Német adásvételi szerződés

Több
12 éve 2 hónapja #13352 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Akkor próbálj meg egy kézzel írottal otthon az ocsmányirodában megjelenni. Majd rájössz, melyiket fogadja el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13354 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Eva10 írta: Amikor egeszen vilagos van, es az auto jol lathato, bizony csak akkor kapcsolom be a vilagitast, ha kell.Egyeb esetekben termeszetes, hogy bekapcsolom.szia:Eva

Sokan különbözünk a kocsik használatánál! Nálam mindig fontos a fék, a gumik és a világítás. A többi az nem : hogy néz ki a kocsi, milyen szine, stb. Engem tavaj is megbüntetett a rendőr 3000 forintra, mert a ködlámpámat is bekapcsoltam a 84-es főuton, este. Olyan rossz (még a településeken is!) a közvilágítás, hogy én igy járok legtöbbször! Nappal meg azért, mert amúgy is kötelező településen kivűl otthon. Ma már a xenon illetve LED lámpáknál jelentéktelen a többletfogysztás, s hát szerintem a biztonságnak nincs ára. Mindegy, hogy mi mennyi ha biztonságosabban tudok közlekedni! Én csak ezért favorizálom a nagyobb kocsikat a középkategóriától felfelé! S noha nem volt még golfom, ez az abszolult minimum amit a crashtestek is bizonyitanak! Mi itt kint is mindig lámpával közeledünk! Nekünk ennyit megér az, hogy időben lásson mindenki!

UI: én a gumikat már 3 mm profilnál kicserélem, pedig a téli gumiál
itt a BRD-ben 1,6 a törvényes érték! Nem azért cserélem mert előírás
hanem mert biztosnságos! A nyári gumik is hasonló állapotúak!
Jobb ma pár száz eurót kiadni, mint holnap ezreket javitásra.........

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13356 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Sziasztok.

Oktoberben vettem kocsit otthon. Kb 5 fajta nyomtatványt tőltőttem le a netről.
Aztán biztos ami biztos felhivtam az okmányirodát,ahol az adásvételit beadtam.
Kőzőlték, csak az ő hanlapjukon feltőltőtt eredeti (ami a boltokban kaphato) adás-vételit fogadják csak el. :sick:
Igy aztán mikor elmentem hozzájuk én is feltettem ezeket a kérdéseket amit ti, hogy má ha egy tanyán élő bácsi vesz-vagy ad el kocsit akkor????
Annyi volt a válasz nem ők hozták a határozatot, nekik az van kiadva,hogy vagy vett , vagy az ő hanlapjukon lévő nyonmtatvány fogadják el.
Vagyis nézzetek utánna a okmányiroda letőltendő dokumentácioi után és ott lévőt kell kinyomtatni :P de még jobb ha felhivod őket biztos ami biztos
Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13361 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Eva10 írta: Szia suzukibandita!

Kerdezhetek Töled valamit, hatha tudod? Az, amit itt ugy hivnak, hogy Tagfahrlicht - eleg otthon, vagy be kell kapcsolni a tompitott fenyszorot varoson kivül mindig?

köszönöm:
Eva


Szia Eva10.
Ha megengeded én válaszolok, mert "Suzukibandita" úgy látszik csak arra az egy hsz.-re lépett be.
Ha jól értelmezem ez az ún. "nappali fény" ami az újabb kocsikon nagyon "dizájnosan" ledes lámpa, vagy valamelyik lámpatestbe épített helyzetjelző fényerejű lámpa. Ezek gyakorlatilag mindenféle lámpa kapcsolás nélkül is működnek, de bizonyos gomb vagy kapcsoló kombinációkkal kikapcsolhatóak. A válaszom pedig, hogy bár a jogszabály szerint Magyarországon kötelező nappal és jó látási viszonyok között is a tompított fény használata, de a gyakorlat azt mutatja, hogy elfogadja a rendőr ha csak a nappali menetfény működik az autón nappal. Persze csak a gyári kivitelűt szabad használni nem pedig mindenféle utólag felcsavarozott, felragasztott stb. "menő, ledes lámpát".
Üdv. Tamás

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13362 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Szia Tamas!
Köszönöm. Talalok valami irodalmat is ezzel kapcsolatban? Nagyon kenyelmes volna, ha eleg lenne, mert itt most automatan kapcsolodik a tompitott fenyszoro, es ha otthon is OK, akkor nem kellene kapcsolgatni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13373 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Szia Eva.
1/1975 KPM-BM együttes rendelet (KRESZ): 
https://kereses.magyarorszag.hu/jogszabalykereso/SearchLawWindow?struts.portlet.mode=view&struts.portlet.action=%2FsearchLaw%2FrenderDirect&action=e&windowstate=normal&struts.portlet.eventAction=true&mode=view

II. fejezet

A járművek kivilágítása
A forgalomban részt vevő járművek kivilágítása
44. § (1) A forgalomban részt vevő járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani.
(2) A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót, a lassú járművet és a segédmotoros kerékpárt helyzetjelző lámpákkal és tompított fényszóróval kell kivilágítani. Nem kell a tompított fényszóróval kivilágítani az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló olyan lassú járművet, amely sík úton önerejéből 15 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a tompított fényszóróval fel nem szerelt segédmotoros kerékpárt.
(3) A tompított fényszóró helyett távolsági fényszórót használni – fényjelzés kivételével – csak lakott területen kívül szabad. Tilos a távolsági fényszóró használata
a) másik járművel vagy hajtott (vezetett) állattal való szembetalálkozás esetében olyan távolságon belül, ahonnan a fényszóró a szembejövő jármű, illetőleg állat vezetőjét elvakíthatja,
b) a másik jármű követése esetében olyan távolságon belül, ahonnan a fényszóró – a visszapillantó tükrön át – az elöl haladó jármű vezetőjét elvakíthatja,
c) ha a fényszóró az úttal párhuzamos vasúti pályán vagy vízi úton haladó jármű vezetőjét elvakíthatja.
(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.
(5) Keresőlámpát és munkahely-megvilágító lámpát mozgó járművön használni nem szabad.
(6) Fényjelzést adni a távolsági fényszóró felvillantásával szabad, feltéve, hogy ez a közlekedés többi résztvevőjét nem vakítja el.
(7) A forgalomban részt vevő motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt — tompított fényszóróval — nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.
[b](8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval,[/b] mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet – tompított fényszóróval – [b]nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.[/b]
Ez a 2012.01.01-től érvényes változat, de úgy látom hogy ebbe már beleírták a nappali menetfényt is így ezzel nem lesz gondod Magyarországon sem. Olyan jó hogy itt havonta váltogatják a jogszabályokat... ez a kiegészítés még nekem is új volt... :blush:
Üdv. Tamás

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!