A német konyha

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7144 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: A német konyha

Húúú ez a recept is jól hangzik.Köszike!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7149 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: A német konyha

Ezért is tartom neccesnek azokat az állásajánlatokat, ahol főzni is kell...Mert mi van ha AZT amit megennének nem tudom megcsinálni, amit meg tudnék azt nem eszik meg:-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7174 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: A német konyha

Érdeklődnék milyen különbség van a német és a bajor konyha között?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7178 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: A német konyha

Üdv Skolik

Hát bizony egyszerü a válasz a kérdésedre, meg kell tanulni, németesen főzni ;) Amugy meg megmondják álltalában mit főzz, ;)
Én vettem egy német szakácskőnyvet és onnét főztem, de mindig belecsempésztem kis magyarost, most két év után már főzők németkaját is magyart is, de például a sok ecetet álltalában kihagyom, csak picit teszek a receptbe én nem szeretem itt meg sokat használnak belőlle.
De pédául felmész a netre beütőd mit szeretnél főzni már is kiadja a receptet eredeti németet.
Ha magad vagy saját házadban azt főzől amit akarsz,magyart is,:)
De ahogy meg kell tanulnunnk itt kint németül beszélni, dolgozni, viselkedni, igy el kell sajátitanunk a német konyha ismereteit is, én sokmindent szeretek belőlle
Üdv.Kisné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7185 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: A német konyha

Szerintem nem lesz ezzel sem gond :-)
Ahogy a kényszer rávisz a nyelvtanulásra, úgy lehet hogy a főzésre is :-)
Ennél nagyobb gondom ne legyen :-)
( pár napon belül kiderül) :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7201 Írta: Firewain
Firewain válaszolt a következő témában: A német konyha

Sziasztok ismét!

Leírhatatlan nevű fórumozóhoz!:(

Én úgy tudom nincs egységes német konyha, mert a különböző területek más-más szokásokat és ételkészítési metódusokat ismernek, alkalmaznak. Ezt azt gondolom egyrészt az ország kiterjedése és éghajlati eltérések is magyaráznak. Tapasztalataim szerint a bajor és a Baden Würrtembergi áll a legközelebb a magyarhoz. De ez nem biztos, mert minden területet én sem ismerek. Bár nem gondolnám, hogy a tenger melletti északi népek hasonlóan étkeznének, mint a magyarok.:unsure:

A bajorokról talán egy kicsit:

A bajor konyha a kulturális és földrajzi közelségnél fogva a cseh és az osztrák konyhával rokon. Erre példa a tésztafélék és a gombócok garmadája. Ilyenek többek között a gőzgombóc, szilvás gombóc, zsemlegombóc, májgombóc. Szintén jellemzőek a kitűnő húsételek, mint a ropogós bajor sertéssült, a burgonyagombóc (nyers burgonyából) és a káposztasaláta. Hasonló körettel kínálják a nagyon népszerű vadkacsát is, melyet párolt lila káposztával szolgálnak fel. A bajor étlap fő fogásai közül nem hiányozhat az ökörmell és a süllő sem. A bajor életmód jellemzője a „második reggeli”, amelyre fehér kolbászt, „leberkas”-t vagy sertéskoronát (sült oldalas) esznek. A fehérkolbászt és a „Leberkäse”-t édes mustárral és pereccel eszik, a sertéskoronához tormát és nehéz fekete kenyeret adnak. Szívesen isznak hozzá világos vagy búzasört, amit Bajorországban még a munkahelyeken is megengednek. A frank konyha nem csak a nürnbergi ostyáról és a sült kolbászról híres. A kolbászt gyakorta „Blaue Zipfel”-ként (fűszeres lében párolt kolbász) eszik, Értékelik a „Nürnberger Gwärch”-t (egy hússaláta-féle), a „Schäufele”-t (sült sertéslapocka) burgonyagombóccal, és a bambergi hagymát (hússal töltött hagyma bambergi sörrel tálalva). A kávéhoz pedig „Knieküchle”-t (fánkszerű kelt tészta) esznek.

De talán legjobb, ha a keresőbe beadva sok mindent áttanulmányozunk a kapott eredményekből.

Saját tapasztalatom: A nem túl fűszeres, de finom ételeket, s ha olcsó is mindenütt szívesen eszik.
Ha valakit érdekel, leírom a tapasztalataimat a hétköznapi étkezésekről is. Több fele megtapasztaltam keleten is és nyugaton is.

Szép estét és napot minden kedves olvasónak!

Ajánlanám a TV Gusto műsorait. Nekem tetszik!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!