Pénz hazautalás

Több
9 éve 2 hete #38919 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: Amúgy érdekes mert én pontz a DCT által említett Erstehez utalok évek óta rendszeresen forint számlára és egy fitying terhelés nincs!

Azert mert szamlacsomagfuggoen, bank fuggoen akar altalaban 2 tipusu rendszerben valtanak devizat HUF-ra utalasnal. Egyszeri kezelesi koltseg + altalaban egy relative jobb arfolyam, vagy kezelesi koltseg nelkul egy kisse rosszabb arfolyamon.
Itt a jobb - rosszabb eleg relativ, mert adott bank "jobb" valtasi rate-e lehet akar szimpla atveres egy masik "rosszahoz" kepest.
Vannak meg akar regi szamlacsomag tipusok, olcsok nincs uzemkoltseg, csereben ha valami tranzakcio van, azon szedik be a sapot. Masreszrol nem tudom mi a helyzet a bankadoval most Mo.-on, milyen plusz koltsegek adodnak belole a jelenlegi bankadonal (ha meg van). Ezt olcsobb dijcsomagoknal eleg jol beepitettek az arba, mig egy premium ( ami csak neveben az ne tevesszem meg senkit) szamlacsomagnal azert nem biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38920 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: Legközelebb közelebb megyek a táblához mert az egyik szemem már tényleg nem olyan mint a sasé! :laugh:

:hyper: Az nem art:) Mostansag nekem is kell mar:)
Egyebkent a 308 eladasi ar eleg szaftos. ITT azert ertelmesebb arfolyamon lehet valtani. Vagy ITT lehet ertelmes arfolyamot kapni meg. Reklam nelkul, de a tobbi helyen siman lehuznak akar 10Ftal is EUR-kent..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38921 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

mahlzeit írta: Reklam nelkul, de a tobbi helyen siman lehuznak akar 10Ftal is EUR-kent..

Ez akkor olyan lesz, majd 20 forint volt az eladás és vétel között! :D
Amúgy visszatérve a fazonra, Ő tényleg annyiért váltott és tudtam, hogy kb. egy centet nem spórolt, sőt cipelte a casht :D és elment beváltani, stb. az mnb árfolyamot akkor nem néztem meg de a lényeg, hogy jobban járt volna ha utal. Sok hűhó semmiért!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38922 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: Vettem a fáradtságot és az Erste aktuális (április 1.) hirdetményeiből egyértelműen kiderül, hogy nincs költség a beérkező utalásokon, kizárólag a Kimenő deviza átutalásokon van:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Kedves Gergő!
Jó bankod van. Most kerestem rá az én bankomra is, és máséra is.
Nem szeretnék (negaív) reklámot... :)

Devizában érkező tételek jóváírása forintban:
Normál (PSD szabályozásnak megfelelő tranzakciók esetén): 0,2%, min. EUR 5,59, max. EUR 580,97
Sürgős (PSD szabályozásnak megfelelő tranzakciók esetén ): 0,45%, min. EUR 11,09, max. EUR 580,97
Extra sürgős 0,6%, min. EUR 11,09, max. EUR 580,97
SEPA Credit Transfer
– egységes euróövezetben történő EUR utalás esetében
(Normál, PSD szabályozásnak megfelelő tranzakciók esetén) 0,2%, min. EUR 5,59, max. EUR 580,97
(Sürgős T+1, PSD szabályozásnak10 megfelelő tranzakciók esetén T) 0,45%, min. EUR 11,09, max. EUR 580,97
(Extra sürgős T) 0,6%, min. EUR 11,09, max. EUR 580,97


az én bankomnál egyszerűbb:
Devizában érkező tételek jóváírása konverzióval 0,06%, min. 2.000 Ft, max. 10.000 Ft
Most nem kezdtem el többit is keresni de jó, hogy a ti bankotoknál nem számolnak ilyet. :party:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38923 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Pedig pont az lenne a lényeg, hogy a felhasználók lássák melyik szemét, rabló banktól kell elbúcsúzni! :laugh:
Azt illetően gondolom nincs vita, hogy minimum 6 euró beérkező utaláson bőven jogalap lenne keményebb jelzőkre is! :chuckle:
:wait: Amúgy komolyan. Én úgy 2 éve beállítottam, hogy x forintot minden hónap x. napján küldjön el az erste forint számlára, lehet azért nem tudnak okoskodni vele? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38924 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: Vettem a fáradtságot és az Erste aktuális (április 1.) hirdetményeiből egyértelműen kiderül, hogy nincs költség a beérkező utalásokon, kizárólag a Kimenő deviza átutalásokon van:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Meg kerestem az Erste Bank kondicióit is... :(

Hát sajnos rossz hírem van. :S

Talán sikerül ide beírnom/másolnom

ERSTE BANK HUNGARY ZRT. Lakossági Bankszámla és Betéti kamat Hirdetmény 26
5.3. Bejövő deviza és forint átutalások jóváírása
4.számú táblázat: BANKSZÁMLA JAVÁRA ÉRKEZŐ SZTENDERD ÁTUTALÁSOK JÓVÁIRÁSÁNAK KONDICIÓI *
Átutalás pénzneme Bankszámla pénzneme Megbízásonkénti jóváírási díj Beérkezési határidő (záró időpont) Árfolyam
HUF HUF 0 Ft 18:00 -
HUF (külföldről érkező) HUF 0,102%, min. 2 034 Ft, max. 61 020 Ft 16:00 -
HUF nem HUF 0 Ft 16:00 DE1
EGT-s deviza (nem HUF) HUF 0,102%, min. 2 034 Ft, max. 61 020 Ft 16:00 DV1

Megbízás devizanemével
azonos devizanemű
számlára (nem HUF) 0 Ft -
EGT-s deviza(nem HUF) Megbízás devizanemétől
eltérő devizanemű számlára
(nem HUF) 0 Ft 16:00 DV1-DE1
EGT-ből
EUR számla javára EUR pénznemben érkező utalások. 0 Ft 17:00

Nem EGT-s deviza HUF 0,102%, min. 2 034 Ft, max. 61 020 Ft 16:00 DV1
Megbízás devizanemével
azonos devizanemű
számlára (nem HUF) 0 Ft -
Megbízás devizanemével
eltérő devizanemű
számlára (nem HUF) 0,102%, min. 2 034 Ft, max. 61 020 Ft DV1-DE1


Tehát tessék alaposabban elolvasni a kondíciókat!

Egyébként a www.erstebank.hu/static/internet/download/LBBH_20150401.pdf 26. oldalán vannak ezek. :baby:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!