Mobilinternet Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #20031 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Hello,
Nekem egész jól működött,igaz nagyvárosban.Majd 2 évig használtam,azalatt kb.2-szer
bohóckodott,illetve buktam el a 15 €-t,de inkább az én figyelmetlenségem miatt. A Support telefonon nagyon segítőkész,mindent látnak,sőt az is előfordult,hogy jóváírták a 15€-mat.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20033 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Attila_BRD írta:

mahlzeit írta:

Attila_BRD írta:

joe80 írta: köszönöm a jó tanácsokat sikerült összehoznom müködik is csak szerintem a lefedetségel baj van mertgprs jel jön és oyan lassú mint egy terhes csiga. Neked milyen jel jön?

A sebesség attol is függ hányan vannak abban a cellában. Testvériesen osztoztok a kapacitáson.

Ezert szoktam mondani, hogy mobil netet nem ugy veszunk, mint tejet a boltban. Le a polcrol.:) Hanem elobb megnezzuk a lefedettseget, megkerdezzuk a szolgaltatot.
GPRS/EDGE az bizony a terhes csiga tempo lesz igyis ugyis..

Az LTE most 2-3 évig relativ gyors lesz, aztán az is bedugul.

Ezt mindig leirod, en meg mindig leirom, hogy nem igaz!:)
-A GPRS/EDGE egy beszedszolgaltatasra tervezett rendszerbe beleintegrald adat szolgaltatas. MA mar lassu mint a csiga.
-3G-t nem azert vezettek be, mert a 2G-s rendszerekbol "elfogyott" a frekvencia, hanem azert mert ezt mar adatszolgaltatasra terveztek, jobb spektrum kihasznaltsaggal. 3G-nek is vannak kulonbozo lepcsoi, 3G, 3.5G, HSPA+ etc..
-LTE, ami valojaban 3,9G, de mar 4G-nek nevezik, meg azert talaltak ki mert a technologia fejlodes lehetove tett bizonyos radios "modulacio" bevezeteset a gyakorlatba, ami eleg nagy adatsebesseg novekedest (jobb spektrum kihasznaltsag) jelentett. De mar a csoben van a valodi 4G is..
-Ezek a rendszerek messze-messze vannak egy vegleges limittol. Kapacitast ugy tervezik, hogy adott torlodas, csak adott ideig engedheto meg adott cellan. Es ezeket allami hivatalok is felugyelik altalaban a kulonbozo orszagokban! Vannak minosegi parameterek amik alapjan fejlesztenek. Ugyanugy pool kapacitas kiosztas van, mint madzagos netnel, csak itt nehezebben tervezhetoek az extrem szituaciok. BAr meselhetnem, hogy a madzagos szolgaltatom, hogy nem tud adni 5Mbps-nel nagyobb hozzaferest a madzag hossz miatt! Ez eleg extrem sz.r.
-A technologiak nem a spektrum elfogyasa miatt fejlodnek es kerulnek bevezetesre, hanem a fejlodo fogyasztoi igenyek miatt.
-Meg folytathatnam, hogylesz az megoldva, hogy ne tapasztalj forgalmo hot spotokban extrem lassulast mondjuk, de akkor engem kivagnak a hatso ajton.:) Igy nem teszem..

ZArjuk le annyival, hogy mobilszolgaltast nem javasolt a boltban polcrol levenni, hanem korbe kell kerdezni cim alapjan a szolgaltatokat a biztositott szolgaltatasokrol! Es ha nem ugy van ahogy azt igertek, akoor visszavinni a szolgaltatast.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20042 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

www.klarmobil.de/tarife/surf-spar-tarif.php
9.95/hó -flatrate. Olcsóbbnak néz ki (?), mint a telekomos csomag!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20417 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Sziasztok!

Párom ma vásárolt Kaufland-ban mobilinternetet illetve sticket hozzá. A kártyáról már azt hiszem a regisztrációs díj levonásra került de még nem aktív a kártya nem tudja használni. Tudna valaki segíteni mi lehet a baj?

Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20429 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

avaya írta: Sziasztok!

Párom ma vásárolt Kaufland-ban mobilinternetet illetve sticket hozzá. A kártyáról már azt hiszem a regisztrációs díj levonásra került de még nem aktív a kártya nem tudja használni. Tudna valaki segíteni mi lehet a baj?

Köszönöm!


Szia.

lehetnél kicsit tény közlékenyebb.
Mit vettél? Hol jársz a folyamatban....!!!
a gondolat olvasás még nem megy.. :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20432 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Szia!

Sajnos nem tudok nagyon pontos információkat - így valószínű lehet segíteni sem fogtok tudni - de egy stick és egy 15 Euróval feltöltött kártya került megvásárlásra (Pontosan nem tudom milyen de hasonló lehet a FONIC-hez, mert 9 Cent a magyarországi vezetékes percenként). Interneten kezdte el regisztrálni de mindig valamilyen adat rossz volt ezért nem engedte a regisztrációt befejezni. De levont egy összeget már a kártyáról gondolom aktiválásra. De a kártya nem aktív vagyis nem tudja sem telefonban sem internetre használni. Ha ma sem sikerül visszaviszi a boltba és kér segítséget. Csak szerettem volna segíteni neki még előtte, hogy visszaviszi.

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!