Pénz hazautalás

Több
9 éve 2 hete #38889 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Szerintem a transferwise-ra gondolt vbela64 ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38895 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Hali!
Mivel több ilyen cégről hallottam már, és nem akarok (akartam) reklámot csinálni, ezért nem neveztem meg. De Gergőnek igaza van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38897 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

gejza írta: "Ugye ez azt jelenti, hogy mi a fontos? indulon 1000,- Euro, vagy hogy érkezzen 300000,- Ft"

Csak vigyázat, mert ha úgy adod meg, hogy 300e Ft. érkezzen, akkor az már nem SEPA utalás és a költsége már a német oldalon is banktól függöen különbözö, de a "horribilis" kategóriába tartozik....


Igen arra gondoltam.
De Gejza abban nincs igazad, hogy az nem SEPA! :wait:

Megpróbálom leírni, hogy megértsétek.
Alap állás, hogy ne keljen ezt tovább részletezni: Indulási (ahonnan küldöd) ország: Németország, Euro érkezési (cél) ország Mo. Forint,

Amikor utalod a pénzt, akkor te egy német bankszámlára kell fizetned a pénzt. Ez lehet akár átutalás, akár VISA, MASTERCARD, (bankkártyás) fizetés! És ez a lényeg, hogy ez nem lép át semmi határt, tehát ha utalsz akkor SEPA, ha kártyával fizetsz akkor a költsége annyi, mintha kártyát használsz a "benzinkúton".
A különbség annyi, ha átutalod, csak akkor kezdik el a tranzakciót, ha a pénz megérkezett, tehát egy napot csúszik a tranzakció. Ha kártyával fizetsz, amint "lehúzod" a kártyádat (megadod a használati adatokat, nekem kell a banki ellenőrző kérdést kódolni), azonnal indul a tranzakció.

Az átváltás (árfolyam) központi bankközi deviza árfolyamon, szerintem, a VISA elszámolási árfolyamon. Ha valaki jobban tudja javítson ki! Nem hiszem, hogy vita tárgya lesz. :)
Én úgy tudom, ha a cél összeg (Forint) a meghatározott, akkor kártyás fizetésnél, lesz az árfolyam miatti korrigálás, és amikor a (VISA,MC) bankkártyáról a folyószámlára lekönyvelik, akkor az árfolyammal korrigált érték kerül levonásra. Ha átutalással fizettél, akkor szerintem nyilvántartják, a neved alapján a különbözetet. Nem tudom, még sosem csináltam átutalással.

A pénz pedig egy magyar bankszámláról érkezik a célszámlára, amire nincs már semmilyen költség. Olyan mint amikor otthon a munkáltató fizetésedet utalja a folyószámládra.

Természetesen az egész "mutatványért" kérnek ők is díjat, kb. 1 - 2 €, ami szerintem töredéke a magyar bankok által "levett" és a kereskedelmi bank (folyószámlát vezető bank) deviza vételi árfolyamának a "vesztesége".

Igyekeztem érthetően fogalmazni. Ha valakinek szájba rágós volt, attól elnézést kérek.
Ha még is bonyolult volt, akkor kérdezzetek! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38904 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

vbela64 írta: Hali!
Bocs, hogy beleszólok, de
Minden kereskedelmi, lakossági (cégest nem tudom) bankhoz amikor külföldről érkezik rá pénz, akkor 2000,- (írd és mondd: kettőezer) forint utólagos (mert egy, vagy két nappal később) "kezelési" költséget levonnak! :angry:

Ez nem egyedi, és nem volt, hanem mind a mai napig így műkszik. :puke:

Ez igy nem teljesen igaz, marmint a minden bankhoz. Ez nem bank fuggo, hanem csomagfuggo es az sem mindegy, hogy EUR-EUR vagy EUR-HUF az utalas. SEPA-nal csak akkor lehet plusz koltseg, ha azt a belfoldrol EUR-ban torteno utalas erkeztetesenel is beterhelik.
En a Raiffeisent hasznalom MO.-on, igaz vmi premium szamlacsomag, de nics SEPA erkeztetesi koltseg.

Egyeb utalasi lehetosegeknel nem csak a Transferwise van, ITT van egy kis ismerteto, hogy kell ezeket hasznalni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38905 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta:

mahlzeit írta: Hogy kapott 305-ot az EUR ert 298 MNB kozepnel? Ok, hogy a penzvaltok nemi utolag kalkulalt napi atlagon valtanak,de ez itt erdekes.

Ennyit kapott de nem tudom hol váltotta be.

Ez igy gyanus:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38907 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Most jövök egy bevásárló központból. 308 HUF-ot adtak egy euróért és az MNB közép 299,320
Te mennyiért váltasz ilyenkor? 330-ért? :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!