A német konyha

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7006 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia adelusz,

A peksegnel altalaban maguk csinaljak a zsemlemorzsat az ezert mas. De Tizy ötlete is jo, hogy maga csinalja. Szaraz peksütemeny mindig van. A lieblich az a feledes bor, süß az edes. Itt is a szaraz borokat kultivaljak, mint otthon, de azert lehet kapni edeset, feledeset is. Probald meg nagyobb aruhazban elöször. En szoktam kapni - mert en is az edeset, feledeset szeretem. En is külvarosban lakom,itt csak egy pek meg egy hentes van...de altalaban a varosban vasarolok, mert ott sok minden van es olcso. Igen, magyar bor is. En pl altalaban az etteremben is feledes vörösbort iszom. Ha edeset kerek, az gyakran görög bor, de nagyon finom.
Mondjuk nekem könnyebb a varosban vasarolni, mert ott lakom.
szoval ne add fel,lesz edes vörösbor!

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7017 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia!

Kaptam liebliches vörösbort. Még nem kóstoltuk,de biztos jó lesz.Vörösboros kuglófot csináltam és azért vadásztam.A többit meg megiszogatjuk,egészséges nagyon.
Ha megfigyeltétek akkor a zöldpaprika az magyar.Tőlünk hozatják.Ez is jó érzés nekem. :-) Télen is van zöldpaprika? Mi áprilisba költöztünk ki,de akkor nem találtam még sehol.Tudjátok a pörköltbe akartam.Valaki azt mondta itt magyar,hogy csináljam paprika nélkül,ugyan már az milyen lenne.Ja és a darált pirospaprikát is otthonról hozom,vagyis apukám veszi valakitől aki az Alföldről hozza. A németet még nem próbáltam,de nem is akarom. :-)
A tarhonya is más,szoktam venni.Ilyen hosszúkás darabok,de végülis nem rossz.
A fehér kenyér hiánya is gond volt az elején,de már kapok azt is.
De itt olyan fekete kenyerk is vannak,hogy csak bámulok,hogy hogy lehet azt megenni. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7018 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: A német konyha

Ja és a Bäkereiben kapható almás süti receptjét nem tudja valaki?
Egyik nap vettem.Isteni volt.Piskóta szerű a tészta,de nem piskóta,aztán gondolom vaníliás pudinggal van megkenve,majd ráteszik az almát és ezt megsütik.
Szóval ha valaki tudja,hogy kell csinálni megírhatná!! :-))
Ettetek már ilyet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7019 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia,

Örülök, hogy sikerült...az a kuglof nagyon finom lehet!
Tarhonyat es pirospaprikat mi is otthonrol szoktunk hozni. Erdemes utananezni magyar üzleteknek, valoszinüleg feletek is van, ott többfele magyar aru kaphato. Barataim postan szoktak pl kolbaszt rendelni, azt mondjak, finom.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7021 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia.

Hát mi erre nem láttunk még eddig magyar üzletet,de ma a városban (Ingolstadtban) ettünk magyar lángost.Magyar néni csinálja.Nagyon jó volt.Volt nála kolbász is darabja 4 euró volt,ezt kicsit sokallom. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7027 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: A német konyha

Nézd mit találtam neked:
www.dura.hu/wein/sz-szotar3.html
Ezek után nem lesz gond, ha nem tudod melyik kifejezés mit jelent:-))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: adelusz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!