Német adásvételi szerződés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8897 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Szilvi írta: Azt gondolom, BRD-ben mindez 1 nap, és egyetlen helyiségben intéznek mindent, kivétel a vizsga. Javíts ki, ha tévednék.

Kedves Szilvi!
Te ismét a vevőről beszélsz! Ez a hercehurca nem az eladó godja! Én végig arról beszéltem, hogy ha eladó vagyok akkor csak jelentem, hogy eladtam!

:S

(Különben kösz' az infót! Én ezt soha nem csináltam végig, mert már a rendszerváltás előtt (1986-1989) német rendszámú kocsival közlekedtem Magyarországon amikor még otthon voltunk. (Régi, kétajtós, piros, passat kupé, de mint a táltos!) Többek között az adó és egyéb költségek miatt! A zsebemben egy fiktiv céges papir, ami hivatalosan bizonyitotta, hogy a kocsi egy magyarországi német cég tulajdona! Egy rendőr sem nézett soha utána, hogy van e ilyen cég. (Volt egyébként, csak megszünt) Még külföldre is ( SL, SK, YU, A, NL)) voltam ezzel a kocsival! Tudod, sokan a másik sorban álltak már akkor is!)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9583 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Sziasztok

Vissza érkeztem nagy Magyarországrol :blush: Átirattam a kocsimat, 10 perc alatt leadtam a rendszámot és a papirokat, és kész, deeeeeee vettem egy uj kocsit Magyarországon'''''""""
Kinéztem tőbb kocsit a neten előre és természetesen jőtt velem a sogorom akinek itt renault mühelye van.
Renaulttol vetteük a kocsit 3 éves és szalon auto volt ;)
Kérdeztem mikor lehet elvinni kőzőlték 3 nap átirás, na mondtam akkor fizetem és visszem megoldom magam.
Ismerősők elő :P még aznap délután eredetiségvizsgálat, 2 ora után a mester kőzőlte motorcserés az auto mert nincs motorszám.
Na felment a pumpa ,mondtam csak nem annyira szemetek, hogy egy auto vételekor nem mondják meg,hogy motorcserés az auto , na hivtam vissza a szalont, hogy itt a mester beszéljenek vel. Na természetesen kiderült nem ott kereste a motorszámot ahol kellett volna :sick:
na a telefon hivás után megtalálta :silly: Utánna fél ora biztosito Zőldkártya kész :blush:
Másnap reggel okmányiroda , ott kiderült a szalon nem adta oda a tőrzskőnyvet, vissza kell érte menni, Meg kell mondjam az elado kőzőlte ,hogy nem adhatja ide mert , igy kell mert céges auto. :sick:
Na vissza a tőrzskőnyvért. ez kb. 3 ora
Na két nap átiratva :lol: Boldogság
Reggel felkelve irány vissza németországba sirás, lukas a gumi :sick:
Azzonnal a sogoromhoz gumis ;) lukas és őreg gumi, Én hogy hogy őreg 3 éves az auto .
Sogor: 9 éves gumi :sick: kivülről szép de kidobando :sick:
Le a kerekeket csere , ájulás :sick: minden keréken csak 3 kerékanya , 1- mindegyiken hiányzik :sick:
Ha igy indulok el 900 kilométerre :blush:
Azzonnal hivom a szalont elado: az nem létezik hogy 9 éves gumi , hát mondom lefotoztam,
és mindegyikből hiányzik egy kerékcsavar. az sem igaz, Mondom ezt is lefotoztam :blush:
Akkor ellopták bellőlle :sick: mondja az elado.
Na Decotex- modszerén tanulva megfenyegettem őket,hogy feljelentem, mert lehet, hogy utkőzben ottmaradok egy baleset alkalmával elszállnak a kerekek :sick:
Na azzonnal beszél a főnőkkel, mondja , na summárum summárum, megirgérte hogy kifizeti az uj gumikat ;)
Most itt kint vagyok szépen jőtt a kocsi megszerettem, de a kijelzőn világit még valami, azt várom mikor lessz a sogoromnak ideje átnézni a kocsit a mühelyben és még mi derül ki, hogy még mit loptak ki bellőlle :P :sick: :P
Ez katasztrofa na
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #9623 Írta: suzukibandita
suzukibandita válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Én magyar rendör voltam sokáig. Ne a logikát kövessűk hanem azt csináljuk amit kell. Valoban van egy új adásvételi szerzödés. Annyiban tér el a régiektöl,hogy ez az adás-vétel pontos idejét tartalmazza. A neten van belöle onnan töltsed le. A Magyar autot csak Magyar adásvételivel ad el. Az uj tulajdonosnak 15 napja van átiratni az autot. Az éves adot az fizeti aki nevén van az auto adott év január 01.-én. Ha az okmányirodába át iratja az autot akkor neked semmi gondod nincsen mert automatikusan le veszik a nevedröl. De ha sumák akkor nem. Ezért ha az adásvétel megtörtént mennyél be a helyi okmányirodába és mutasd be a papirt ök ezt beviszik a nyilvántartásba. És a biztositodat is értesitsed és vissza kapod a fennmrado biztositási összeget. És innentöl kezdve te tisztázva vagy. A percre pontos adásvételi szerzödés meg azért kell,hogy ha valami baj történik az autoval az adás-vétel napján akkor tudják ki a felelös abban a percben. Az uj vagy a régi gazda. Remélem nem túl késön válaszoltam. Ha van ilyen jellegű kérdésesd irjál szivesen segitek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #9639 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Kőszőnőm szépen a választ, de igy esett meg ahogy irtad,
Későn jőtt a válaszod,mert már átirattam de másnak már segitettél :kiss:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #9660 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Szia suzukibandita!

Kerdezhetek Töled valamit, hatha tudod? Az, amit itt ugy hivnak, hogy Tagfahrlicht - eleg otthon, vagy be kell kapcsolni a tompitott fenyszorot varoson kivül mindig?

köszönöm:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9664 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Eva10 írta: Kerdezhetek Töled valamit, hatha tudod? Az, amit itt ugy hivnak, hogy Tagfahrlicht - eleg otthon, vagy be kell kapcsolni a tompitott fenyszorot varoson kivül mindig?
köszönöm:Eva

A "Tagfahrtlicht" tudtommal csak elöl van. Mo. településen kivül a tompitott világitás kötelezö, aminél hátul is ki van a kocsi világitva! A kérdésem hozzád: Te azért világitod ki a kocsit mert kötelezö, vagy azért mert a biztosnságot szolgálja?

Info: mióta kocsiaim voltak, mindig bekapcsoltam a vilagitást, mint ahogy az északi (norvégok, svédek) népeknél már évtizedek óta kötelezö. Az elsö trabim 1980 körül volt, már annál is! Akkor azért mert semmi védelme nem volt, ma azért mert gyorsabb vagyok mint ahogy szabadna....
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!