Gázautó fórum

Több
9 éve 10 hónapja #36711 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Valóban megkérdőjelezendő egy 1800km 300 euro bérlés.... mivel éves szinten irtad, nagy valószinűséggel nem 1x béreltél, de ugysem jön ki a 300 euro, ránéztem egy összahasonlitó oldalra, kb 4 bérlettel, összességében 1800km-rel az ott nem 300...
És igy lehet a tételeid kétségbe vonni, mert a repülőhöz való eljutásodtól kezdve az egyéb utjaid is alsóhangon vannak számolva, te irtad, 1 évről beszélünk...
Vagy egy otthonülő tipus vagy, de akkor nem kell autó futásteljesitményekkel hasonlitani a környezetkimélő járműhasználatodat... De ennek még1x mondom, semmi köze az autóhasználat adta lehetőségekhez.
Amiket pedig én irtam, sztem elég jól nyomonkövethető értékeken alapulnak.
A nekem igy meg ugy, na azt hivják tapasztalatnak az adott témában.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36712 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Én maximálisan elhiszem, hogy neked baromi jó üzlet a gázzal tankolás, pont azok miatt, amit szép lassan leírtál. De ez nem igaz általánosan (mármint a "baromi jó" kitétel). Most olyan érzésem támadt, mintha fömufti lennék pl. az Audi autógyárnál és jönnék azzal, hogy miért nem jár mindenki az A8-cal, mikor abba csak tankolni kell, az meg bakfitty. Ja úgy könnyü, hogy nekem "ingyért" van az autó, a szervíz, a biztosítás és még az adót is a cég fizeti a "tesztautóra"....
Sehol nem állítottam, hogy a gázos autó (a vételárkülönbségen/beszerelési költségen kívül) drágább ,bár a teljes cascója tudtommal igen, de az ugye neked nincs is.
Szóval még egyszer (de ne értsd félre, nem konkrétan rólad van szó): ha a gumikat lopom, a szervízt a haverom ingyen intézi, alkatrészt az ebay-en veszek, az autót 10 évesen veszem (kb. onnantól elhanyagolható az értékvesztés !!) , a biztosításom a legmagasabb bónuszban van, benzinböl 15 liter alatt a vas nem is köszön, akkor naná, hogy nagyon megéri átállni gázra.
Ettöl minnél jobban elindulunk a hétköznapi emberek hétköznapi autói felé, úgy csökken a differencia egészen odáig, hogy (ismét csak jelzem) a belinkelt táblázatom alapján új autóknál a difi már csak 5-6 cent/km lesz az LPG javára. Attól meg nem vágom magam hanyatt. Nem írtam egy szót sem arról, hogy a gázos autó törvényszerüen robban, és egyéb ilyen marhaságokat.
Veled ellentétben én nem látok elégedetten vigyorgó sorokat az LPG töltöfejnél, söt a környékemen LPG lehetöséget is keveset látok (0-24 órásat föleg). (OK, tudom, hogy vannak csak LPG-t áruló kis kutak, jellemzöen a többinél olcsóbb árakkal, ök nyilván ott tankolnak alapvetöen, de ott már indul az egyéb móka: no credit cards, nyitvatartás 8-16-ig, stb.) A német autópark alig 5%-a üzemel gázzal. Miért is, ha az ilyen bombasztikus dolog?? És igen, ott van a lehetösége annak is, hogy ha ez az arány nagyobb lesz, akkor jön az "állambácsi" és azt mondja, hogy tulajdonképpen miért is ilyen alacsony ennek az adótartalma ???
Zöld matrica, írtam már, de neked is külön: ott csakis a finomporkibocsájtásról (korom) van szó, ergo minden benzines/gázos autó megkapja, még az is, aki a normál AU-n már át sem menne, ezekre ugyanis alanyi jogon jár. A dízeleknél téma, de azért most már csak a 8-10+ éves korosztályú autóknál. Mellesleg a sárga matrica már semmire sem jó, azt a hajadra is kenheted, vagy csak zölddel lehet az adott területre behajtani, vagy nincs korlátozás (még). Tehát a benzines/gázos autónál a zöld matrica nem "érdem"...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36713 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Semmi nem volt "alsóhangon" számolva, a költségeim min. 90 százaléka online, ebből pedig tartott vagy 10 percig mire összeállítottam egy egy éves elemzést ;)
Ezért is irreleváns, hogy milyen összehasonlító oldalakat néztél pl. autóbérlés ügyben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36714 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Visszatérve a számokhoz. Amíg ilyen számokkal mint pl. megtérülés 30-60 ezer km (már ez is millió dologtól függ) nem fogadod el, hogy taxis, fuvarozó stb. kivételével keveseknek nagy buli ez és csak szajkózod a hasamra ütök, 50 vagy több ismeretlenes egyenletből a gázos X fele annyiba (sem) kerül mint benzines X, 1 bites számsort addig messze nem tudsz az átalakítás mellett hitelesen érvelni, inkább csak a leglátványosabb (talán egyetlen hangsúlyos) elemét propagálod csak, ami úgy kb. az autósok 99,5%-át (vagy több) nem is érinti. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36715 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Bocsi, de az online költségeid nem magyarázzák, hogy hová lesz 1800km tankolása, a bérleti dij, és a plusz km-ek elszámolása... mert ugye lehetsz akármilyen jó kunde egy cégnél, ráfizetni nem fognak... továbbá ha jó árakat kapsz, akkor többször bérelsz, tehát ez az összeg igy eléggé meseszerű.
Én a realitás talaján állva irtam, hogy hogyan oldasz meg egyszeri vagy többszöri bérlés esetén 1800km utat 300 eurobol, ennyit tettem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36716 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Megintcsak sántit amit irsz, ugyanis minden alkalommal egy átlagos (mondjuk az enyém) autót hasonlitasz egy topkategóriás, 10x többe kerülő, és járulékos költségben jobb autóhoz. Ujra irom, két, azonos autónál, legyen bármilyen tipus, természetesen itt benzinesről lehet elsősorban beszélni, a gázüzemű autó üzemeltetése 5-10%kal a fele költség felett áll meg. Mindkát autónak a költségei ugyanott vannak, az egyikbe beszerelteted a gázt, kifizetsz hengertől és minden mástól függően 800-1500 eurot, és ez a pénz már jócskán 1 év alatt megtérül.
Nem pedig hasonlitunk egy 40000 euros prémiumkategóriás uj dizelmotoros autóhoz.
A többismeretlenes egyenletbe te helyettesitesz be az egyik oldalon egy ilyen, a másik oldalon egy olyan autót... Ha a többi változó állandó lesz, akkor jön a vigyor a tankoló arcokon, erről beszélek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!