Pénz hazautalás

Több
10 éve 7 hónapja #32678 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Én amondó vagyok, hogy ne kapcsold össze az itteni bankszámládat egy otthoni saját szla.ra utalással. Egy, mert nem éri meg. Kettő minek tudjanak itthon róla, hogy neked kint hol és milyen számlád van. Oda-vissza van váltási különbözet, és kezelési költség is. otp magyar számláról, ha itt kint vettem fel pénzt, pl 150e ft-nál 3800 ft kezelési költséget számláztak ki. Ha német számláról utalsz magyarra, vagy arról veszel fel pénzt Magyarországon, akkor is van kezelési költség. Nálunk pl. ha nem saját automatából veszünk fel pénzt (DB) akkor 5 euro költség jön rá. Vedd le és vidd magaddal kp. Így optimális. Ja és az otp azt mondta, hogy a nemzetközi utalás náluk 3 nap múlva van teljesítve. Ezt nekem ügyintéző mondta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32679 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

A pénzváltónál mindig jobban tudsz váltani, mint ahogy a bank váltja, ha a forintszámládra utalsz pénzt. A banki költségek pedig nagyon megemelkedtek és még fognak is otthon. Úgyhogy ha teheted hagyd ki a magyar bankszámládat, vigyed az eurót és keress egy jó pénzváltót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32746 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

En ha utalnek paypal-lal tennem. az a leggyorsabb. Es ugy tudom h amikor leveszed rola a penzt akkor közeparfolyamon kell valtaniuk. Persze en ezt sosem probaltam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32784 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

blankuci írta: Én amondó vagyok, hogy ne kapcsold össze az itteni bankszámládat egy otthoni saját szla.ra utalással. Egy, mert nem éri meg. Kettő minek tudjanak itthon róla, hogy neked kint hol és milyen számlád van. Oda-vissza van váltási különbözet, és kezelési költség is. otp magyar számláról, ha itt kint vettem fel pénzt, pl 150e ft-nál 3800 ft kezelési költséget számláztak ki. Ha német számláról utalsz magyarra, vagy arról veszel fel pénzt Magyarországon, akkor is van kezelési költség. Nálunk pl. ha nem saját automatából veszünk fel pénzt (DB) akkor 5 euro költség jön rá. Vedd le és vidd magaddal kp. Így optimális. Ja és az otp azt mondta, hogy a nemzetközi utalás náluk 3 nap múlva van teljesítve. Ezt nekem ügyintéző mondta.

A bankszamlaid ossze vanna kapcsolva ha akarod ha nem!:) Egyelore Ausztria, Svajc es Luxemburg nem ad ki bankszamlakrol adatokat a kulonbozo adohatosagoknak. Csereben viszont 30-35% a kamatado, aminek egyreszet visszacsengetik nevtelenul a honos orszagnak. Ha Ausztriaban van bankszamlad, a kamatadod egyresze visszamegy nevtelenul Mo.-ra.
Minden mas orszag adohatosaga EU-n belul tud(hat) az osszes EUs bankszamladrol, bankszamlaforgalmadrol!! 2015tol (de lehet 2016, most nem emlekszem) Ausztria, Svajc es Luxemburg sem lesz kivetel..

Nemzetkozi utalasoknal meg meg kell kulonboztetni az EU-bol Mo.-ra, es Mo.-rol EUba iranyt ill hogy van e konverzio. EU-bol Mo.-ra SEPA-val alatalaban 1napon belul ott kell lenni e apenznek manapsag, Mo.-rol az EU-ba, meg attol fugg milyen konstrukcioval kuldod. T0,T+1,T+2 Targynap, masnap, plusz 2 nap. De ezek akkor szamitanak ha Ft-bol EURba utal az ember, mert masok a koltsegek a valtas miatt. Azert manapsag mar illik mukodnie az 1 napos utalasoknak EUR-ban valtas nelkul..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #32785 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

ancsa10 írta: A pénzváltónál mindig jobban tudsz váltani, mint ahogy a bank váltja, ha a forintszámládra utalsz pénzt. A banki költségek pedig nagyon megemelkedtek és még fognak is otthon. Úgyhogy ha teheted hagyd ki a magyar bankszámládat, vigyed az eurót és keress egy jó pénzváltót.

Valtotol is fugg az arfolyam, de valoban altalaban valtok jobban valtanak. De szet kell nezni, mert van akik lehuznak.
Az utalas akkor jon szoba hirtelen, ha nagy az arfolyamingadozas es mondjuk hirtelen elszalad az arfolyam, mondjuk 10Ft-ot. Akkor nem fog erdekelni, ha ebbol 1-3Ft-ot lecsip a bank, mert ha haza kellene menni hirtelen, az tobbe kerulne.
Nyilvan nehany szaz esetleg ezer EUR-ig tok mindegy, de nagyobb tetelben tobbet szamit az, hogy jo idopontban valtsunk es nem az, hogy a legjobb helyen! Hacsak nem utazik az ember 2 naponta 2 taska penzzel Mo és Németország kozott :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32787 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Tony írta: En ha utalnek paypal-lal tennem. az a leggyorsabb. Es ugy tudom h amikor leveszed rola a penzt akkor közeparfolyamon kell valtaniuk. Persze en ezt sosem probaltam.

Nem probalni kell, hanem elolvasni a paypal oldalan. PAypalnal eleg egyediek a devizakonverziok attol fuggoen hol vannak bankszamlaid a paypal mogott, milyen devizabol milyen devizaba etc. Konverzioknal mar vannak plusz dijjak, valtas, hataratlepesi dij etc.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!