Német adásvételi szerződés

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8733 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Sziae Terezia!

En irnek magyart is, nemetet is.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8736 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Egy apró pontosítás :

Nem az okmányirodát kell értesítened arról, hogy eladtad a kocsit, hanem a lakóhelyed szerint illetékes Polgármesteri Hivatal Adócsoportját, mivel a súlyadót Ők szablyák ki. Részükre kell ajánlott levélben, egy fénymásolt adás-vételi feladnod, én - tekintettel a német adás-vételire - javasolnék egy kísérő levelet is. Bár a Gergoo által belinkelt adás-vételivel én is dolgoztam, azonban a két magyar magánszemély miatt a nyakamat teszem rá, hogy kötözködni fognak az átírásnál e miatt, tehát javasolnám, hogy a magyar nyelvűt töltsétek ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8737 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Gergoo írta: Sziasztok,
Egy ismerősömet kérdeztem meg aki sérült autókat vesz Németországban és elküldte nekem ezt a kétnyelvű adás-vételit amit két hete tuti elfogadtak az okmányirodában. Itt persze Ő vevő nem eladó de gondolom ez teljesen mindegy. ;)

Esetében azért fogadják el, mert az eladó minden esetben külföldi és nem magyar. De esetünkben mindkét magánszemély magyar, csak az adás-vétel helye van külföldön.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8739 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Szilvi írta: Esetében azért fogadják el, mert az eladó minden esetben külföldi és nem magyar. De esetünkben mindkét magánszemély magyar, csak az adás-vétel helye van külföldön.

Én nem így értelmeztem de majd kiderül. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8744 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Gergoo írta:

Szilvi írta: Esetében azért fogadják el, mert az eladó minden esetben külföldi és nem magyar. De esetünkben mindkét magánszemély magyar, csak az adás-vétel helye van külföldön.

Én nem így értelmeztem de majd kiderül. ;)


Inkább az a különbség, hogy az autó Magyarországon regisztrált, ezért biztos vagyok benne, hogy a hivatalos adásvételi fog kelleni.
Az meg benne van a belinkelt adásvételiben, hogy hova kell és mennyi időn belül bejelenteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8748 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német adásvételi szerződés

Sziasztok
Nagyon kőszőnőm a segitségeteket.
letőltőttem a Gergoo által belinkelt adásvételit.

Én kocsim magyar és magyar rendszámu enyém . a vevő német állampolgár.
Biztos ami biztos kitőltettem a magyar adásvételit is.
Még egy kérdés Rendszám az marad az auton vagy haza kell vinnem és leadni az okmányirodában.?

Szilvi nálunk már 2 éve mikor a kocsimat vettem nem mükődőtt a Polgármesteri hivatal ado csoportja, átküldtek a okmányirodába ott kellett bejelentenem,hogy kocsit vettem és ők küldték ki az adopapirt ki :sick:
Üdv Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!