Pénz hazautalás

Több
10 éve 4 hónapja #34309 Írta: stypeter
stypeter válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Én havonta 2x utalok haza pénzt Sparkasseből 1x Unicredit deviza , 1x Unicredit forint számlára .
Mindkét esetben 1 nap alatt otthon van a pénz.A bank nem von le semmiféle jogcimen tranzakciós díjat.
A héten 302 ft-tal váltották, ez középárfolyam.
A pénzváltónál a beváltott összeg nagyságától függően kaphatsz, ha kérded akkor válaszol rá és ad prémiumot , 0,5-2 ft/ eu.Minimum 500 eu-nál indul .
Én nem ülnek be a kocsimba vagy ülnék fel vonatra, buszra 10 000 eu-val a zsebemben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34314 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Ravi79 írta: Sziasztok!

Eddig én kétszer utaltam innen Németországból Magyaro-ra pénzt. Mindkettő Otp bankba lett utalva. Mindekettőt pénteken utaltam el (két különböző pénteken) és már hétfőn a számlákon volt a pénz. A váltásról annyit,hogy szerintem jól váltották (a napi középárfolyamhoz képest) 2 Ft-al kevesebbért. De hát ez érthető is ugye?
Szerintem olcsóbb elutalni innen, minthogy itt felveszed és otthon beváltod Forintra. Iszonyat összeget gombolnak le tranzakciós jutalék címen. Nekünk áprilisban, amikor otthon voltunk kb. 5000 Ft ment el így a levesbe.
Pont a napokban beszélgettünk erről a férjemmel. Karácsonykor ismét megyünk Mo-ra és azon gondolkodtunk, hogy járnánk jobban? Innen visszük a pénzt és ott beváltjuk, vagy átutaljuk és ott levesszük?
Az lenne már a legjobb, ha szeretett kis hazánk vezetői bevezetnék már ott is az Eurót. De hát ez szerintem soha nem fog bekövetkezni.

Az OTP nem 2Ft-os marginnal, hanem 2,7-2,9Ft-os marginnal dolgozik. Amikor valtjak, akkor kozep minusz majdnem 3Ft. Plusz van egy 5EUR valtasi koltseg, mostani kondiciok alapjan. Ezek a kondiciok ugy ervenyesek ha EUR-bol utalsz Ft szamlara.
"Tranzakcios ado" akkor van, ha mar Mo.-on belul utalgatja az ember ezt a penzt tovabb, ha vasarol es ha kp kivesz automatabol. Ezek a koltsegek valtozoak, mert nem mindegy milyen szamlacsomag, premium esetleg privat ugyfel vagy etc..
Ha az ember kp. leveszi az EUR-t Nemetorszagban, annak nincs koltsege, a penzvaltot olyat kell keresni aki kozep minusz 1-1,5Ftert valt es nincs utana kp felveteli koltseg.

Oszze kell hasonlitani mekkora osszeget akar az ember valtani, hazavinni, annak milyen koltsegei vannak igy vagy ugy es el kell donteni mi eri meg jobban.
En utalos parti vagyok, de en EUR-bol EUR-ba utalok es akkor valtok online (Raiffesen) amikor olyan az arfolyam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34315 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

stypeter írta: Én havonta 2x utalok haza pénzt Sparkasseből 1x Unicredit deviza , 1x Unicredit forint számlára .
Mindkét esetben 1 nap alatt otthon van a pénz.A bank nem von le semmiféle jogcimen tranzakciós díjat.
A héten 302 ft-tal váltották, ez középárfolyam.
A pénzváltónál a beváltott összeg nagyságától függően kaphatsz, ha kérded akkor válaszol rá és ad prémiumot , 0,5-2 ft/ eu.Minimum 500 eu-nál indul .
Én nem ülnek be a kocsimba vagy ülnék fel vonatra, buszra 10 000 eu-val a zsebemben.

Unicreditnel ha kulfoldrol devizabol utalsz Ft szamlara, ott is van 500Ft egyeb koltseg plusz erdekes arfolyam a valtasra.
A heten nem lehetett 302Ft a kozeparfolyam, mert az elmult 5 napos csucson a leggyengebb Ft vmi 298Ft = 1EUR, egyebkent inkabb 294-296kozott mozgott eleg sokaig. Ha EUR-bol utaltal Ft-ba es neked barki is 302Ft-ot fizetett 1 EUR-ert a heten, akkor megeszem a kalapom!:)
Ha te vettel 302Ft-ert 1 EUR-t akkor meg eleg rosszul jartal.
Penzvaltoknal meg olyan helyen kell valtani ahol kozep -1, max 1,5Ft az arfolyam kisebb tetelnel. Nagyobb tetelnel, 10eEUR pl, siman levaltjak kozeparfolyamon. Budapesten biztosan.
Ettol fuggetlenul meggondolando valoban, hogy az ember zsebbe dugjon 10eEUR-t es azzal utazzon:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: HelgaL

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34334 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

A legfrissebb napi eladási és vételi árfolyamok ITT << mindig megtalálhatók!
A jó a dologban, hogy fel vannak tüntetve a pénzintézetek is! Lejjeb grafikusan
is látható az adott havi mozgás.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34425 Írta: attbal
attbal válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Üdv!
Én azt vallom hogy jobb az eurót német számlán tartani. Amikor hazajöttem a Postbank os kártyámmal simán tudtam pénzt levenni a K&H Bank automatáiból és ráadásul lényegesen jobb árfolyammal számolt a Post Bank.
Ugyanis ha Magyarországon automatából a Német kártyával veszek le pénzt ( és forintot ad rögtön ) akkor a Német Bank a saját árfolyama szerint számolja át.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34493 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Sziasztok!
Szeretném itt megosztani tapasztalatomat.
Nem vagyok csak 9-10 hónapja itt, nem vagyok egy pénzügyi szakember, de van tapasztalatom.

Én (mi) havi rendszerességgel utalok haza 400 € AXA Bankos forint szálára. Az AXA-ra a Volksbankon keresztül megy a pénz. (ezt a BIC, vagy SWIFT-kódból lehet tudni (MAVOHUHBXXX) )
Az átváltás a Volksbank (Ide mindenki helyettesítse be a saját SWIFT/BIC kódos bankot) napi deviza vételi árfolyamon történik.
Ezenkívül levonnak 5°% vagy minimum 2000 Ft kezelési költséget. 400€-nál 2000 Ft. jelent. Ezt nem tudom, hogy más bankok hogyan kezelik, sajnos AXA-nál ennyi.
Átutalásnál ezekkel a költségekkel kell számolni. Ezért fogom megpróbálni a következő hónapban az AXA által is ajánlott átutalási módot.

Októberben voltunk odahaza. Ha otthon használjuk a SPARKASSE-s kártyánkat az így alakul:
Minden tranzakció (fizetés boltban/áruházban/benzinkúton, vagy készpénz felvétel) 1€ kezelési költség a Sparkasse részére, és a váltás pedig a Sparkasse napi forint Deviza árfolyama alapján kerül elszámolásra. (pl: 3600 Ft = 3600/295,01+1 € = 12,20 € + 1€ = 13.20 €, itt talán látszik, hogy az 1 € majdnem 10% kezelési költség)

Ezért oda kell figyelni a következőre:
Nem érdemes kis összeget 10e-20e Ft-alatt semmiképen sem bankkártyával fizetni!
Leghasznosabb nagyobb összeget (minimum 60-70e Ft) felvenni bankterminálnál, és a kisebb összegeket készpénzben fizetni.
Illetve ha valaki utazik, akkor érdemes készpénzt vinni, persze nem "számolatlanul" (nem kell 10e € ha csak nem autót akarunk venni).
Igazából mindenki tud az ismeretségében olyant találni, aki átvenne Eurót MNB középárfolyamon. Ez jó a vevőnek is, és az eladónak is, mert nem kap "árrést" a pénzváltó. De arra fel kell készülni, hogy a ki szeretne venni, az nem fog tudni egyszerre, átlagban csak 200-400 €-t venni. Ezt előre le lehet beszélni telefonon (SKYPE) az otthoni ismerősökkel.
A legolcsóbb megoldás az lenne, ha a pénzt Euróban haza tudnám juttatni, közeli ismerősöm átváltja/átváltatja, és Forintban befizeti a bankszámlámra. Ebben az esetben nincs semmilyen kezelési költség.
Tudom hosszú lett, de remélem valakinek tudtam ezzel tanácsot adni.
Üdv:
V.Béla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!