A német konyha

Több
12 éve 7 hónapja #6962 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: A német konyha

Igen, a zsemlemorzsa minden országban más, ilyen mint nálunk, sehol sincs:) Pedig ezzel finom a vasárnapi rántotthús, meg az uborkasalival:) Jó, hogy emlékeztettél erre, viszek is magammal egy zacskóval.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6964 Írta: Fortiana
Fortiana válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia dizel!

Véleményem még most is fenntartom, miszerint a magyar konyha világhírű. Mikor vendéglátósként dolgoztam és tanítottam, több országban jártam és bizony mindenütt tudtak említeni valami jellegzetes magyar ételt, és igen elismerően nyilatkoztak az ételeinkről. De még a vendéglátó főiskolán is ezt tanították velünk.
Az pedig, hogy valakinek a saját hazájának ízei a legfinomabbak nem jelenti azt, hogy nehezen fog beilleszkedni egy másik országba. Rengeteg kutatás eredménye lett, hogy a legnehezebb egy embernél az étkezési szokások megváltoztatása. Nem megyek bele ennek pszichológiájába. Amit írtam az sem azt jeleni, hogy itt nincsenek finom ételek. Dehogynem vannak. De ez is ízlés dolga, hogy kinek melyik finomabb. Nekem személy szerint más a kedvenceim köre valószínűleg, mint neked. De hát egy megrögzött vegetáriánusnak nem fog ízleni még a Speckknödel sem.

Bocsi! Nem kekeckedni akartam! :-))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6966 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia adelusz,
Probald meg a zsemlemorzsat a peknel venni, az kicsit mas.
Ha zöldsegesnel veszed a paprikat vagy a piacon, akkor annyit veszel, amennyit akarsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6971 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: A német konyha

Próbáljatok csinálni zsemlemorzsát. Mi sose veszünk, mindig készitünk otthon. Egy kis idő és energia ráforditás, de az eredmény mindent megér. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6973 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: A német konyha

Egy érdekes kaját én is ettem már, ha szereted a leveseket próbáld ki. Hússal töltött párnácskák lehet talán a magyar neve a Maultäsche-nak...( bocs ha nem jól írtam)
Ezt szokta a férjem megfőzni Maggi-levesporos vízben és lehet bele még hagymakarikát, vagy virslit tenni. Gondolom mást is, ő így szokta enni.
Nagyon finom és laktató, mert nagyok azok a párnácskák:-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7004 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia Eva10!

Mármint úgy érted,hogy a Bäckerei-ben vegyek zsemlemorzsát? Még nem is figyeltem,hogy ott is van.na majd megsasolom.
A zöldpaprikára visszatérve:
A mi falunkban nincs piac sajnos,ez is nagyon hiányzik nekem itt.Győrben csak a picról vásárolok.
A városban van piac,de 1 szem paprikáért nem tekerek be. :-)
Ja meg ma reggel akartam venni édes vörösbort.Szomorúan láttam,hogy itt nincs olyan,csak szárazak vannak.Viszont láttam vörösbort Balatonboglárit.Ennek,azért megörültem,hogy idáig elhozzák.nem vettem,mert az is száraz volt. :-)
Amúgy a boroknál mi az a leiblich? Azt tudom,hogy testeset jelent,de a bornál mit jelent?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!