s mint saját tulajdont eladhatod. Az sehol nincs megszabva, hogy hol és kinek adod el! Csináljatok egy szabályos német adásvételit és add oda a kocsi papirjait a vevőnek (ha fizetett). Adjál neki egy másolatot és kész! A szerződésen legyen még legalább 2 tanú aláírása (cimmel s névvel)! Nem a Te dolgod, hogy azt otthon neki elfogadják vagy sem! Ezt neki kell megoldania! (Pl: fordittatás, hitelesítés)
Egyet viszont ne felejts el! Feltétlenül és azonnal lejezd az otthoni biztosítónak, hogy a kocsit eladtad, s már nem a tulajdonod! Azt is, hogy kinek. (pontos dátummal s időponttal!)** Küldj nekik is egy másolatot az adásvételidről!

** Ha netán az új tulaj balesetet csinál, nehogy rád kenjék a "bulit"!


UI: itt is nem egyszer van hasonló eset a reimport kocsikkal pl. Hollandiából vagy más országból. A kinti eladót nem érdekli, hogy itt a BRD-ben hogyan helyezed ezt forgalomba. Pláne az USA-ból hozott kocsiknál van sok probléma, de ezt az új tulajnak kell megoldania!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8727 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Kőszőnőm a Válaszodat DECOTEX.
Ez igy logikus ahogy leirtad, itt németországban.
És természetesen azzonnal értesitem a biztositot is,mivel természetesen enyém a kocsi evvel nincs gond.
Avval vagyok bajban,hogy otthon elfogadják-e a német adásvételit az okmányirodában ? vagy azt mondják hitelesitsem? forditassam le? Tudod az otthoni bürokrácia ?
Na ezekben nem ismerem ki magam, meg még ilyen helyzetben sem voltam ,hogy külfőldőn adjak el kocsit.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8728 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

kisne írta: Tanácsotokat szeretném kérni, kocsim ügyében.

A kővetkező a problémám, itt van kint a magyar rendszámu kocsim, amiről most lejár a rendszám, vagyis müszakiztatni kell. Gonbdoltam jővőhéten hazaviszem és levizsgáztatom, aztán meg mivel uj autot szeretnénk már beis számitották volna az uj kocsi árába,természetesen otthon.
És tegnap jőtt itt németországba egy ismerős és kőzőlte ne vigyem haza a kocsimat ő megveszi tőllem igy ahogy van.
Hát én őrülők neki mert nem kell hazavinnem vizsgáztatni, de ?
Mi a teendő most? Tudom otthon most valami speciális adásvételi szerződés van amit okmányirodában kell megvenni ?
És eladás után ugye be kell mutatni a biztositonak, és az okmányirodának ha jol tudom?
De mi a teendő ha németországban adom el a magyar rendszámu kocsimat?
Az itt kiállitott németadásvételit elismerik otthon:
Vagy hozzak egy magyar adásvételit és azt tőltessem ki a vevővel?
Ki járt már ebben a helyzetben:?
Üdv.Terézia


Kedves Terézia,

Itt a link a szükséges nyomtatványhoz (nem kell sehol sem megvenni...), valamint pár infó, hogy mit kell tenned.
biztositaskotelezo.hu/gepjarmu-adasveteli-szerzodes

Az okmányirodában csak ezt fogadják el, tehát semmi értelme mással próbálkozni. Valamint azt hiszem, az eladónak is be kell jelentenie ill. a Te érdeked, hogy ne maradjon a neveden.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8729 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Sziasztok,
Egy ismerősömet kérdeztem meg aki sérült autókat vesz Németországban és elküldte nekem ezt a kétnyelvű adás-vételit amit két hete tuti elfogadtak az okmányirodában. Itt persze Ő vevő nem eladó de gondolom ez teljesen mindegy. ;)

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, kulicshelus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8731 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

kisne írta: Kőszőnőm a Válaszodat DECOTEX.Ez igy logikus ahogy leirtad, itt németországban.És természetesen azzonnal értesitem a biztositot is,mivel természetesen enyém a kocsi evvel nincs gond.Avval vagyok bajban,hogy otthon elfogadják-e a német adásvételit az okmányirodában ? vagy azt mondják hitelesitsem? forditassam le? Tudod az otthoni bürokrácia ?Na ezekben nem ismerem ki magam, meg még ilyen helyzetben sem voltam ,hogy külfőldőn adjak el kocsit.Üdv.Terézia

Ez szerintem a vevő gondja! Ezzel nem kell foglalkoznod! Te eladtad amit dokumentummal tudsz bizonyitani! A biztosítónak semmi köze ahoz, hogy hol és kinek és mikor! Nekik kötelességük ezt elfogadni! (A vevőnél már más a helyzet, ha forgalomba akarja helyezni a kocsit!) Neked kötelességed jelezni az eladást, hogy az esetleges károknál és biztosítás fizetésnél kihez kell a biztosítónak fordulnia! Jelezd, hogy se kocsi, se forgalmi és kész! A többihez semmi közük! MINDENT ÍRÁSBAN CSINÁLJ! Küldj egy biztositás felmodási levelet (ajámlottan) egy adásvételi szerződéssel (másolat!) és kész! Bármi is van, neked irásos bizonyitékod van arra, hogy már nem a tied a kocsi! Kész!
A biztosító egy szolgáltató és nem hatóság!

Csak úgy infónak! Én az egész magyar EON-t bepereltem innen, mert ahelyett hogy visszafizettek volna 18 ezer forintot, ők követeltek 47500 Ft-ot az otthoni kérónknál!! (Van itt jogi bzositásom ami oda is érvényes!) Ők is szolgáltatók és belőlünk fogysztókból ének! A pert megnyertem, s igaz, hogy semmi "bocsánat" tőlük, (megszvattam őket) mivel én irásban tudtam bizonyitani az egész utalási folymatot (nekik szokatlan volt a banki bizonylat (mert a sárga csekkekre vártak), mindent visszatértettek, s a pert nekik kellett fizetniük! Azóta nagyon barátságosak és halál pontosan számolnak el mindent fillérre!!
Ezt csak azért irtam le, hogy talán bátrabban kezeled a jövöben a szolgáltatókat!
Ők sem istenek és föleg nem hatóság aki törvénnyel diktálhat vagy követelhet!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!