Pénz hazautalás

Több
10 éve 3 hónapja #34535 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Hááát, szerintem a legegyszerűbb, ha bemész a bankba, kitöltesz egy átutalási megbízást és átadod az ügyintézőnek.
Kérdéseket tudtok ám feltenni. :P :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34536 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

zsoltiabéka írta: Sziasztok!
Tudnátok segíteni,hogy hogyan lehet Deutsche Bank-ból OTP-s forintos számlára utalni?
A válaszokat előre is köszönöm!


Zsolti!

A lenti linken "Ungarn"-t kiválasztva beírod a számlaszámot akkor ki fogja adni a nemzetközileg használt IBAN kódot. Ezt a kódot kérik a bankfiókban, ha nemzetközi átutalást szeretnél indítani.
Amennyiben internet bankon szeretnél utalni, ott nem tudom, hogy a Deutsche Bank felületén lehet-e IBAN kód alapján utalni. Sparkasse-nél nem lehet, ott más megoldás van.
üdv.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: HelgaL, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34537 Írta: zsoltiabéka
zsoltiabéka válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Oké,gondoltam,csak automatán keresztül érdekelt volna.
Köszi a válaszod,még ha hülye kérdés is volt...... :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38858 Írta: magkál
magkál válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Azt szeretném megkérdezni hogy vigyem át az itteni fizetésemet a német bankszámlámról? Tudom az a legolcsóbb ha leveszem az összes eurót,és átviszem a határon.De ez azért több ezer eurónál kockázatos,meg lehet nem is lehet készpénzt átvinni csak egy összeghatárig.
Ha átutaltatom itt a magyar bankszámlámra vajon milyen árfolyamon és mennyit vesz le a bank egyéb költséget? Vagy: lehet -e olyat hogy már otthon vagyok és otthonról veszek le a német bankszámlámról,vagyis utalok.Vagy azt csak Németben lehet? Elnézést ha hülye a kérdés,de most nem tul erős az euró,nem akarom az összeset átváltatni,ha meg átutalom átváltja a magyar bank az eurót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38860 Írta: ildfra
ildfra válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Nem biztos, hogy olcsobb, ha kp viszed at a penzt, mert azt valuta arfolyamon szamoljak, az utalast meg deviza arfolyamon. A magyar bankod EUR veteli arfolyamat kell megnezni, ezen az arfolyamon (de ugye ez jovobeli arfolyam lesz) fogjak konvertalni a magyar szamladra az EUR-t.
En Sparkasses vagyok, nekem akkor ingyenes a nemetorszagbol inditott utalas, ha vagy egy allando megbizast adok (dauervertrag - minden honapban, azonos napon azonos osszeget automatikusan elkuldenek, bankban tudod intezni), vagy nyomtatvanyt adok a bankban (SEPA utalas). Ha internetbankon keresztul devizautalast inditok, az nagyon huzos.
A tobbi bankot nem tudom, de gondolom hasonlo lehet.
Ha igy utalod, akkor a nemet bankszamladra nem szamlaznak utalasi ktg-et, a magyar szamladon viszont megjelenik egy par EUR-s ktg, ez nekem ha jol emlekszem 6,5 EUR 500 EUR utan.
Tudsz vasarolni is EUR szamlarol, ha a bankkartyadat elfogadjak, itt szinten deviza arfolyamon szamolnak, es talan koltsege sem nagyon van. Magyarorszagon viszont ne vegyel le penzt nemet bankszamlarol, mert az idegen bank kartyajat hasznalni altalaban draga.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja #38861 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Itt kell még megjegyeznem, hogy hiába a SEPA utalás ami hivatalosan EU utalsának számit
és elvileg nem volhatna le a magyar bank kezelési költséget, mégis vonnak. Levélben zaklattam
öket 2000 forintért, de az volt a válaszuk (pimaszul!), hogy ök nem foglalkoznak az EU-val, ök
vonnak és kész. Ha nem tetszik, ne utaljak! (Szószerint ezt irták!) Azóta nem utalunk, egy
fillért sem. Mindig KP van zsebben, vagy VISA-val fizetünk az itteni (német) számlánk terhére. A
magyar szamlánkra forintban fizetünk be, hogy legyen elég lé a kéróra!

Egyébként fejenként 10 ezer euró lehet nálad egy EU határon. Ez megengedett,
minden papir nélkül! Ha ennél több akkor ahoz még banki igazolás és egyéb kell!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!