Gázautó fórum

Több
9 éve 9 hónapja #36638 Írta: Bozsar
Bozsar válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Sziasztok!
Egy kérdésem van: német rendszámos benzines autóm van (Opel Sintra 2.2).
Ha magyarországon építtetek bele gázrendszert, akkor le tudom-e vizsgáztatni itt Németországban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36639 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

gaspos írta: 10 éve gázzal járok, nagy motornál 5-10% a többletfogyasztás gázból, nekem 16 litert eszik az autóm, az itteni 72-80 centes áron 100km 12,50-13,50 euro, azaz kb egy 7 literes benzines fogyasztás... csak épp 4,7es V8as motor, én nem akarnék mást...
A parkolóház sem tabu, a régi nem, vagy félszekvenciális gázrendszernél nem lehetett ezelőtt évekkel behajtani, ma már szinte csak 4-5. generációs fullszekvenciális rendszerek vannak, semmi gond, semmi megkülönböztetés.


A gond kedves Gaspos, az, hogy eleve kint a tábla, hogy "gázüzemű gépkocsival behajtani tilos" Itt aztán Te hiába ragozod, hogy ez mégsem olyan mint az a gáz....ha megcsípnek ki kell perkáld a büntetést, hiába biztosnságos üzemű!.Az én dizel kocsim kb. 6,5 litert fogyszt, ha hajtom és teli van, 7 liter! (2,2 literes, 177 csikóval) Németországban a dizel olcsóbb mint a benzin. Most pl Hannoverben 1,32 körüli a dizel ára. (Ha ott tankolnék akkor 7,92 euro nekem 100 km.) Még 7 literrel is csak 9,24 euron lenne!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36640 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Elméletileg igen, de sok a buktató, nagy beszerelőműhelyben csináltasd, ahol van német gyári leirás, és ABE a beszerelt rendszerhez. Akkor működhet a dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36642 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Bajoroknál élek 10 éve, sehol, ismétlem sehol nem láttam ilyen táblát, ráadásul ha rákeresel az ADAC honlapján, egyértelműen ott van, hogy minden ma TÜV-öt kapott vizsgáztatott fullszekvenciális gázrendszerrel behajthatsz bárhová. Olvass utána. Mivel a kocsimon kint van az LPG felitrat, és több parkolóházban a személyzet előtt hajtok be, ha lenne okuk rá, megállitanának. Ha lesz időm, kikeresem neked és idemásolom a rendelkezést.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36646 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Im komunal betriebenen Parkhäusern ( und Garagen ) muss das Parken von Gas-Autos in Deutschland schon seid einiger Zeit gestattet werden . Privatbetreiber können aufgrund ihres " Hausrechts " Verbote aussprechen .
Tehát az üzemeltető megszabhatja, a törvény 2004-2005ben született, azóta, azaz 10 éve a vizsgáztatott autók behajthatnak mindenféle korlátozás nélkül (ha az üzemeltető nem tiltja, de manapság hülye lenne tiltani amit a törvény megenged)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36660 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Hát nálunk ahol lakom ott tilos a parkolóházba bemenni gázkocsival!
Kinnt is van a tábla. Ez éppen nem az ami nálunk van de pont Ilyen:


Itt meg van kivétel a modern kocsiknak. Nem én találtam ki: LINK

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!