A német konyha

Több
12 éve 7 hónapja #6941 Írta: Gaben
Gaben válaszolt a következő témában: A német konyha

Jó kis pacal pöri:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6944 Írta: Fortiana
Fortiana válaszolt a következő témában: A német konyha

Sziasztok!

Megnyugtat a véleményetek, mert én is azt vallom, hogy az itteni ételek kevésbé fűszeresek, ezáltal számomra kevésbé ízletesek is. Valóban a salátáik viszont nagyon finomak is tudnak lenni, csak nem mindegy ki és hogyan készíti el.
Voltam már olasz, kínai, indiai, német és magyar éttermekben is, de a magyar ételeknél nem találtam finomabbat.
Szeretem a kínai kaját, de valahogy mindig olyan érzésem van, hogy macskát vagy kutyát kapok, így hát ott maradok a vega ételeknél. Nekem az indiai viszont túlontúl cipős, a német íztelen.
Azért be kell vallani, hogy a magyar konyha világhírű, de sajnos a német nem az. S ha igazán jót akarok enni vagy magam készítem, vagy ha tehetem inkább olasz vagy magyar étterembe megyek. Az olaszok pizzája verhetetlen, de salátáik is jóval felette vannak az általam megismert német salátáknak. Az egyik kedvenc olasz éttermem Sinsheimban van a város szívében. Bár ez nem a reklám helye.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6956 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: A német konyha

Fortiana írta: Azért be kell vallani, hogy a magyar konyha világhírű, de sajnos a német nem az.


Legalabbis szeretik a magyarok ezt gondolni. De sajnos ez nem igaz:) A magyar konyha az csak Mo.-n hires.
Ha valaki kivandorol, akkor szerintem legyen nyitott az ottani konyhara es talalja meg ami megfelelo. Aki mar az etkeznesnel sem tud elvonatkoztatni a "magyar"tol akkor nehez lesz a beilleszkedes.
Nem mellesleg a nemet konyha egy valoban jo etteremben nem rossz. Semmi gond vele. De szerencsere itt is nyitottak a nemzetkozi konyhara igy van valasztek ha valaki gurmankodni akar.
A jominosegu es izu friss zoldseg az eleg beszerezhetetlen, csereben viszont van friss tengeri hal, jo krumpli, kenyer, gabonak..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6959 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: A német konyha

Szia dizel,
Igazad van, itt is lehet jokat enni....ettöl hizom...Söt, amit eszrevettem, hogy mig altalaban Magyarorszagon egy szallodaban az etterem draga, Nemetorszagban mar több helyen tapasztaltam, hogy egy jobb szallodaban is megfizethetök az ettermi arak.
Itt nalunk szerencsere van jominösegü es izü zöldseg is, bar ygakran vasarolunk bio termeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6960 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: A német konyha

Sziasztok!

Nekem itt németeknél a zsemlemorzsa nem tetszik,ezt otthonról hozom.A némez az olyan golyós,nem jön be.majdnem odaégett a prézlim a hús meg majdnem félkemény lett.A saláták a boltban is nagyon finomak,szoktunk venni.
Ideköltözésünk elején alig találtam fehér kenyeret a faluban.Aztán rájöttem,hogy csak az Edeka pékségében van,finom.Igaz más mint a magyar,de egész jó.
Nekem a Feketeerdő sonka ízlik nagyon.
A nagy bánatom az,hogy ha akarok csinálni magyar pörköltet,akkor zöldpaprikából meg kell venni kb.6 db-ot egyben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6961 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: A német konyha

Bocs, de fúj:) Akkor már inkább salátán élek, mint hogy megegyem a pacalpörit... Na de erre mondják, hogy kinek a pap....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!