Pénz hazautalás

Több
9 éve 3 hete #38925 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

vbela64 írta:

mahlzeit írta:

vbela64 írta: Hali!
Bocs, hogy beleszólok, de
Minden kereskedelmi, lakossági (cégest nem tudom) bankhoz amikor külföldről érkezik rá pénz, akkor 2000,- (írd és mondd: kettőezer) forint utólagos (mert egy, vagy két nappal később) "kezelési" költséget levonnak! :angry:

Ez nem egyedi, és nem volt, hanem mind a mai napig így műkszik. :puke:

Ez igy nem teljesen igaz, marmint a minden bankhoz. Ez nem bank fuggo, hanem csomagfuggo es az sem mindegy, hogy EUR-EUR vagy EUR-HUF az utalas. SEPA-nal csak akkor lehet plusz koltseg, ha azt a belfoldrol EUR-ban torteno utalas erkeztetesenel is beterhelik.
En a Raiffeisent hasznalom MO.-on, igaz vmi premium szamlacsomag, de nics SEPA erkeztetesi koltseg.

Egyeb utalasi lehetosegeknel nem csak a Transferwise van, ITT van egy kis ismerteto, hogy kell ezeket hasznalni.


Kedves Mahlzeit!

Egyáltalán nem érdekes a magyar kereskedelmi banknak, hogy SEPA, vagy nem SEPA. Ők azért vonnak le (mindig!) 2000,- Ft-ot, mert azt mondják, hogy tranzakciós, váltási költség. Ez mindig van, ha a folyószámlára nem Forintban érkezik a pénz. És teljesen mindegy, hogy melyik országból, melyik bankból indul a pénz. A lényeg, hogy a "váltásért" levonnak 2000,- Ft-ot.

Persze, ha deviza (elszámolású) számlát vezetsz egy banknál, akkor valószínű, érkezéskor nem kell fizetni váltási költséget.
Azt megint nem tudom, hogy tudnék-e mondjuk az itteni lakossági folyószámlámról Forintban küldeni pénzt. Ez csak is a bankban egyedi megbeszélés után tudnám intézni. Az internetbankon keresztül nincs más devizában történő utalás.


Kicsit keveredtek a dolgok idokozben:)
Az, hogy SEPA vagy nem SEPA az bizony nagyon is erdekli a bankodat. A klasszikus nem SEPA devizaatutalas ugy mukodott, hogy elkuldted a penzt a bankbol ami kvazi bement egy atlathatatlan rendzsrebe. A bankod keresett un. levelezobankot(kat) a cel es te kozted es atment a penz. Idokozben viszont levettek horribilis osszegekkel. Amit raadasul az elejen meg se tudtak mondani, hogy mennyi lesz aveszteseg, nagyjabol saccoltak. De ez felugorhatott rendesen akar tobb 10%-ra. (En meg kb. 4 eve elcsesztem egy SEPA utalast es rossz menubol kuldtem. A vege az lett, hogy kb. az utalt osszeg 50%at kifizettem koltsegkent. UK-ba ment a penz:) (Szerencsere kis osszeg volt)

Ezen segit a SEPA, ami egyseges(!) EUR ovezeti, azaz minidg EUR-EUR utalas, nincs levelezobanki rendszer es koltseg. A koltsegek egysegesitettek belfoldre es kulfoldre. (mar irtam) De a lenyeg, hogy ez kizarolag mindig EUR-EUR!

Ha te EUR-bol utalsz HUF folyoszamlara SEPAval, az tulajdonkeppen 2 banki muvelet es nem 1, ez fontos mert a koltsegek a reszletekben vannak. Van 1x egy SEPA EUR-EUR es az erkezteto bank EUR-HUF konverzios tranzakcioja. Ilyenkor 2 koltseg van osszemosva! Lehet a SEPA itt tulkepp ingyenes volt, de a konverzio az nem "ingyenes". VAgy fizetsz tranzakcios koltseget plusz vmilyen baratibb arfolyam, vagy nincs tranzakcios koltseg de az arfolyam lesz talan nem barati. (Vmi dragabb dijcsomagnal akar meg lehet tok olcso is az egesz, ellenben a szamlacsomag dijjaiban tobbet fizetsz. VAgy tobb penz kell a szamlan tarolj)
Szoval en ebben az esetben nem a 2e Ft-os tranzakcios dijjon aggodnek, meg kell nezni mennyiert valtottak! Mert lehet ott 1-2 Ftal jobban, de lehet sokkal rosszabbul is jartal! Ilyen tranzakcioknal az osszkoltseg nem igazan ertelmezheto a valtasi arfolyam nelkul.
Mielott egy bank le van huzva, esetleg dicserve, meg kell nezni tobb napon keresztul, hogy nagyjabol milyen volt az EUR-HUF arfolyam napon belul es a bank milyen arfolyamot alkalmazott, abbol azert lejon, hogy osszesegeben lehuzos brigad vagy sem.

En egyebkent azt csinalom, hogy EUR-bol utalok EUR-ba, EUR szamlara mindig. Ez ingyenes! A penz pedig varja a sorat, ha jo az arfolyam akkor online valtok. Raiffeisennel letezik online pillanatnyi aras (!) valtasi lehetoseg. Tudomasom szerint egyedul naluk ezidaig, ezert is van naluk szamlam Mo.-on.:)
Amikor meg hazamegyunk es relativ jo az arfolyam, szoktam valtoknal keszpenzben valtani. Nemet kartyakat nem hasznalok Mo.-on, mert itt altalaban EUR ovezetben extra olcsosag van banki szolgaltatasok teren, ugy nagy altalanossagban osszehasonlitva Mo.-al. Ellenben az EURtol eltero devizavaltasok akar vasarlasoknal is extra szivas. Persze lehet vmi hiperjo "hitelkartyat" kifogni, de annak alapdijja nem lesz olcso!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38926 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergő!

Az összestől, az Erstével együtt! :hyper:

Szóval maradjunk abban hogy minden bank lehúz. Az első amit írtam a Reiffeisen, a második az AXABank, és az előbb nyomoztam ki az Erste is le nyúl, ha nem deviza számlára utalod a pénzt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38928 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: Pedig pont az lenne a lényeg, hogy a felhasználók lássák melyik szemét, rabló banktól kell elbúcsúzni! :laugh:
Azt illetően gondolom nincs vita, hogy minimum 6 euró beérkező utaláson bőven jogalap lenne keményebb jelzőkre is! :chuckle:
:wait: Amúgy komolyan. Én úgy 2 éve beállítottam, hogy x forintot minden hónap x. napján küldjön el az erste forint számlára, lehet azért nem tudnak okoskodni vele? :thinking:


Vagy azért, mert te nem figyeled hanem csak elvagy, hogy az rendszeres... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38929 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Grüß Gott Mahlzeit úr,
tisztelettel jelzem, a Citibanknál is van devizaváltós online "tőzsde" pillanatnyi árfolyamon való váltással, sőt, CITIGOLD ügyfélként (min. 2 mió HUF betét) max. 3 hónapra előre árfolyamra is lehet spekulálni a nagyobb devizákkal (GPB, USD, EUR, CHF) a forinttal, vagy egymással szemben is. Mindez kis összegeknél is müxik (persze úgy nem sok értelme). Jó játék..... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete - 9 éve 3 hete #38930 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

vbela64 írta: Tehát tessék alaposabban elolvasni a kondíciókat!

Jogos. ;) Én nyomtam egy Ctrl+F5 kombót és Beérkező-re kerestem. Semmi kapcsolódó találat nem volt egyik pdf-ben sem és inkább a Erste EgySzámla díjai és jutalékai cuccot olvasgattam mert ilyen számláról van szó. A számla amúgy nem az enyém és még x éve az első utalásoknál kérdezgettem a tulajdonosát, hogy volt-e valami "extra" költség, nemleges volt a válasz, lehet negyedévente vagy évente charge-olják meg és ezért nem vette észre. Megvizsgáljuk a dolgot! :chuckle:

Mindenesetre megnéztem az ucsó utalást ami ugye NON SEPA, az utalás pénzneme HUF, az árfolyama pedig MNB közép -12 HUF, egyéb költség nem volt.
Ez még így azt mondom simán belefér mert nem egy nagy összegről van szó de ha belegondolok, hogy akik a családnak küldenek haza legalább egy ezrest havonta, az bizony már éves szinten csúnya tud lenni.

Gondoltam összehasonlítom transferwise-al és készpénzes váltással is éves szinten 300 (299,320)HUF/EUR MNB közép árfolyamot feltételezve.
Akkor úgy néznek ki a számok, hogy

banki utalással 3 432 000 HUF
transferwise-al 3 564 205 HUF
correctchange váltónál 3 552 600 HUF

érkezik meg 12 ezer euróból

Transferwise a nyerő, ez egyértelmű. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38932 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Kedves Mahlzeit!

Biztos igazad van a SEPA rendszerrel.
De lehet, hogy nem SEPA-val én nem tudtam összehasonlítani. Amit írtam arra vonatkozott, hogy a magyar bankokat érkezéskor egyáltalán nem érdekli, hogy SEPA bankos utalás, vagy valami "no name" banktól jön a pénz. Ők így is úgy is, ugyan annyit vonnak le.
De arra jó volt ez a kis nyomozás részemről, hogy lássam, hogy a minimum költséget is Euróban számolják, ezért jönnek ki nem kerek számok. És még több is mint 2000,- Ft.

Többieknek:
Ha deviza számláról raksz át Forint számlára akkor is fel lép ez az átváltási összeg! De most már nem kezdem újra kinyomozni, hogy ide beírjam, de tegnap este olvastam azokat is.

Az Erste banknál (vissza lehet görgetni) még az is ki van emelve, hogy akkor is levonnak, ha Forint alapon érkezik külföldi bankból a folyószámládra pénz.
Ez azért már nagyon csúnya!

Nem szeretnék a magyarországi rendszerrel foglalkozni -- ez nem ennek az oldalnak a témája --, de biztos van köze...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!