Pénz hazautalás

Több
10 éve 7 hónapja #32657 Írta: DevDes
Pénz hazautalás téma létrehozva DevDes által

Sziasztok,

Ha haza akarok vinni némi pénz, mit ajánlotok, átutaljam magamnak magyar számlára (OTP) vagy automatából vegyem fel az összeget, hogyan járok jobban? Sparkassem van egyébként..

köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32662 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

DevDes írta: Sziasztok,

Ha haza akarok vinni némi pénz, mit ajánlotok, átutaljam magamnak magyar számlára (OTP) vagy automatából vegyem fel az összeget, hogyan járok jobban? Sparkassem van egyébként..

köszönöm

Mo.-on most hatalmas szivatora tettek a banki agazatot. Aug. kozepetol kormanyunk gondoskodasanak koszonhetoen, jellemzoen 0,6% a kp felvet plusz egyebek. Ugy altalaban, nem tudom neked milyen otp-s szamlacsomagod van.
Ezen kivul ha Nemetorszagbol utalsz es nincs vmi spec EUR szamlad amirol akkor valtasz amikor te akarsz vmi kedvezobb konstrukcioban, akkor az EUR-t mikor FT-ra valtjak egy rakas bujtatott koltseg van ossze vissza es az arfolyam is kiszamithatatlan, raadasul ilyenkor sz.r arfolyamon is valtanak.
Ergo szerintem most csak akkor eri meg hazautalni, ha hirtelen elszall az arfolyam boven 300fele es nincs idod kp-vel hazarohanni.
Egyebkent kp es Mo. penzvalto.
De nagyon okosnak most nem lehet lenni, ez az en velemenyem..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #32669 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

DevDes írta: Ha haza akarok vinni némi pénz, mit ajánlotok, átutaljam magamnak magyar számlára (OTP) vagy automatából vegyem fel az összeget, hogyan járok jobban? Sparkassem van egyébként..

Ha 10 ezer euró alatti az összeg, akkor vidd kp. Ha több, akkor utazzatok annyian, hogy fejenként 10 ezer euró alatt maradjon az összeg. EU-n belül ennyi a kp, ami nálad lehet a határon. Kezdetben mi utaltunk mint EU utalást. IBAN s egyebek megadásával mert igy (hivatalos eu törvény) a fogadó banknál sem adóthat pluszköltség az az, semmit nem számolhatnak fel. Mi amikor eurót utaltunk a forintos számlánkra, akkor ugyebár (jogosan) a váltási árfolyam következtében X bukta volt, amivel számoltunk, de a bank külön levont 2000 Ft kezelési költséget**. Na, ezért reklamáltam, mert ez már EU törvény ellenes.
A válaszuk: öket nem érdekli az EU, ez egy belsö utasitás.....

Ez kb. 4 éve volt. Azóta egy fillért nem utalunk. Szuper árolyamot kapunk a váltóhelyeken, s csak forintot fizetünk az ERSTE banknál levö számlánkra! Úgy látszik nekik nem kell a deviza!
Tehát, csakis kp. vidd a lét, ezzel megakadályozhatod a bankot, hogy lenyúljon jogtalanul!

** Tudom, 2000 ft az nem pénz.Durván 6,7 euro, de számolj utána, ha több 100 ezer kuncsaftnál vonnak le jogtalanul 2000 ft-ot, mennyi tisztességtelen haszonra tesznek szert!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32670 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

SEPA utalasnal, devizaerkeztetesnel sehol nem vonnak le penzt ha EUR-bol EUR ba erkezik. HA Ft szamlara erkezik, akkor orulnek ha csak 2e Ft lenne, de altalaban atlathatatlan vmi kalkulacio, ami joval tobb. Ez viszon nem jogellenes.. Ami most gaz az a plusz tranzakcios ado es EHO a kamatra.
A hatarnal meg tokmindegy mennyi van nalad, marmint olyan szempontbol hogy senki nem nezi meg. (Igaz van 10eEUR szabaly) Ellenbe ha a magyar szamladon megjelenik 10eEURnal nagyobb osszeg akkor kerdezoskodhetnek. Ugyanez forditva..
Egyebkent tenyleg a valtok aadjak a legjobb arfolyamokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32674 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

mahlzeit írta: Egyebkent kp es Mo. penzvalto.


Mi is erre jutottunk, de a pénzváltásnál is felszámolják a 0,2%-os tranzakciós illetéket (vagy beépítik az árfolyamba), ami holnaptól 0,3%. :( Viszont még ígyis sokkal jobban megéri, mint a banki átutalás.

mahlzeit írta: az EUR-t mikor FT-ra valtjak egy rakas bujtatott koltseg van ossze vissza


Ez melyik banknál van, és milyen jogcímen?

Ezzel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?
transferwise.com/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32675 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Én a Commerzbanktól szoktam Mo-i Otp-s devizaszámlára utalni. Volt olyan időszak, hogy több mint 1 héten keresztül nem érkezett meg a számlára a pénz. Szóvá tettem az OTP Banknál, hogy ha a német bank még aznap elutalta, akkor hol van a pénzem?? Elnézést kértek, hogy "technikai okok miatt, blablabla..." (duma)
Azóta ha hétfőn utalom, szerdán már a Mo-i devizaszámlán van a pénz. Senki semmilyen összeget nem von le. Ha viszont a Mo-i devizaszámláról Ft-os számlára konvertálok pénzt, akkor ott már vonnak le egy minimális összeget. (Eurót)
:kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!