Pénz hazautalás

Több
10 éve 4 hónapja #34206 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Na epp ITT egy friss cikk kedvezo devizautalgatasokrol. A szolgaltatas neve "transferwise".
Az AXA bank is kinalja a szolgaltatast, errol ITT.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34208 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

mahlzeit írta: Na epp ITT egy friss cikk kedvezo devizautalgatasokrol. A szolgaltatas neve "transferwise".
Az AXA bank is kinalja a szolgaltatast, errol ITT.


Kb. 2 hónapja kérdeztem rá a Pénz hazautalás topikban, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, de nem jött semmilyen válasz.
Akkor utánaolvasgattam angol és német nyelvű fórumokon (magyaron akkor még nem találtam szinte semmit), mivel jónak tűnt az árfolyam, amivel váltanak. Mindenkinek pozitív tapasztalata volt, de nagyrészt azt írták a hozzászólók, hogy elsősorban kisebb összegek (pár száz euró) átutalására ideális, amelynél nem vállalnak túl nagy kockázatot. Viszont én nagyobb összeget nem mernék velük utaltatni, mert egy köztes bankszámlára kell utalni, nem közvetlenül a sajátunkra, és ha mégis gond van, akkor úszik a pénz...
De a tapasztalatokra továbbra is kíváncsi lennék. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34212 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Sziasztok!

Eddig én kétszer utaltam innen Németországból Magyaro-ra pénzt. Mindkettő Otp bankba lett utalva. Mindekettőt pénteken utaltam el (két különböző pénteken) és már hétfőn a számlákon volt a pénz. A váltásról annyit,hogy szerintem jól váltották (a napi középárfolyamhoz képest) 2 Ft-al kevesebbért. De hát ez érthető is ugye?
Szerintem olcsóbb elutalni innen, minthogy itt felveszed és otthon beváltod Forintra. Iszonyat összeget gombolnak le tranzakciós jutalék címen. Nekünk áprilisban, amikor otthon voltunk kb. 5000 Ft ment el így a levesbe.
Pont a napokban beszélgettünk erről a férjemmel. Karácsonykor ismét megyünk Mo-ra és azon gondolkodtunk, hogy járnánk jobban? Innen visszük a pénzt és ott beváltjuk, vagy átutaljuk és ott levesszük?
Az lenne már a legjobb, ha szeretett kis hazánk vezetői bevezetnék már ott is az Eurót. De hát ez szerintem soha nem fog bekövetkezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34290 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

A folyamat nem úgy megy hogy az eurót teszed be otthon a bankba, mert akkor ez valóban bukta! A legtöbbet úgy kapod az euronokért, ha innen eurót viszel és váltóhelyen (nem bankban) átváltod. Itt ha nagyobb összeget váltesz még az árfolyam külön emelkedhet. (Általában ha 500 vagy 1000 eurónál több.) Természetesen van két különböző árfolyam az euróra. Van a deviza és van a valuta. Az egyik a kereskedelmi árfolyam a másik a turista árfolyam. A kereskedelmi árfolyam mindig magasabb. Ennek nézz majd utána!
A váltóhelyen átváltott euronokat forintként viszed a baknba....

Info: vigyázat. Annak ellenére, hogy nincsenek már határok (a régi értelemben) fejenként csak 10 ezer euró lehet nálunk (kp), ha egy másik EU országba lépünk, vagy Schweizba megyünk! Ha ennél többet akarunk vinni/küldeni, akkor valóban jobb az utalás, noha ekkor is azért lehet, hogy lesznek kérdéseik hozzánk, hogy honnan van?! (S ezt biznyitani is kell) Ennek célja a pénzmosások megakadályozása!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34292 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

DECO! Deviza vs. Valuta:
Ajánlom figyelmedbe a következő linket:

hu.wikipedia.org/wiki/Deviza

Mi egyébként, ha hazautalunk szökőévente pénzt, megnézzük az aktuális DEVIZAárfolyamot, és ha mélyrepülésben a Forint, akkor hajrá!
Ha a kereskedelmi alatt a folyószámlát érted és a turista alatt pedig a cash-t (kézzel fogható, ropogós pénz), akkor nem beszéltünk el egymás mellett! Nem bántásból! Bár szerintem már kihúztam a gyufát nálad.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34294 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Athena1985 írta: DECO! Deviza vs. Valuta:
Ajánlom figyelmedbe a következő linket:
Mi egyébként, ha hazautalunk szökőévente pénzt, megnézzük az aktuális DEVIZAárfolyamot, és ha mélyrepülésben a Forint, akkor hajrá!
Ha a kereskedelmi alatt a folyószámlát érted és a turista alatt pedig a cash-t (kézzel fogható, ropogós pénz), akkor nem beszéltünk el egymás mellett! Nem bántásból! Bár szerintem már kihúztam a gyufát nálad.


Dehogy húztad ki!
Ha megnézed a linken a táblázatot (lejjebb) ott látszik pontosan az amiröl irtam. 259,06 Ft-ért veszik a valutádat a devizádat 263,04 Ft-ért. Ez csak utalásnál van. Mi egyébként eurót így nem utaltunk még viszont annak idején, baki tanácsra DM-et igen. Nem tudom hogy a bank hogyan csinálta. A lényege az volt hogy a küldött pénzt (15 ezer DM volt) kereskedelni árfolyamon váltották forintra. Igy az akkori túrista árfolyamnál jóval többért vették át.

A két fogalom nem azonos.
A valuta valamely ország (országcsoport) törvényes fizetési eszköze egy más ország fizetési forgalmában, annak fizikai megjelenési formájában.
tehát például Magyarországon valuta egy USA-dollár bankjegy, vagy az euró magyarországi bevezetéséig az eurós papírpénz, maga a kézzel fogható bankjegy vagy az érme.
A magyar forint bankjegyei és érméi nem Magyarországon számítanak valutának, hanem más országokban.

A deviza ezzel szemben valamilyen valutára szóló követelést testesít meg, ez egy nemzetközi elszámolásra szolgáló fizetőeszköz, így például deviza Magyarországon a dollárra szóló banki betét, folyószámla, utazási csekk, utalvány, átutalás, hitellevél és a dollárra szóló értékpapírok.

A deviza és a valuta árfolyamai is különbözőek. Tipikusan a valuták vételi és eladási árfolyamai között nagyobb a rés, mint a devizák esetében. Ezt a készpénzkezelés extraköltségei magyarázzák.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!