Pénz hazautalás

Több
10 éve 3 hónapja #34494 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Ha otthon használjuk a SPARKASSE-s kártyánkat az így alakul:


Milyen Sparkassés kártyát ? Ugyanis nagyon nem mindegy..... Sparkasse ügyben nem vagyok járatos, de az én bankomnál pl. a készpénzfelvétel külföldön többe kerül lényegesen, mint 1.-€, viszont a VISA/MasterCard-dal banki költség nélkül vásárolok, ha a hó végi elszámolásnál a teljes kártyaegyenleget kifizetem. Az meg tényleg tény, hogy 100-200.- € alatt kp.-t idegen automatából kivenni (még Németországban is) arányában igen húzós - még most is van olyan bank, aki összegtöl függetlenül 6-8.- € "kezelési költséget" tesz rá. Annyit "javult" a helyzet, hogy most már az automatának konkréten ki kell írnia a tényleges költséget.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34495 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

vbela64 írta: A legolcsóbb megoldás az lenne, ha a pénzt Euróban haza tudnám juttatni, közeli ismerősöm átváltja/átváltatja, és Forintban befizeti a bankszámlámra. Ebben az esetben nincs semmilyen kezelési költség.Tudom hosszú lett, de remélem valakinek tudtam ezzel tanácsot adni.


Kedves Béla! A legolcsóbb megoldás valóban ha eurót viszel haza, s ezt a napi (legjobb) árfolyamon váltod be a lakhelyeden levő váltóknál vagy néhány multinál. (Tesco, InterSpar, stb). Mi pontosan a 2000 forintos költség és egyéb levonások miatt, nem utalunk soha többet! Hiába az IBAN a SWIFT és egyéb Eu-banki előirás, a magyar bankok nem tartják ezeket be, "belső előírásokra hivatkozva". (Pontosan ez volt a válaszuk a reklamációmra.) Ebből adódik, hogy nem csak az árfolyamból következő nyereséget teszik el hanem, még külön is felszámolnak egyéb dolgokat ahogy Te is felsoroltad! Elvileg a SEPA utalásnál nem szabadna, hogy külön költséget számoljanak fel, mert a költségeknek azonosaknak kellene lennie a belföldi utalásokkal!

(Ha Te viszont 10.000 forintot küldesz X-nek vagy mondjuk utalod a sárga csekkes befizetést, akkor 10.000 forintot kap a személy, vagy az eon,, s abból sem vonnak le 300 forint kezelési költséget! Természetesen az árfolyam -adás-vételi- különbsége és a számlavezetés miatt vannak költségek, de ebben az esetben nem erről van szó!)

Tippem: Csináld úgy ahogy mi. ne havonta küldozgess 400 eurókat, hanem amikor mész vigyél nagyobb összeget. Ennek még külön az az előnye, hogy ha az árfolyam nő, akkor az aki otthon beváltja apránkánt, többet kap. Még előnye, hogy a legtöbb váltóhely nagyobb összegnél jobb (magasabb) érfolyamot számol fel. Nálunk a Tesco 500 felett ugrik, s a 1000-nél még jobban számolnak! Ezek a váltási árfolyamok sokkal magasabbak, a banki árfolyamnál. S hidd el, nem fog megállni 300 forint körül az euró.....
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34530 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gejza:
--- "sima" MAESTRO kártyánk van, nem is dombornyomott. Nem tudom, a pontos szerződésben nem olvastam el a kondíciókat, de tapasztaltam és kiszámoltam. De érdekes, mert Ausztriában való fizetésnél (tankolás, pályamatrica), nem vonták le az 1€ kezelési díjat. Magyarországon minden tranzakciónál (fizetés boltban, kp felvétel bármely automatánál) 1 € ugrik pluszban a váltási árfolyamhoz.
Érdekes, hogy ez csak a lekönyvelt (Buchung) tételnél van, az "előjegyzésben" csak az árfolyammal számolt kiadást mutatta az interneten.

DECOTEXT:
--- Igen ezt így csinálnám, de az a baj, hogy vannak rendszeres kiadásaink otthon, amire havonta kell költenem. Ilyen az otthoni házam törlesztőrészlete, a villany-, gáz-, internetszámla, stb.
Nem vagyunk olyan tőkeerősek, hogy ezeket félévre előre feltölthettük volna a bankszámlára. Nyáron is még úgy volt, hogy egy hónap múlva megyünk ismét haza, de abból 4 hónap csúszás lett. Tehát nem engedhetjük meg, hogy ne rendszeresen küldjünk. Egyszerre több havit meg nem tudunk, mert azért az sem könnyű.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34531 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

vbela64 írta: --- Igen ezt így csinálnám, de az a baj, hogy vannak rendszeres kiadásaink otthon, amire havonta kell költenem. Ilyen az otthoni házam törlesztőrészlete, a villany-, gáz-, internetszámla, stb.Nem vagyunk olyan tőkeerősek, hogy ezeket félévre előre feltölthettük volna a bankszámlára. Nyáron is még úgy volt, hogy egy hónap múlva megyünk ismét haza, de abból 4 hónap csúszás lett. Tehát nem engedhetjük meg, hogy ne rendszeresen küldjünk. Egyszerre több havit meg nem tudunk, mert azért az sem könnyű.


Nézd kdevse Béla! Én megértem a dolgokat! Nekünk is van egy kérónk Mo. és tudom, hogy mennyi a kötsége havonta, ha nem vagyunk otthon! (Ugyan így van minden, internet kábel TV , szemét dij, stb.Tény, hogy a mienk tehermentes már nagyon régóta, így nem tudom, hogy mennyi egy ilyen törlesztés ma, de mindezek ellenére nagyobb a bukta, ha így részletekben küldözgetitek! Egyébként mi a következőt csináltuk az internettel, a telefonnal és a kábel TV-vel. Olyan drágább szerződésünk van Mo.-on amit lehet szüneteltetni. Amikor nem vagyunk otthon, akkor csak 1000 Ft/hó alapdij van. Amikor otthon vagyunk akkor bekapcsoltatjuk. (Másnap minden működik.) Igaz ekkor napra számolják és egy kcsiit drágább mint az átlagos helyi szerződések, de így 10 hónapra alig fizetünk összességében. (Így az éves költségünk nevetséges szinten van és mégsem kell semmit mellőznünk!) Hosszútávra számoljatok, soha nem a mára!

Ui: Ha itt legalább két keresetetek van, akkor azért az megoldható, hogy egyszer egyszer 2 vagy 3 havit tudjatok küldeni! Nem? Ha viszont a házatok is lakott, akkor természetesen más a helyzet!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34533 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

DECO Köszi a tanácsot,
idén Decemberben jár le a hűség, és majd most tudunk talán csomagot váltanunk. De ez már nem a "pénz hazautalás" téma...
A lényeg:
legjobb készpénz €-t vinni és otthon váltani . Karácsonyra ezt ajánlom!
;)
vagy nagy összeget utalni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34534 Írta: zsoltiabéka
zsoltiabéka válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Sziasztok!
Tudnátok segíteni,hogy hogyan lehet Deutsche Bank-ból OTP-s forintos számlára utalni?
A válaszokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!